Dlaczego na to pozwalamy?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 19 kwie 2009, o 21:19

vanilia100 pisze:Myślę, że obyczajowe seriale na dobrym poziomie, które nakręcono w przeciągu ostatnich 20 lat przez TVP, możnaby policzyć na palcach jednej ręki (np. "Przeprowadzki", "Hotel pod żyrafą i nosorożcem"). Dobrych seriali dla młodzieży (takich które dorównywałyby "Podróży za jeden uśmiech", "Rodzinie Leśniewskich" itp.), które powstały w tym okresie nie potrafię wymienić.
Jednak zwracam honor TVP :roll: Bardzo podobała mi się "Spona" (1998 r.) na podstawie książki Niziurskiego "Sposób na Alcybiadesa". I nawet tak bardzo nie przeszkadzał mi fakt, że wycięto jednego z głównych bohaterów.
Przepraszam za to wtrącenie, ale myśl, że przez 20 lat nie nakręcono nic wartościowego dla młodzieży nie dawała mi spokoju.

Newbie
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 08:49

Post autor: Newbie » 20 kwie 2009, o 09:06

vanilia100 pisze:
vanilia100 pisze:Myślę, że obyczajowe seriale na dobrym poziomie, które nakręcono w przeciągu ostatnich 20 lat przez TVP, możnaby policzyć na palcach jednej ręki (np. "Przeprowadzki", "Hotel pod żyrafą i nosorożcem"). Dobrych seriali dla młodzieży (takich które dorównywałyby "Podróży za jeden uśmiech", "Rodzinie Leśniewskich" itp.), które powstały w tym okresie nie potrafię wymienić.
Jednak zwracam honor TVP :roll: Bardzo podobała mi się "Spona" (1998 r.) na podstawie książki Niziurskiego "Sposób na Alcybiadesa". I nawet tak bardzo nie przeszkadzał mi fakt, że wycięto jednego z głównych bohaterów.
Przepraszam za to wtrącenie, ale myśl, że przez 20 lat nie nakręcono nic wartościowego dla młodzieży nie dawała mi spokoju.
Może i przez 20 lat nakręcono, lecz przez ostatnie 10 lat - na pewno nie... I w tym tkwi szkopuł, bo przecież nie będą codziennie na antenie pokazywać filmów/programów sprzed 20 lat, bo przecież coś "współczesnego" musi być (z czym zresztą się zgadzam)... A że współczesne polskie produkcje to same Jedyneczki - "Kretyneczki", nikogo już nie obchodzi - a nawet jeśli, to i tak boją się włożyć wysiłek w wymyślanie czegoś innego, skoro zwolnią ich z pracy...

A tak w ogóle to zauważyliście, jakie te poranne programy od lat są do siebie podobne? Większości z nas nie podoba się "Budzik", mi też, ale jak tak się zastanowię, to para tych dwóch kotów przypomina słynny duet Kulfona i Moniki... A ten krasnal, który mieszka w zegarze, chyba Piksel ma na imię? Toż w Panu Tik-Taku też była postać z zegara :lol: ! Zdjęta z anteny "Jedyneczka" miała mnóstwo pomysłów zaczerpniętych z "Mama i ja" (rysowanie pastelami, lepienie z modeliny, te same piosenki...), nawet bohaterowie (Jedyneczka i Bambul) nieco przypominali Misia i Margolcię :mrgreen: "Jedynkowe przedszkole" to jakiś maksymalnie nieudany sequel "Domowego przedszkola"... Wszystko od lat jest więc takie samo - zmieniają się tylko stroje, scenografie i formuła na jeszcze bardziej tandetne, jeszcze bardziej kiczowate i infantylne... Już jakby nie mogli zatrzymać tych dawniejszych programów... Zresztą czy np. pan Andrzej Grabowski, który pisze scenariusze do takiego "Budzika" jest tak mało inteligentny, że nie może wymyślić czegoś nowego? Nie wierzę... Ktoś musi za tym "stać"...

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 20 kwie 2009, o 14:00

vanilia100 pisze:Bardzo podobała mi się "Spona" (1998 r.) na podstawie książki Niziurskiego "Sposób na Alcybiadesa". I nawet tak bardzo nie przeszkadzał mi fakt, że wycięto jednego z głównych bohaterów.
Mnie akurat "Spona" się wybitnie nie podobała, obejrzałam raz z musu i więcej nie mam zamiaru. A z ostatnich produkcji już wolę nowego "Szatana z 7 klasy", mimo nieco zmienionego w stosunku do oryginału scenariusza i irytujących wstawek wokalno-tanecznych rodem z Bollywood :wink:.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 6 maja 2010, o 10:24

Teraz to dzieci oglądają "Moda na sukces " "M jak Milość" "Majka" i inny rodzimy chłam

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 6 maja 2010, o 10:40

Syriusz Falcon pisze:Teraz to dzieci oglądają "Moda na sukces " "M jak Milość" "Majka" i inny rodzimy chłam
Pół biedy jak tylko to. W paśmie popołudniowym aż roi się od produkcji rodzaju "W-11", "Detektywi", "Malanowski" - seriali wybitnie nie dla dzieci. Nikt nawet nie robi pozoracji, żeby dać znaczek z osiemnastką... W końcu - gdyby o takiej porze pokazali "gołą babę" to byłaby afera dopiero, ale przemoc, brutalność, strzelaniny - ok może być, byleby bez seksu...

Cartonn Network - coraz gorsza szmira.

Jetix - obecnie jako Disney XD - to samo co na Disney Channel. Szkoda słów.

Disney Channel - obecnie już niemal w 100% zdominowany przez mutanty w rodzaju chany mątany czy innej deni lovato (jej stary chyba się dorobił na zakładaniu instalacji gazowych do samochodów :) ). Nawet 15-minutowych bloków klasycznych kreskówek nie puszczają. Bo po co... to się nie sprzedaje.

Jim-Jam - dla małych dzieci, mam mieszane uczucia - są fajne bajki, ale jest też pełno chłamu.

Boomerang - obecnie jedyna alternatywa na zobaczenie filmów Hanna Barbera, Toma & Jerry'ego, Johnego Bravo, Dextera etc.

Swojej córce puszczam na płytach Bolka i Lolka, Reksia czy Krecika.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 6 maja 2010, o 20:49

Swojej córce puszczam na płytach Bolka i Lolka, Reksia czy Krecika.
Mój dwu(i pół :mrgreen: ) latek też strasznie lubi "polską klasykę". A braki w płytach nadrabiam youtubem :mrgreen:

Z obecnych kanałów dla maluchów, spokojnie mogę polecić CBeebies (Teletubisie, Traktor Tom, Listonosz Pat). Czasami uzupełniamy Jim Jamem (Strażak Sam, Bob Budowniczy, Tomek i przyjaciele :mrgeen: ). Disney - głównie z samego rana(do jakiejś 10.) Wtedy lecą m.in. Klub przyjaciół Myszki Miki, Złota Rączka itp. (blok PlayHouse)

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 6 maja 2010, o 21:20

Moje dzieciaki mają całe serie klasyki:Bolka i Lolka,Krecika,Reksia,Był sobie człowiek i życie.Scooby Doo, bardzo je lubią. :smile:
Na kanale Puls od 18.00 jest codziennie blok dla dzieciaków Junior tv,obecnie puszczają Jetsonów oraz Toma i Jerry.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 7 maja 2010, o 08:51

"Klub przyjaciół Myszki Miki" to jakaś szmira straszna.

Na TVN Style w czasie 19-20 jest blok fajnych bajek dla dzieci. Choć ostatnio i tam powpychali jakieś komercyjne syfy ("Sam-sam")

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 7 maja 2010, o 09:16

Helmutt[b] pisze:"Klub przyjaciół Myszki Miki" to jakaś szmira straszna[/b].

Na TVN Style w czasie 19-20 jest blok fajnych bajek dla dzieci. Choć ostatnio i tam powpychali jakieś komercyjne syfy ("Sam-sam")
Nie jest taka zła,mogliby ją puszczać trochę później powiedzmy od 9.00.
Mam już dośc Magicznej uliczki, :o Kitty się skończyła,co bardzo przeżywa mój synek i teraz oglądają Toma i Jerry a potem bajeczki na Kino polska.Córka ogląda pomiędzy Jonasów(niestety)
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 7 maja 2010, o 09:38

No własnie a jakich my mieliśmy idoli mniej więcej równolatków . Teraz Miley Cyrus , Jonas Brothers , Justin Bieber , Demi Lovato , Selena Gomez i jeszcze inni . Być może zawodzi mnie pamięć ale w moich czasach takich idoli podobnych do nich nie było. A teraz zeszyty z Hannah Montana Z High School Musical i innymi gwiazdami . A nasze zeszyty jakie miały okładki. Chodzi mi o moje pokolenie lat 70 .

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 7 maja 2010, o 09:45

Syriusz Falcon pisze:No własnie a jakich my mieliśmy idoli mniej więcej równolatków . Teraz Miley Cyrus , Jonas Brothers , Justin Bieber , Demi Lovato , Selena Gomez i jeszcze inni . Być może zawodzi mnie pamięć ale w moich czasach takich idoli nie było.
Byli np. Janek Kos, J-23, jacyś tam kowboje, indianie, Han Solo, Luke Skywalker, Jazon z Gwiezdnego Patrolu...itp głowna różnica była taka, że ci nasi COŚ sobą reprezentowali - i nie były to głupkowate chichy, tapeta na ryju i stałe miejsca na portalach plotkarskich :)
Z równolatków był np. Krzycho Antkowiak - ale gdzie tym farbowanym ciziom z DC do Antkowiaka... ;)
Inna sprawa, że myśmy nie byli tak osaczeni reklamą - bo obecnie jak z TV dziecko dwudziesty raz usłyszy, że chana mątana jest supergwiazdą i wszyscy ja kochają - to też zaczyna w końcu iśc za stadem etc.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 7 maja 2010, o 09:48

Syriusz Falcon pisze:No własnie a jakich my mieliśmy idoli mniej więcej równolatków . Teraz Miley Cyrus , Jonas Brothers , Justin Bieber , Demi Lovato , Selena Gomez i jeszcze inni . Być może zawodzi mnie pamięć ale w moich czasach takich idoli podobnych do nich nie było. A teraz zeszyty z Hannah Montana Z High School Musical i innymi gwiazdami . A nasze zeszyty jakie miały okładki. Chodzi mi o moje pokolenie lat 70 .
Np Tiffany,Debbie Gibson,Vanessa Paradis,Elsa,Antkowiak -same nastolatki.Oczywiście w siermiężnym PRL-u nie było takigo gadżeciarstwa jak teraz.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 7 maja 2010, o 09:54

Ja fascynowałem się Kim Wilde - ale wtedy byłem już mocno zaawansowanym nastolatkiem.Vanessa czy Luck pojawili sie jak już byłem dorosły . Moimi idolami z dzieciństwa byli jedyne animowane postacie Miś Colargol i Smok Telesfor . Ich to naprawdę uwielbiałem.

observator71
Posty: 21
Rejestracja: 5 sie 2010, o 23:00
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: observator71 » 8 sie 2010, o 18:17

Czasy się zmieniają, ludzie też. Niestety świadomość ludzi zostaje coraz bardziej spłycona. Papka jaką pokazuje się w TV, nie pomijając "misyjnej" telewizji publicznej, musi być przyswajalna dla większości. A jak wiadomo większość reprezentuje niski poziom... wszystkiego :cry:

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 9 sie 2010, o 07:16

Ostatnio stwierdziłem, że moja córa jest FANATYCZKĄ Bolka i Lolka, Krecika i ostatnio Wilka i Zająca. Nie interesuje ją Jim-Jam, Kajtuś, Sam-Sam - tylko na okragło puszczaj jej "bolkajolka" i "cika" :)
Z czego ja się tylko cieszę. Sam się na tym wychowałem to i dziecko moje też może.
Muszę się zaoparzyć w jakieś nowe odcinki powyższych bajek, Krecika mam tylko 1,5 godzinną składankę a Bolka i Lolka też niewiele odcinków.

ODPOWIEDZ