O wszytkim i o niczym - tematy nie związane z forum

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 18 lis 2010, o 19:26

Natuś-77 pisze:Robi witamy :grin: i czekamy na relacje z podróży :idea:
OK, na poczatek Tajlandia, charakterystyczna cecha Azji pld wsch jest platanina kabli na slupach wielkich miast co widac na jednym ze zdjec


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek



ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
A teraz Kambodza, w wiekszosci straszna bieda ale bardzo mili ludzie


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek



ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Obrazek
Na ostatnim zdjeciu lokalna stacja benzynowa, paliwo sprzedaje sie z butelek obok lezacyh ananasow

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 lis 2010, o 19:58

Piekne te zdjęcia! Niektóre są podobne do tych z mojego albumu.Też kiedyś płynęłam po takiej rzece,tylko nie wypasioną łodzią lecz zwykła barką,nawet słoń był. :smile:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 18 lis 2010, o 20:20

wilma pisze:Piekne te zdjęcia! Niektóre są podobne do tych z mojego albumu.Też kiedyś płynęłam po takiej rzece,tylko nie wypasioną łodzią lecz zwykła barką,nawet słoń był. :smile:
Nie pochwaliłaś się, że tam byłaś! :razz: :grin:
Z wami na barce? :grin:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 lis 2010, o 20:42

Elle pisze:
wilma pisze:Piekne te zdjęcia! Niektóre są podobne do tych z mojego albumu.Też kiedyś płynęłam po takiej rzece,tylko nie wypasioną łodzią lecz zwykła barką,nawet słoń był. :smile:
Nie pochwaliłaś się, że tam byłaś! :razz: :grin:
Z wami na barce? :grin:
Tak ,30 lat temu :lol: a słoń był na pomoście.Mogę fotkę wrzucić,tylko nie wiem czy polaroida aparat chwyci.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 18 lis 2010, o 21:08

wilma pisze:
Elle pisze:
wilma pisze:Piekne te zdjęcia! Niektóre są podobne do tych z mojego albumu.Też kiedyś płynęłam po takiej rzece,tylko nie wypasioną łodzią lecz zwykła barką,nawet słoń był. :smile:
Nie pochwaliłaś się, że tam byłaś! :razz: :grin:
Z wami na barce? :grin:
Tak ,30 lat temu :lol: a słoń był na pomoście.Mogę fotkę wrzucić,tylko nie wiem czy polaroida aparat chwyci.
Ach prawda, przecież twój tata pływał! :grin:
Wrzuć Wilmo. :grin:

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 18 lis 2010, o 21:43

Moja koleżanka była bodaj w Birmie, Kambodży, Tajlandii i Laosie, i z wielkim zachwytem mówiła właśnie o Kambodży.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 18 lis 2010, o 22:48

Robi, ładne fotki Ci wyszły :smile:.
Czy na tych chatkach z Kambodży są anteny satelitarne, dobrze widzę? A te resztki muru (?) to jakieś zniszczenia popowodziowe? I jeszcze ta chata na palach z Tajlandii mnie interesuje - tam występują jakieś wylewy? Bo ta ziemia strasznie marnie wygląda, taka ubita, a widzę, że jednak coś tam posadzono.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 18 lis 2010, o 22:57

Robi, obejrzałam na spokojnie zdjęcia. To inny świat, a niby jedna planeta. :cool:
Małpy, węże... :smile: Ciekawe jest to drzewo, które oplata korzeniami świątynię - widać, że przez lata przyroda zawłaszczała to, co jej wydarł człowiek. :smile:
Juko, w takim klimacie to chyba nawet na takiej ubitej ziemi coś wyrośnie. :smile:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 19 lis 2010, o 07:16

juka pisze:Robi, ładne fotki Ci wyszły :smile:.
Czy na tych chatkach z Kambodży są anteny satelitarne, dobrze widzę? A te resztki muru (?) to jakieś zniszczenia popowodziowe? I jeszcze ta chata na palach z Tajlandii mnie interesuje - tam występują jakieś wylewy? Bo ta ziemia strasznie marnie wygląda, taka ubita, a widzę, że jednak coś tam posadzono.
Tak to anteny satelitarne , zasilanie do TV maja z akumulatorow.
Nie wszystkie fotki za ladnie wyszly zwlaszcza z wodospadow bo przestawil mi sie aparat :-(
Te resztki muru i te korzenie drzewa to swiatynie Angkor Wat w Kambodzy. Ta chata na palach to z dzungli . Na palach z dwoch powodow , w porze deszczowej moga wystepowac podtopienia a drugi powod to zabezpieczenie przed dzika zwierzyna

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 19 lis 2010, o 17:09

Robi pisze:
juka pisze:Robi, ładne fotki Ci wyszły :smile:.
Czy na tych chatkach z Kambodży są anteny satelitarne, dobrze widzę? A te resztki muru (?) to jakieś zniszczenia popowodziowe? I jeszcze ta chata na palach z Tajlandii mnie interesuje - tam występują jakieś wylewy? Bo ta ziemia strasznie marnie wygląda, taka ubita, a widzę, że jednak coś tam posadzono.
Tak to anteny satelitarne , zasilanie do TV maja z akumulatorow.
Nie wszystkie fotki za ladnie wyszly zwlaszcza z wodospadow bo przestawil mi sie aparat :-(
Te resztki muru i te korzenie drzewa to swiatynie Angkor Wat w Kambodzy. Ta chata na palach to z dzungli . Na palach z dwoch powodow , w porze deszczowej moga wystepowac podtopienia a drugi powod to zabezpieczenie przed dzika zwierzyna
No właśnie widać. A co się w nim przestawiło? :?:
Właśnie. Czyli raj nie jest takim rajem. :grin:

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 19 lis 2010, o 17:57

Elle pisze:A co się w nim przestawiło? :?:
Pewnie ze słoneczka przestawił się na żarówkę. Mój ma wtedy takie objawy - wszystko jest niebieskie.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 19 lis 2010, o 20:23

Widzę dziewczyny, że wy tak jak ja prawie z dokładnością zegarmistrza oglądałyście te foty :cool: Z punktu widzenia socjologa "przeciekawe", z punktu widzenia estety..mhm..malutkie niedociągnięcia ledwie zauważalne :wink: (Można tłumaczyć, że to monitor przestawił się na niebieskawą poświatę)

PS: Mnie podoba się bardzo zdjęcie dziewczynki z wężem na szyi.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 20 lis 2010, o 08:51

Elle pisze:. A co się w nim przestawiło? :?:
:
Przestawilo sie rozjasnianie na + , ktore ustawia sie przy pochmurnej pogodzie .

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 20 lis 2010, o 14:06

Widoczki ładne, ale za dużo wody, jak na mój gust :smile:.
PS. Czy u was też stan wód się znowu podniósł? Bo u mnie juz stany alarmowe, a tu jeszcze zima (i sniegi) przed nami...

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 20 lis 2010, o 15:39

juka pisze:Widoczki ładne, ale za dużo wody, jak na mój gust :smile:.
PS. Czy u was też stan wód się znowu podniósł? Bo u mnie juz stany alarmowe, a tu jeszcze zima (i sniegi) przed nami...
U mnie nie ma co się podnosić. :smile: A nawet jeśli to memu miastu powódź nie grozi. :cool:

ODPOWIEDZ