Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Eviva
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, o 17:48

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Eviva » 17 paź 2012, o 17:55

"Thierry Śmiałek" - stary jak wszyscy diabli, ale co to był za serial. Gdyby teraz puścili... ale marne szanse.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Dudzio » 21 paź 2012, o 12:49

Ja tak skromnie na początek: "Królowie przeklęci" z polskim dubbingiem (m.in. genialny Roman Wilhelmi jako Robert d'Artois), "Ja Klaudiusz" (Stanisław Brejdygant jako Klaudiusz, Tadeusz Bartosik jako August), "Elżbieta Królowa Anglii" (Aleksandra Śląska jako Elżbieta I), "Sześć żon Henryka VIII" (Mariusz Dmochowski jako Henryk VIII Tudor). Ponoć wszystkie wersje z polskim podkładem szlag trafił. Jeśli to prawda - zbrodnia.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

tomek74
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2008, o 22:11

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: tomek74 » 21 paź 2012, o 17:38

A ja bym sobie obejrzal spektakl- Najwiekszy krasnal swiata z Wiktorem Zborowskim. Pamieta ktos to jeszcze?

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: 80man » 27 paź 2012, o 11:38

tomek74 pisze:A ja bym sobie obejrzal spektakl- Najwiekszy krasnal swiata z Wiktorem Zborowskim. Pamieta ktos to jeszcze?
reż. Piotr Friedrich, wyk.: Emilia Krakowska, Wiktor Zborowski, Tomasz Budyta, Tadeusz Chudecki. Emitowany w latach 80' w okresie bożonarodzeniowym :wink:
Pewnie w sieci gdzieś krąży choćby fragment tej sztuki, może na jutubce?
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Kris
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 11:22

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Kris » 5 lis 2012, o 09:53

Zapewne każdy z Was zna, słynne przedstawienia teatralne "Igraszki z diabłem" czy "Zapomniany diabeł". "Igraszki" z Kociniakiem są czasami przypominane przez TVP, wydane zostały na dvd, więc generalnie nie ma problemu z obejrzeniem.
Natomiast, gdzieś w latach 90-tych, lubiałem czasami oglądać czeską telewizję (w moich okolicach dało się złapać ze 2-3 stacje czeskie ze zwykłej anteny) i natrafiłem tam na "Igraszki z diabłem" w wersji czeskiej! Wyglądało to bardzo ciekawie, w każdym razie całość przypominała mi technicolor - bardzo jaskrawe, nasycone kolory, być może był to jakiś czeski spektakl z lat 60-tych?
W między czasie poszukałem i chyba znalazłem:

http://www.csfd.cz/film/6290-hratky-s-certem/galerie/

Rok 1956 :)

Ciekawe, czy czeska wersja "Igraszek" była kiedyś emitowana w polskiej telewizji?

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Dudzio » 16 gru 2012, o 17:54

Kris pisze:Zapewne każdy z Was zna, słynne przedstawienia teatralne "Igraszki z diabłem" czy "Zapomniany diabeł". "Igraszki" z Kociniakiem są czasami...
Z dwoma Kociniakami. Marianem i Janem ;)
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Paweł
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2013, o 20:26

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Paweł » 11 sty 2013, o 12:00

Film pt.Superpowór ale chciałbym go zobaczyć w kinie.tak samo Ebiraha-potwora z głębin też w kine. czy zobaczyć ponownie w kinie stare dobre Gwiezdne Wojny z 1977r.bez dopisku Część IV Nowa Nadzieja i innych pużniejszych przeróbek dokonywanych przez Lucasa.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: 80man » 17 sty 2013, o 08:34

Paweł pisze:Film pt.Superpowór ale chciałbym go zobaczyć w kinie.
Sam chętnie bym go sobie obejrzał najwięcej razy obejrzany przeze mnie film w kinie w latach 80'. Jako małolat chodzilem i sobie nuciłem pisenke ztego filmu w mojej wersji "Super Paweł Gamera" :wink:
Pełno gniotów w tv i w kinach, ale klasyki, dobrego filmu, to nie zobaczysz!
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Erin » 15 lut 2013, o 20:02

Ja bardzo chciałabym zobaczyć ponownie australijski serial "Miasteczko jak Alice Springs" (tytuł oryginalny "A Town like Alice"), z niesamowitym Bryan'em Brownem. Niestety, nasza kochana tiwi jakoś powtórzyć tego nie chce, a Aussies - podobnie jak Jankesi - chronią swój rynek fonograficzny i filmy na DVD wydają tylko dla swojego regionu, czyli z 5 :| A nie bardzo chce mi się inwestować w odtwarzacz z opcją 0. A szkoda, bo kino australijskie z lat 80. ubiegłego wieku było naprawdę super.
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: V@letQier » 3 mar 2017, o 12:02

Paweł pisze:Film pt.Superpowór ale chciałbym go zobaczyć w kinie.tak samo Ebiraha-potwora z głębin też w kinie. czy zobaczyć ponownie w kinie stare dobre Gwiezdne Wojny z 1977r. bez dopisku Część IV Nowa Nadzieja i innych późniejszych przeróbek dokonywanych przez Lucasa.
chyba zawsze to była "Część IV Nowa Nadzieja", natomiast Lucas bez sensu później dodał do niej sceny z Jabbą i zmienił wybuch Gwiazdy Śmierci na inny. Jak IMHO również bez potrzeby dorobił "wcześniejszą" trylogię i ciąg dalszy po trylogii środkowej. Ale to już inna historia...

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Doctor_Who » 3 mar 2017, o 15:10

Najgorszą zmianą w nowej wersji "Nowej nadziei" z roku 1997 było wybielenie na siłę postaci Hana Solo w scenie z Greedo. Zamiast szmuglera-zabijaki, któremu wchodzi się w drogę tylko raz, dostaliśmy gościa, który po prostu strzelił w samoobronie. Wielu widzom się to nie spodobało. Po ostatnich poprawkach Greedo i Han strzelają niemal równocześnie. Ale nie zmienia to faktu, że to było zupełnie niepotrzebne.

Nie wiem, czy wiesz, ale mamy cały temat poświęcony "Gwiezdnym wojnom", więc w razie czego można tam przenieść dyskusję:

http://nostalgia.pl/forum/viewtopic.php ... 6ee#p79123
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, o 08:53 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Piotrek 196x
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2017, o 09:31
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Piotrek 196x » 25 cze 2017, o 01:49

,,Człowiek z Marsylii" - kryminalny z lat 70-tych (chyba trójodcinkowy) i
,,Siedem stron świata" - dla młodzieży, też z lat 70-tych. Film ten kręcony był w Łodzi, na osiedlu Retkinia. Ja mieszkałem niedaleko, na Karolewie. Z Karolewa pochodzi jeden z aktorów występujących w tym serialu - Michał Pietrzak. Michał jest moim kolegą ze szkoły podstawowej. :-)
,,Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej" - E. Gierek
⚠Samochód jest jak wino i skrzypce, im starszy - tym lepszy.⚠

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Robi » 25 cze 2017, o 06:22

Serial byl swietny, powtarzali go kilka lat temu na Kino Polska. Kogo gral kolega? "Kapsel " podobno juz nie zyje. Temat serialu przewija sie w kilku watkach, jak wpiszesz w wyszukiwarke to wyswietla Ci sie.

Awatar użytkownika
Piotrek 196x
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2017, o 09:31
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Piotrek 196x » 25 cze 2017, o 11:31

Michał występował w roli Krzyśka. :-)
,,Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej" - E. Gierek
⚠Samochód jest jak wino i skrzypce, im starszy - tym lepszy.⚠

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Marecki384 » 26 cze 2017, o 07:31

Igraszki z diabłem mozna obejrzeć na Youtube :)

ODPOWIEDZ