Nostalgicznie - muzycznie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 1 cze 2009, o 18:48

Misiek :) pisze: Pisało dla niego mnóstwo ciekawych osób ze Ścierańskim, Hołdysem, Chojnackim i Mannem na czele
Większość numerów w latach 80 wyszła w okresie, gdy redaktorem naczelnym "Non Stopu" był Wojciech Mann, zastępcą Jan Chojnacki, a sekretarzem redakcji Roman Rogowiecki.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 1 cze 2009, o 21:14

Eryk75 pisze:redaktorem naczelnym "Non Stopu" był Wojciech Mann, zastępcą Jan Chojnacki
Mniej więcej od połowy lat 80tych, przez kilka lat ten tandem przygotowywał i prowadził w dwójce "Non Stop Kolor" - czyli swego rodzaju wersję telewizyjną magazynu (popraw mnie Eryku proszę jeśli się mylę ;) ). Tam właśnie po raz pierwszy widziałem w akcji m.in. Hendrixa i Doorsów :cool: . W czołówce programu był utwór "Jump" Van Halen. Chyba jeszcze mam nawet gdzieś nagrane coś na wideo, ale z lat późniejszych (ok 90 roku)

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 5 cze 2009, o 13:22

Latem 1989 r. w "Dzienniku Ludowym" pojawiło się coś, co już wcześniej na zdecydowanie mniejszą skalę oferowało "Na Przełaj". Nosiło to nazwę "Mini-Okładki do kaset". W jednym wydaniu było sześć rzędów i 7 kolumn zdjęć czyli łącznie 42 wkładki. A drobny fragment tego wydania wyglądał tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 8 cze 2009, o 11:03

Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 8 cze 2009, o 19:09

Sandra dzisaj wygla trochę inaczej :???: pierwszymi zespołami ktrych słuchałem były Shaking Sevens i Modern Tlaking - trzymają się nieźle.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 8 cze 2009, o 19:43

I pomyśleć, że gotowi byliśmy szaty rozdzierać, byle jakieś zdjęcia naszych idoli zdobyć.
Moje kaset nadal mają takie wycinane okładki. :grin:
A moje pierwsze oryginalne plakaty z BRAVO - Boże. Czułam się chyba 10X lepsza od innych. :oops: :mrgreen:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 15 cze 2009, o 13:51

Byłem ostatnio na konercie pani, którą bardzo lubiłem słuchać jak byłem natolatkiem
- Antonina Krzysztoń - pełne ciepła, mówiące o sczęćciu, nadziej, miłości piosenki.
moja ulubiona- "mój przyjacielu" (ref.: Światłość w ciemności świeci, a ciemność jej nie ogrania)
- perłowa łodź
- takie moje wędrowanie.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 16 cze 2009, o 20:32


Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 16 cze 2009, o 20:47

Z tego grona najlepiej prezentuje się Sabrina. :wink:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 16 cze 2009, o 21:55

Za to pani od "Voyage, voyage" - mały szok :smile:.

Bajkofil
Posty: 15
Rejestracja: 24 wrz 2006, o 13:31

Post autor: Bajkofil » 3 wrz 2009, o 20:00

We wczesnym dzieciństwie słuchałem przeważnie amerykańską muzykę z gatunku pop oraz rock. W zasadzie były to przeważnie pojedyncze utwory niż całe płyty. Pamiętam bardzo dobrze :
Fleetwood Mac - Seven wonders , Little lies, Everywhere , Red Rider - Lunatic Fringe ,
Bad Company - Bad Company , Led Zeppelin - Hey what can I do, Aldo Nova - Fantasy, Tom Petty - Breakdown, Aerosmith - Sheila, Billy Idol- Flesh for fantasy, ZZ top - Tush, George Thorogood- Bad to the bone, Mason Ruffner- Gypsy blood, Dire Straits - Brothers In Arms, The Doors - The End oraz Roadhouse blues , L.A. Woman , Riders on the storm, Huey Lewis and the news- Power of love oraz workin' for a livin', Foreiginer - oh woman.
Długo można by jeszcze wymieniać ale w zasadzie z tymi utworami ruszam w wycieczkę do lat młodości.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 9 wrz 2009, o 19:25

Bajkofil pisze:We wczesnym dzieciństwie słuchałem przeważnie amerykańską muzykę z gatunku pop oraz rock. W zasadzie były to przeważnie pojedyncze utwory niż całe płyty. Pamiętam bardzo dobrze :
Fleetwood Mac - Seven wonders , Little lies, Everywhere , Red Rider - Lunatic Fringe ,
Bad Company - Bad Company , Led Zeppelin - Hey what can I do, Aldo Nova - Fantasy, Tom Petty - Breakdown, Aerosmith - Sheila, Billy Idol- Flesh for fantasy, ZZ top - Tush, George Thorogood- Bad to the bone, Mason Ruffner- Gypsy blood, Dire Straits - Brothers In Arms, The Doors - The End oraz Roadhouse blues , L.A. Woman , Riders on the storm, Huey Lewis and the news- Power of love oraz workin' for a livin', Foreiginer - oh woman.
Długo można by jeszcze wymieniać ale w zasadzie z tymi utworami ruszam w wycieczkę do lat młodości.
Bajkofilu, niektóre z tych zespołów były brytyjskie - choćby Led Zeppelin, Bad Company czy Dire Straits. Billy Idol to też Brytyjczyk, chociaż śpiewał (tzn. coverował) LA Woman :)
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 30 paź 2009, o 21:43


Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 8 kwie 2010, o 10:14

A Urszula ostatnio wspomina dzieciństwa słodki smak:
http://muzyka.interia.pl/teledyski/tele ... -ma,272351
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 6 maja 2010, o 11:01

w Dzienniku Ludowym Było dużo plakatów , pamietam jeszcze "Zarzewie" był tam plakat na dwie strony . Mimo że jakość plakatów nie była zbyt wysoka . Miałem cały pokój tym obklejony .

ODPOWIEDZ