O wszytkim i o niczym - tematy nie związane z forum

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 30 kwie 2009, o 09:38

Ach, odrazu piekniej się zrobiło na forum, super ! cieszę się że nareszcie jest zielono i ciepło !

Dudziu, co właściwe masz na awatarze, teraz mnie to zastanowiło ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 30 kwie 2009, o 15:50

Natuś-77 pisze:Skorzystam z okazji i w tym miejscu podzielę się z wami miłą informacją, że we Wrocławiu pięknie kwitną kasztany i bzy...ech aż chce się żyć!

Chętnych zapraszam na weekend majowy do mego miasta. Nie będziecie żałować :grin: :cool: Pogoda i atrakcje zapewnione.
U mnie to pewnie za dziesięć dni. :o
Ja zobaczę zaraportuję. :smile:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 4 maja 2009, o 08:27

Dziś pierwszy dzień Matur. Pogoda we Wrocławiu w porządku, nie za ciepło nie za zimno.
Kasztany kwitną...Elle, to jak to jest w Białym? kwitną na Matury czy nie? :cool:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 maja 2009, o 08:48

już za rok matura... :grin:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 4 maja 2009, o 21:00

Rosyjska organizacja Komuniści Sankt Petersburga i Obwodu Leningradzkiego chce podać do sądu kanał telewizyjny "Rossija" za pokolorowanie klasyki radzieckiego kina. Chodzi o legendarny obraz "Siedemnaście mgnień wiosny", który wieczorem po raz pierwszy ma być pokazany w wersji kolorowej.
Komuniści uważają, że nadanie koloru filmowi pozbawia go "ideowo-politycznego sensu". Jednocześnie - ich zdaniem - publiczność zostaje pozbawiona prawa do oglądania filmu w oryginalnej wersji. :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 5 maja 2009, o 08:33

Natuś-77 pisze:Dziś pierwszy dzień Matur. Pogoda we Wrocławiu w porządku, nie za ciepło nie za zimno.
Kasztany kwitną...Elle, to jak to jest w Białym? kwitną na Matury czy nie? :cool:
No więc droga koleżanko, też zakwitły, co mnie troszkę zdziwiło, bo u nas wegetacja jest opóźniona, ale te ciepłe dni zmusiły rośliny do szybszego rozwinięcia się. Część bzów też już kwitnie. :grin:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 5 maja 2009, o 11:05

To u nas część bzów już przekwita. Teraz czekam na jaśminy białe, niesamowicie pachnące. Myślę, że to jeszcze jakieś przedwojenne okazy :wink: , dlatego tak pachną.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 5 maja 2009, o 11:17

Natuś-77 pisze:To u nas część bzów już przekwita. Teraz czekam na jaśminy białe, niesamowicie pachnące. Myślę, że to jeszcze jakieś przedwojenne okazy :wink: , dlatego tak pachną.
Natuś zwolnij. :lol: Kiedy te jaśminy mają u ciebie kwitnąć? U mnie to pod koniec maja dopiero. :grin: Ale jest u nas taka jedna ulica wysadzona jaśminami - ach cudnie pachną. :cool: U mnie na działeczce też jest jaśmin, a przy działkowych stawach dwa gatunki - jeden taki kosmaty pachnie bardziej niż inne. :grin:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 5 maja 2009, o 14:22

U mnie bzy już przekwitają, zwłaszcza te pospolite lilaki, trzymają się jeszcze te bardziej ozdobne (szlachetne) odmiany, no i białe - może są późniejsze. Nie wiem, jak z jaśminem i akacją, nie rzuciły mi się w oczy (a raczej w nos :smile:), ale powinny już chyba być, muszę się rozejrzeć. Kasztany oczywiście kwitną (te różowe czy czerwone też), na razie wyglądają pięknie, ale w zeszłym roku chorowały (jak chyba w całej Polsce), więc nie wiem, w jakim będą stanie. Przekwita mlecz - czy on kwitnie kilka razy w roku, bo kojarzy mi się z wakacjami, a już dzisiaj widziałam cały trawnik w dmuchawcach? Jeszcze coś strasznie pyli na żółto (brzoza?) No i czekamy teraz na inwazję meszek, które co roku są prawdziwą plagą.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 6 maja 2009, o 12:51

jak juz mowa o jaśminie - widział ktoś "Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 6 maja 2009, o 19:06

U mnie jeszcze nic nie kwitnie,ani bez,ani kasztanowce.Za to wszystkie drzewka owocowe w ogródku obsypane są białym kwieciem. :smile:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 14 maja 2009, o 13:37

A ja wczoraj widziałam małe kaczuszki.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 15 maja 2009, o 08:15

Oj, oj joj , super Mutantko, małe kaczuszki są przesłodkie. Muszę się dokładniej przyjrzeć, czy u mnie też już są. Codziennie przechodzę wzdłuż Ślęzy (jedna z 6 rzek przepływająca przez Wrocław). Miejsce to szczególnie upodobały sobie kaczki, ponieważ rzeka ciągnie się wzdłuż parku. A w parku wiadomo, sporo ludzi i mnóstwo jedzenia :cool:
PS: Jest za to plaga ślimaków. Lubię szczególnie te z kolorowymi domkami na plecach.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 15 maja 2009, o 11:02

A u mnie są. Widziałam tydzień temu mamę kaczkę z pięciorgiem kaczątek w rzece Białej. :grin:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 15 maja 2009, o 12:15

Nasz miejski stawek był ostatnio osuszany i pogłębiany i kaczuszki wyniosły się dalej.Ale widziałam ostatnio podczas spaceru małe kuropatwy. :smile:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

ODPOWIEDZ