poczta

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: poczta

Post autor: Geo Dutour » 17 kwie 2012, o 21:53

W moim mieście taki generalny remont poczty głównej wyglądał w ten sposób, że zamieniono stronami stanowiska okienkowe z hallem. Tzn. tam gdzie przez cały PRL i lata 90. chodzili i stali w kolejkach ludzie, to w okolicach 2002 roku zrobiono stanowiska z "paniami w okienkach", a tam gdzie były "panie" to teraz jest hall dla ludzi. Oczywiście w związku z tym zmieniło się główne wejście na pocztę. Te stare drzwi (z obowiązkową grubą kotarą) zostały zamknięte na amen (zdemontowano klamkę), a drzwi na ścianie prostopadłej (dotychczas służbowe) stały się wejściem głównym. Przeniesiono też ścianę ze skrytkami w przedsionku, bo i cały przedsionek się przeniósł o parę ładnych metrów dalej.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Re: poczta

Post autor: Dudzio » 19 kwie 2012, o 23:57

Najsłynniejsza filmowa poczta jest chyba na Ludnej w Warszawie. Tam kręcono "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" (scena z urzędniczką zżerającą truskawki ;)) Barei i "Polskie drogi" Passendorfera. Zresztą pozostałości po "niemieckim" napisie zachowały się nad wejściem do dzisiaj.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: poczta

Post autor: Robi » 24 wrz 2012, o 12:09

Tak wygladal Telegram
Obrazek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: poczta

Post autor: Doctor_Who » 20 maja 2014, o 18:17

Jeszcze mój rocznik (przedostatni od tzw. ''starej matury'') uczył się w szkole jak redagować i nadawać telegramy :D.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ