Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doctor_Who

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Doctor_Who » 12 paź 2017, o 15:10

Trochę dziwne może, ale chciałbym obejrzeć program Tadeusza Rossa "Zulu Gula", bo nigdzie nie powtarzają, a na Youtubie bardzo mało jest z nim materiałów. Czytałem, że wiele osób w dzieciństwie bało się jego facjaty, nie rozumiem dlaczego, ja lubiłem oglądać takiego "śmiesznego pana, co tak głupio gadał", a czuję, że dziś - podobnie jak np. z kabaretem TEY, piosenkami Big Cyca itd. - zrozumiałbym "drugie dno" jego tekstów. Spojrzenie na Polskę początku lat 90. okiem cudzoziemca, który wszystkiemu się dziwował: "dlaczego nowy ustrój nie buduje murarz, tylko inna fachowiec"? Trochę jak Borat, tylko bez seksu i wulgarności.

Ross jako Zulu Gula wydał też nagrania dla dzieci:

https://www.discogs.com/Zulu-Gula-Zulu- ... se/5857412

Coś tam pamiętam z tych piosenek - "żółte wakacje, żółte wakacje, bierzmy walizki, pędźmy na stację" ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83

Post autor: qba83 » 13 paź 2017, o 13:00

Pamiętam Zulu Gulę, trochę mnie irytował. Leciało to że 2 lata. Wakacyjne wydanie, gdzie były Żółte Wakacje tak jak cytryna" to 1993r.

MBlaut

Post autor: MBlaut » 17 paź 2017, o 20:25

Wiktora Zborowskiego w roli największego krasnala.

MBlaut

Post autor: MBlaut » 17 paź 2017, o 20:30

Serial pt. Ile jest Życia. Mechaniczną Magdalenę. Małgosia conrtra Małgosia. Szklana Góra. Pingwin. Pułapka 1970r.

ODPOWIEDZ