Dlaczego na to pozwalamy?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 9 sie 2010, o 09:56

Ile ma lat? Moja bratanica (2 lata i 10 m-cy) uwielbia Filemona. Kiedyś kupiłam jej Koziołka Matołka,ale chyba jeszcze była za mała, no to teraz padło na Krecika i jestem ciekawa, czy jej się spodoba :) Brat z premedytacją nie ma telewizora w domu, więc mała ogląda bajki tylko z płyt albo jak jest u dziadków.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 9 sie 2010, o 10:29

Ma 2,5 roku. Mamy mnóstwo bajek na płytach, ale "bojek-jojek" przebija wszystkie :)

kzez1986
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2005, o 19:16

Post autor: kzez1986 » 3 paź 2010, o 22:00

Polsat też nadaje fajne bajki dla dzieci w weekendy rano (szczególnie sobota) oraz od poniedziałku do piątku po 7 można czasem coś znaleźć. Szczególnie blok w niedzielę jest dobry - przede wszystkim klasyka Disneya (Donald, Gumisie, Kacze Opowieści) oraz Scooby Doo.

Dzieci niestety, ale często jak mają wybór wolą amerykańskie lub japońskie (manga/ anime) bajki, które niekoniecznie są dla dzieci. Dobranocka jest już okrojona (tylko w sobotę i w niedzielę jest normalna - (od soboty powrót Smerfów)).

Sam pamiętam w TVP kiedyś rewelacyjne programy edukacyjne np. Telekomputer, 2 łyki matematyki, Grajmy w szachy i wiele innych. Dla uczniów super. Obecnie telewizje stawiają na programy niewymagające myślenia. A szkoda.

A ile było wartościowych programów dla dzieci i młodzieży. O Tik Taku było już wspomniane, ale była i Ciuchcia, Lato z Kulfonem i Moniką, Rower Błażeja, 5-10-15. Teraz to nawet Teleranek zdjęli. Jedynie Ziarno zostało.

Pamiętam też świetne seriale animowane popołudniu jak np. Willy For (W 80 dni dookoła świata, Podróż do wnętrza ziemi, 2000 mil podmorskiej żeglugi).

Krótko, bo przez miesiąc był też program Szatnia.

Da się coś znaleźć na You Tube np. Szalone liczby albo kilka fragmentów Telekomputera.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 paź 2010, o 17:05

kzez1986 pisze:Pamiętam też świetne....
Willy FOG kolego :grin:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

kzez1986
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2005, o 19:16

Post autor: kzez1986 » 5 paź 2010, o 16:19

biały_delfin pisze:
kzez1986 pisze:Pamiętam też świetne....
Willy FOG kolego :grin:
Jasne. Literówka. Willy Fog. Pamiętam, że jak to leciało, czekałem z niecierpliwością na każdy odcinek. Swoją drogą ciekawe czemu tego nie powtórzyli, skoro powtarzają wiele razy Smerfy, Muminki, czy też jakieś inne bajki.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 6 paź 2010, o 06:38

kzez1986 pisze:
biały_delfin pisze:
kzez1986 pisze:Pamiętam też świetne....
Willy FOG kolego :grin:
Jasne. Literówka. Willy Fog. Pamiętam, że jak to leciało, czekałem z niecierpliwością na każdy odcinek. Swoją drogą ciekawe czemu tego nie powtórzyli, skoro powtarzają wiele razy Smerfy, Muminki, czy też jakieś inne bajki.
Powtarzali, powtarzali.... i to co najmniej dwa razy - tyle, że z innym dubbingiem. Tylko nie pamiętam czy leciało to na TVP czy na jakiejś innej telewizji.
Z bajek "zwierzęcych" byli jeszcze "Trzej Muszkieterowie" w wersji "psiej".

Moja córcia obecnie ma "jazdę" na "Wilka i Zająca" - tylko wraca ze żłobka i "tatuś włączę sobie wilka-zająca" - niestety, posiadam tylko płytkę z pięcioma odcinkami - czy posiada ktoś zgrane wszystkie odcinki "Nu pagadi"? Jeśli tak prosiłbym o kontakt na PW.

Ja dziecku nawet nie pokazuję szmiry z rodzaju "disney channel" - tylko klasyka bez przemocy, zaś jak trochę podrośnie czeka na nią kolekcja płyt "Było sobie....".

kzez1986
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2005, o 19:16

Post autor: kzez1986 » 8 paź 2010, o 19:26

Wilka i Zająca można łatwo znaleźć na serwisach z bajkami on-line np. http://www.wilk-i-zajac.kreskowka.pl/video/ (z większości da się w jakiś sposób zgrać, przeważnie legalnie, zgodnie z zasadą, że jak coś jest udostępnione to nie można tego rozpowszechniać, ale można zgrać na własny użytek. Może jakość niespecjalna, ale da się obejrzeć.

Ja też pamiętam serię Było sobie... Myślę, że świetny pomysł. Bajka, trochę z humorem, a jednocześnie ile można się dowiedzieć w przystępny sposób. Sam kiedyś oglądałem te serie. Kiedyś były w soboty o 8:45 na TVP1 (nawet jeszcze kilka lat temu) serie o podróżnikach i wynalazcach. Długo też leciało na TV Puls.

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: V@letQier » 8 lut 2013, o 18:18

"Dlaczego na to pozwalamy?" wiecie, ja akurat "nie pozwalam" (a liczba mnoga w takim zastosowaniu kojarzy się z peerelowskim stylem).
Robi pisze:A swoja droga ciekawe jak oni obliczaja ile telewidzow oglada dany program....
Też się zastanawiam.

potrzebny Wilk i Zając ? http://www.youtube.com/user/tylerrsdru

Przed pokazaniem dzieciom warto zerknąć. Między innymi :
Odcinek 1 Wilk spada na rodzinę jeży.
Odcinek 3 Wilk zahacza rurą którą ma na głowie o drut wysokiego napięcia. Zasuwa samochodem z którego odpadają kolejne części tak że pod koniec biegnie dżwigając karoserię. Prawie jak Fred Flinstone.
Odcinek 5 Wilk próbując zaczadzić Zająca sam ulega zaczadzeniu. Zaraz potem Zając używa paszczy Wilka jako kasownika.
Odcinek 6 Wilk gania Zająca kombajnem ze snopowiązałką. Dostaje w siedzenie nabojem z soli, by bardziej bolało.
Odcinek 7 mój ulubiony. Zając straszy Wilka w ciemnościach pod pokładem, Wilk tchórzem podszyty ciska latarką (2 razy, bumerang czy jak?) i robi dziurę w burcie (!). Naraz robi sie jasno (nie wiadomo dlaczego), Wilk mądry po szkodzie zatyka sobą otwór ale gryzie go ryba. Obaj wypompowują wodę, praca zespołowa w kolektywie, super - tylko zawsze mnie zastanawia co z tym otworem którym nadal wlewa się woda?
Odcinek 9 Wilk podłączjąc gitarę elektryczną ponownie jest porażony prądem.
Odcinek 11 Zając zamyka Wilka w klatce z Lwem. Wilk i Lew latają w kółko, Zając ma ubaw. W końcu Zając podaje Wilkowi... nabitą broń i teraz dopiero zaczyna się akcja... I tak dalej.
Odcinek 16 z 1986 (okolice Czarnobyla), ostatni zrobiony za czasów CCCP. Wilk na plaży dostaje udaru słonecznego i ma iluzję, że jest w Krainie Bajek. Lata tam Smok na biegu wstecznym strzelając do Wilka ze swego ogona. Wilk robi za Kukułkę w zegarze, walony młotem w siedzenie. Zaprzestali kręcić jakoby z przyczyny iż zabrakło aktora podkładającego głos pod Wilka (ale poza kwestią "nu, Zajac, nu, pagadi" mało miał do mówienia, a nagrali te teksty dostatecznie dużo razy). W latach 90 dorobili 4 dalsze części, scenarzysci i rysownicy ci sami. Tło się zmienia ale gagi wciąż te same. Wilk wciąż pakuje się w tarapaty chcąc zaszkodzić Zającowi, Zając czasem go wyciąga z opresji, po czym Wilk znów go gania.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: juka » 17 cze 2013, o 22:51

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1411 ... iecej.html
Tak się tylko zastanawiam, jak TVP wszystko popakuje do kanałów tematycznych, to co zostawi w tych ogólnodostępnych? :wink:

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: Syriusz Falcon » 18 cze 2013, o 07:49

Jak widać głupota odpowiedzialnych za telewizję publiczną zaczyna powoli sięgać zenitu. Jeszcze trochę a będzie 16 godzin reklam a tylko osiem programów. Czyli za reklamy powinniśmy odpowiedni procent odjąć z abonamentu. Nawet podczas ogłoszenia stanu wojennego dobranocka nie była zdjęta z programu.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: Robi » 20 cze 2013, o 20:07

juka pisze: Tak się tylko zastanawiam, jak TVP wszystko popakuje do kanałów tematycznych, to co zostawi w tych ogólnodostępnych? :wink:
No wlasnie , po co nam TVP 1 skoro mamy programy tematyczne , powinni ją zlikwidowac...

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: Doctor_Who » 21 cze 2013, o 07:49

A ja wsadzę kij w mrowisko i powiem, że w dzisiejszych czasach wieczorynka straciła swoją rację bytu. Dziś już nikt nie czeka z utęsknieniem cały dzień na tę ''magiczną'' godzinę 19. bo jest mnóstwo bajek na innych kanałach.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: Syriusz Falcon » 21 cze 2013, o 09:29

A właściwie to na co czekają z utęsknieniem? Wszystkiego jest zbyt dużo i co najgorsze w 80%, to zwykły chłam. Czasy się zmieniają, ale to wcale nie znaczy że trzeba dzieci faszerować mało ambitnymi i wręcz szkodliwymi kreskówkami.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: giraldus » 4 lip 2013, o 20:29

Syriusz Falcon pisze:A właściwie to na co czekają z utęsknieniem? Wszystkiego jest zbyt dużo i co najgorsze w 80%, to zwykły chłam. Czasy się zmieniają, ale to wcale nie znaczy że trzeba dzieci faszerować mało ambitnymi i wręcz szkodliwymi kreskówkami.
Dokładnie. ostatnio na prośbę kolegi zgrywałem kilka filmów z serii "Scooby-Doo". podobnej szmiry dawno nie widziałem. A "Dobranocka" czy "Wieczorynka", oprócz funkcji rozrywkowej, miała i inną. Dzieci wiedziały, że oznacza to konieczność udania się do łóżek.
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Dlaczego na to pozwalamy?

Post autor: Doctor_Who » 5 lip 2013, o 11:56

ostatnio na prośbę kolegi zgrywałem kilka filmów z serii "Scooby-Doo". podobnej szmiry dawno nie widziałem.


No co ty, Scooby to klasyka! Chyba, że mówiąc o ''filmach'' masz na myśli te aktorskie, bo to rzeczywiście kupa straszna.
oznacza to konieczność udania się do łóżek.
Szczerze mówiąc, to ani ja ani nikt kogo znam tak naprawdę nie chodził spać po wieczorynce.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ