Wielka Gra powraca

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Wielka Gra powraca

Post autor: strabek » 10 gru 2009, o 23:20

Wielka Gra powraca od stycznia informacja tutaj. http://film.wp.pl/idGallery,5783,idPhot ... caid=1941f
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 gru 2009, o 08:34

W dzisiejszych czasach Milinerow i innych teleturniejow to juz chyba nie bedzie sie cieszyla taka popularnoscia jak kiedys....

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 11 gru 2009, o 13:28

Robi pisze:W dzisiejszych czasach Milinerow i innych teleturniejow to juz chyba nie bedzie sie cieszyla taka popularnoscia jak kiedys....
Trudno przewidzieć jak będzie popularna. Z artykułów na ten temat wynika, że na razie emitowane będą wydania powtórkowe w TVP Polonia. Mam nadzieję, że premierowe odcinki będą emitowane w którymś z szerzej dostępnych kanałów i o przyzwoitej porze, najlepiej w (brzydkie słowo) prime time.
W chwili obecnej z teleturniejów, w których ludzka wiedza jest ponad zabawą uchował się chyba tylko "Jeden z dziesięciu". Niestety, prawda jest taka, że ludzie wolą patrzeć "jak oni, co mają talent, tańczą w cyrku na lodzie". Ale kto wie, może gdy nastąpi przesyt widowiskowej rozrywki, wrócą dobre czasy dla erudytów w TV.

PS: Nie mam nic przeciwko, aby wrócił także, moim zdaniem ciekawszy od "Wielkiej gry", teleturniej "Miliard w rozumie".

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 11 gru 2009, o 22:03

Najchetniej obejrzałabym w tych powtórkach jakieś dawne programy z lat 70 czy 80. Ale jak znam życie, to dadzą te ostatnie odcinki, ewentualnie "gwiazdy" Wielkiej gry - tramwajarza, który wygrał ileś tam razy i pana, który nie wiem kim był, ale potem zrezygnował z pracy, bo utrzymywał się z teleturniejów.
Lubiłam w Wielkiej grze tematy literackie czy historyczne albo z muzyki rozrywkowej, bo mogłam sprawdzić swoją wiedze albo dowiedzieć się czegoś interesującego. Tematy typu: Fauna i flora wysp Galapagos albo: Geografia środkowo - pólnocnych Andów odpuszczałam sobie na wstępie :wink:.
Faktycznie, dzisiaj w TV liczy się bardziej show niż intelekt i gdy zdejmowano Wielka grę szczególna oglądalnością się nie cieszyła. Jednak, co by nie mówić, niezłe teleturnieje wymyslał W. Pijanowski - choć niewykluczone, że w dzisiejszej rzeczywistości byłyby zbyt mało "rewiowe" :wink:.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 gru 2009, o 22:10

juka pisze:Jednak, co by nie mówić, niezłe teleturnieje wymyslał W. Pijanowski - choć niewykluczone, że w dzisiejszej rzeczywistości byłyby zbyt mało "rewiowe" :.
Tak Pijanowski mial wtedy bardzo ciekawe teleturnieje
Troche o nich pisalismy tu
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... leturnieje
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... leturnieje

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 23 gru 2009, o 18:51

Swoją drogą ciekawe czy wielmożna TVP ma zarejestrowane (skatalogowane i uporządkowane) stare odcinki Wielkiej Gry wlasnie z lat 80 i 90.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 23 gru 2009, o 19:00

noster pisze:Swoją drogą ciekawe czy wielmożna TVP ma zarejestrowane (skatalogowane i uporządkowane) stare odcinki Wielkiej Gry wlasnie z lat 80 i 90.
Z lat 90 to moze ma ,ale tasmy z lat 80 to wiekszosci pewnie zostaly przerobione na inne programy

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 23 gru 2009, o 19:06

Sonda w dużym procencie poszła na przemiał. Czy wiec możliwe by Wielka Gra ocalała? Też w to wątpię. No, może jakies pojedyncze wydania nie zostały skasowane. A nawet jeżeli tak, to pewnie zalegają gdzies za półką w archiwach i zero szans na odnalezienie.

Dziurowicz
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2010, o 21:59
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Dziurowicz » 30 sty 2010, o 16:37

Ciesze sie że powraca ta pani i ten program. :smile:
Michał Dziurowicz

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 30 sty 2010, o 22:46

mysle, ze jeden z najlepszych teleturniejów. gracz mu się wykazać napwdę dużą wiedzą z danego tematu. (nie jakieś tam pół na pół i telefon do przyjaciela)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 31 sty 2010, o 13:50

biały_delfin pisze:gracz mu się wykazać napwdę dużą wiedzą z danego tematu
Dlatego Wielka Gra została zdjęta z anteny, była krótka piłka, znasz odpowiedź albo nie.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wielka Gra powraca

Post autor: Doctor_Who » 20 paź 2016, o 18:38

"Wielka Gra" ma powrócić na antenę od przyszłego roku, ale już bez Stanisławy Ryster. Mówi się też o odświeżeniu formuły, bo tuzy z TVP twierdzą, że stare wolne tempo byłoby dla dzisiejszego widza nieznośne. Strach pomyśleć co będzie to znaczyć w praktyce. Już widzę jakieś ciemne studnio, błyskające światła i dudniącą muzykę i budzę się z krzykiem.

Coraz mniej teleturniejów, gdzie liczy się wiedza. Chyba tylko jeszcze "1 z 10" się dzielnie broni.

Nie wiem, czy jest sens reanimować "Wielką Grę" w dzisiejszej TV. Z jednej strony tęsknimy do starych formatów, ale z drugiej np. reaktywacje "Teleranka" czy "Pegaza" okazały się niewypałami. Może więc jedyne co nam zostało to zanucić "ale to już było i nie wróci więcej...".
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Wielka Gra powraca

Post autor: Robi » 20 paź 2016, o 18:59

Doctor_Who pisze:
Nie wiem, czy jest sens reanimować "Wielką Grę" w dzisiejszej TV. [/i].
Chca rozkrecic jakis nowy teleturniej bazujac na popularnosci starego co wcale nie wróży sukcesu.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Wielka Gra powraca

Post autor: Syriusz Falcon » 21 paź 2016, o 11:28

Dla mnie wielka gra to nuda dla znawców tematu, przeważnie muzyka poważna, lub jakaś wybitna postać. Powinni reaktywować "Milion w rozumie". Teleturniej na wiedzę ogólną, to jest teraz na topie.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wielka Gra powraca

Post autor: Doctor_Who » 22 paź 2016, o 07:35

"Miliard w rozumie" to był świetny show, ale znowu powstaje pytanie czy znalazłby się równie charyzmatyczny prowadzący na miarę Janusza Weissa (o ile ten nie chciałby wrócić)?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ