O wszytkim i o niczym - tematy nie związane z forum

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 4 kwie 2009, o 21:33

Profesor do wielu tematów miał niekonwencjonalne podejście, postawił wiele ciekawych tez i hipotez, zmuszał do myślenia. Był jednym z nielicznych historyków, którzy mieli coś do powiedzenia i nie bał się tego głośno artykułować. Historyk, jakich mało. Znawca sowietostalinizmu, genialna analiza w "Łańcuchu śmierci" czystek w Armii Czerwonej. Kapitalny gawędziarz.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 5 kwie 2009, o 08:59

Artykuł o pierwowzorze Birkuta - nie wiedziałam, że to autentyczna historia:
http://portalwiedzy.onet.pl/4869,1581,1 ... pisma.html

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 5 kwie 2009, o 18:32

Eryku, podobno ten dziki kot grasujący na południu Polski widziany był wczoraj w Bytomiu. :?: :roll:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 5 kwie 2009, o 19:09

Podobno była widziana :wink: . Dolomity zamknięte jest też bezwzględny zakaz wchodzenia do lasu Segiet. Coś mi się nie chce w to wierzyć. "Policjanci ocenili, że mężczyzna, który złożył zawiadomienie, jest osobą wiarygodną, nie był też nietrzeźwy" :lol:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 5 kwie 2009, o 19:18

Eryk75 pisze:Podobno była widziana :wink: . Dolomity zamknięte jest też bezwzględny zakaz wchodzenia do lasu Segiet. Coś mi się nie chce w to wierzyć. "Policjanci ocenili, że mężczyzna, który złożył zawiadomienie, jest osobą wiarygodną, nie był też nietrzeźwy" :lol:
Eryku, jakie Dolomity? :o

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 5 kwie 2009, o 19:29

Elle pisze: Eryku, jakie Dolomity? :o
Taka narciarska dolina , niedaleko Bytomia

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 5 kwie 2009, o 19:35

Elle pisze:Eryku, jakie Dolomity? :o
W sąsiedztwie rezerwatu leśnego "Segiet" znajduja sie objete ochroną nieczynne kamieniołomy dolomitu Blachówka ze skamieniałościami morza triasowego, formami krasowymi dolomitu oraz miejsce gniazdowania ptaków, także drapieżnych. Resztę napisał Robi, oficjalnie to się nazywa Dolomity Sportowa Dolina. :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolomity_Sportowa_Dolina

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 5 kwie 2009, o 19:38

Eryk75 pisze: Dolomity Sportowa Dolina. :wink:
Nigdy tam nie bylem ale slysze jak w Trojce Henryk Sytner czesto mowi jakie sa tam warunki narciarskie

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 6 kwie 2009, o 22:35

Elle pisze: Kiedyś w Walii weszłam do kabiny, a tam w ścianie było akwarium z rybkami. Biedne... :neutral: A ja po raz pierwszy miałam towarzystwo w takiej chwili. :mrgreen:
:
http://www.youtube.com/watch?v=EWLCfKpy-zc

Tak mi zawsze z tymi rybkami od lat kojarzyło. No cóż,przecież Terry Jones to Walijczyk. Chyba.

P.S.
Wiem, ze ohydne ale w dobie tzw. kryzysu bardzo aktualne.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 kwie 2009, o 06:49


Patryk
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 13:34

Post autor: Patryk » 28 kwie 2009, o 13:40

Płatne torby :roll: Ja też się wściekam i reaguję podobnie -czyli zamiast 5 ( czasmi 20 bo mam mięso do zamrożenia i co będę kupował ) biorę 2 i też się mieszczę. W home&you mają papierowe a to dla środowiska chyba znacznie lepiej. Sami wszyscy piszą, że się odwracają na pięcie i pakują wszystko do torby osobistej nie biorąc płtnej -czują się urażeni i wychodzą czyli... dało się!!! Za darmoszkę brali by :p Jak się 1000 razy obrażę to uratuję drzewo... czy nie taki jest zamysł?

Patryk
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 13:34

Post autor: Patryk » 28 kwie 2009, o 13:44

Elle pisze:A ja chcę zapytać, czy macie podobne jak ja doświadczenia w Home&You (wyposażenie wnętrz). Kupiłam dwie poduszki, a sprzedawczyni: czy ja chcę papierową torbę ("No pewnie kurna, że chcę!"-pomyślałam :twisted: ), ale wtedy muszę zapłacić! No do licha, kto chodzi do takich sklepów, po takie zakupy ze swoją torbą? Wkurzona powiedziałam, że nie i upchnęłam swoje poduszki tam gdzie mogłam. :evil: Powiedziałam, że to nie w porządku. Kiedy za każdym razem w H&Y słyszałam, czy chcę torbę, to demonstracyjnie nie brałam. Już wolę nieść poduszki, czy narzutę do domu bez niczego. Wiem, że zachowuję się na zasadzie "Na złość babci, odmrożę sobie uszy", ale tak mnie irytują, że .... :evil: Nawet nie zaproponują, czy może zapakują mi je w szary papier. Nawet w tym siermiężnym PRL-u nie dawali towaru niezapakowanego.

Czyli udało Ci się spakować w to co miałaś? Lub zabrać zakupy pod pachę? Gdyby nie płatna torba zabrałabyś do domu i wywaliła do śmieci -prawda??
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Orka
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 18:48

Post autor: Orka » 29 kwie 2009, o 13:51

tak może ti i jest w jakiś posób ekologiczne, tylko ciekawe, że każą płacic za wszytkie zrywki (torby), te ekologiczne też, i ciekawe że tylko w małych sklepach, a wiekszych supermarketach typu tesko dalej dają za dramo zwykłe torby ?!! poz tym zwykłe małe zrywki są dalej dostepnę.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 29 kwie 2009, o 16:27

Patryk pisze: Czyli udało Ci się spakować w to co miałaś? Lub zabrać zakupy pod pachę? Gdyby nie płatna torba zabrałabyś do domu i wywaliła do śmieci -prawda??
pozdrawiam
Nie nie wywaliłabym. U mnie torby mają różnorakie zastosowanie.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 29 kwie 2009, o 18:22

Skorzystam z okazji i w tym miejscu podzielę się z wami miłą informacją, że we Wrocławiu pięknie kwitną kasztany i bzy...ech aż chce się żyć!

Chętnych zapraszam na weekend majowy do mego miasta. Nie będziecie żałować :grin: :cool: Pogoda i atrakcje zapewnione.

ODPOWIEDZ