Teleranek znika z TVP

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 16 lut 2010, o 20:01

W latach 70 - tych był tylko jeden program potem doszła dwójka . O dziwo zawsze znalazłem coś do oglądania mimo że miałem niewiele lat. Najwięcej się oglądało w soboty i niedziele . Leciały piękne kreskówki . Teraz mimo tylu programów wybór jest bardzo mizerny . Chodzi mi o programy dla dzieci . Kiedyś tak prosta bajka jak miś z okienka czy pora na Telesfora wywoływały we mnie zachwyt .A na Sindbada który leciał w niedzielę czekałem z niecierpliwością . Teraz puszcza sie dzieciom bajki które nie edukuja a wręcz wywołują agresję . Teleranek jest ikoną programów dziecięcych . Ile wspaniałych filmów dzięki niemu obejrzałem . Napewno żal ale pewnie nie wytrzymał ducha czasu. Aż dziwne że tyle kosztuje wyprodukowanie takiego programu . Jedno jest pewne kto dorastał w czasach Teleranka ten będzie o nim pamietał .

Awatar użytkownika
chrisbern
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2010, o 17:59
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Post autor: chrisbern » 28 lut 2010, o 20:50

Syriusz Falcon pisze:Jedno jest pewne kto dorastał w czasach Teleranka ten będzie o nim pamietał .
Święta prawda :). Teleranka od czasów dzieciństwa nie oglądałem i szczerze mówiąc nie wiedziałem, ze jeszcze leciał (mieszkam od 15 lat w Niemczech). Tym bardziej przykro mi się zrobiło :(. Teraz dzieci będą skazane na programy typu "Gwiazdy tańczą" "Gwiazdy śpiewają" "Gwiazdy gotują" "Gwiazdy sprzątają" "Gwiazdy śpią" i inny syf....
"Małpeczki z naszej półeczki" Gdzie jesteś moja ukochana książko dzieciństwa? :(

mag_ma7
Posty: 15
Rejestracja: 23 paź 2005, o 11:42
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: mag_ma7 » 21 mar 2010, o 14:34

Jestem mamą i w związku z tym temat programów dla dzieci jest dla mnie dość ważny. Sama pamiętam teleranek z obowiązkowym kogutkiem wzywającym dzieci o 9.00... Wiem, że czasy się zmieniają, dzieci są inne niż kiedyś, ale ten Teleranek to już zupełnie inny program. Chciałabym,żeby był po prostu dla dzieci, tych mniejszych i większych, jak kiedyś. Były bajki dla najmłodszych typu "Pies Huckelberry" i coś dla tych większych, którzy już bajek nie oglądają. Teraz to jakaś masakra była...
Protest przeciwko likwidacji Teleranka budzi się we mnie z kilku powodów: pierwszy - z powodów czysto sentymentalnych, drugi - z powodu totalnej indoktrynacji dzieci programami typu Ziarno, Raj czy Opowieści biblijne. Te programy tez mogą mieć swoje miejsce, z pewnością dla niektórych są ważne i wartościowe, ale nie wolno wrzucać wszystkich do jednego worka! Moje dziecko nie znosi Ziarna, uważa, że jest nudne po prostu... I z pewnością dobry Pan Bóg się na nią za to nie gniewa.
A TVP to beton, nie do ruszenia, niereformowalny, z przerostem ambicji na temat "będziemy lepsi od polsatu i wyprodukujemy więcej chłamu, ludzie wszystko łykną i jeszcze za to zapłacą".
Rozpisałam się, co? :wink:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 mar 2010, o 19:46

Dzieci były zmartwione, że nie było teleranka, ale nie dorośli. Kilka dni temu kolega opowiedział mi anegdotę, że dorośli cieszyli się, że ten cholerny kogut przestanie piać o 9 rano. :lol:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: Robi » 12 lip 2011, o 10:13

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: Helmutt » 22 lip 2011, o 08:40

Dziś jest ważna oglądalność a to się przekłada na zysk. W końcu z czegoś trzeba płacić te hiper-kosmiczne gaże tym naszym - pożal się Panie Boże - "gwiazdom" od siedmiu boleści ;)
Z jednej strony narzekania jaka ta TVP biedna, jak to źli widzowie odmawiają uiszczania haraczu (abonamentu czyli) a z drugiej lekką ręką daje się takiemu panu Lisowi kilkadziesiąt tysięcy złotych za jeden odcinek durnego "talk-show"... To i nie dziwota, że na klasyki jak "Teleranek" nie ma kasy.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: juka » 23 lip 2011, o 23:26

Są wakacje, chętnie bym coś mniej lub bardziej nostalgicznego obejrzała, a tymczasem zamiast dawniejszych Teleferii czy czegoś w tym guście w TV lecą powtórki telenowel lub tokszołów...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: biały_delfin » 25 lip 2011, o 21:30

Helmutt pisze:Dziś jest ważna oglądalność a to się przekłada na zysk. W końcu z czegoś trzeba płacić te hiper-kosmiczne gaże tym naszym - pożal się Panie Boże - "gwiazdom" od siedmiu boleści ;)
Z jednej strony narzekania jaka ta TVP biedna, jak to źli widzowie odmawiają uiszczania haraczu (abonamentu czyli) a z drugiej lekką ręką daje się takiemu panu Lisowi kilkadziesiąt tysięcy złotych za jeden odcinek durnego "talk-show"... To i nie dziwota, że na klasyki jak "Teleranek" nie ma kasy.
a no własnie
juka pisze:Są wakacje, chętnie bym coś mniej lub bardziej nostalgicznego obejrzała, a tymczasem zamiast dawniejszych Teleferii czy czegoś w tym guście w TV lecą powtórki telenowel lub tokszołów...
niech żyje prywatna telewizja !
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: juka » 3 sie 2011, o 23:00

Zmiany w TVP:
http://wiadomosci.onet.pl/media/duze-zm ... omosc.html
Bardzo mnie cieszy powrót Teatru Telewizji i ogólnie więcej kultury, ale pasmo edukacyjne przed południem? Dla wagarowiczów? :)

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: Helmutt » 5 sie 2011, o 06:47

juka pisze:Zmiany w TVP:
http://wiadomosci.onet.pl/media/duze-zm ... omosc.html
Bardzo mnie cieszy powrót Teatru Telewizji i ogólnie więcej kultury, ale pasmo edukacyjne przed południem? Dla wagarowiczów? :)
"W Dwójce, której profil ma być bardziej kulturalny, w zasadzie nie będzie polityki - pozostanie jedynie program Tomasza Lisa."
Nie ma nic idealnego.... :evil: :evil:

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: 80man » 23 sie 2011, o 09:04

Wyprodukowanie jednego odcinka Teleranka to był koszt 50 tysięcy złotych! Tak bynajmniej twierdzili szefowie tej stacji! A tak na marginesie to W TVP pracuje 482 dyrektorów i kierowników komórek I, II i III stopnia. Pracowników redakcji jest teraz więcej niż samych programów. A wiadomo że zarobki w tej firmie do najmniejszych nie należą!!!
Szkoda gadać... zniszczyć wszystko co dobre, sprawdzone, z tradycja wpuścić na anteny wszelkiej maści chłam( poprawna pisownia?)
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: Helmutt » 6 wrz 2011, o 08:47

...i jeszcze wylewać krokodyle łzy, że "wpływy z abonamentu rokrocznie maleją". Cóż, ja nie wymagam, żeby w TV leciały non stop filmy Bergmana i Kieślowskiego przetykane "Pegazem". Ale jak się pokazuje jakieś Dody, Lisy, Nergale na przemian z debilnymi telenowelami - a coś sensownego puszcza rzadko i zwykle w "Kinie nocnych marków" po północy - to czego ja się dziwię? (a przecież te wszystkie nadete celebruchy też za "Bóg zapłać" się bałwanić nie będą, trzeba im bulić i to całkiem słono). Sami sobie w stopy strzelają.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: 80man » 8 wrz 2011, o 12:39

Helmutt pisze:...i jeszcze wylewać krokodyle łzy, że "wpływy z abonamentu rokrocznie maleją". Cóż, ja nie wymagam, żeby w TV leciały non stop filmy Bergmana i Kieślowskiego przetykane "Pegazem". Ale jak się pokazuje jakieś Dody, Lisy, Nergale na przemian z debilnymi telenowelami - a coś sensownego puszcza rzadko i zwykle w "Kinie nocnych marków" po północy - to czego ja się dziwię? (a przecież te wszystkie nadete celebruchy też za "Bóg zapłać" się bałwanić nie będą, trzeba im bulić i to całkiem słono). Sami sobie w stopy strzelają.
Dlatego najlepiej nie płacić żadnych abonamentów i nie patrzeć na to badziewie made in tvp My płacimy a inni się bogacą! A tak w ogóle, czy telewizja publiczna emituje jakiś program dla młodzieży, który czegoś uczy coś przekazuje dobrego? Nie mam na myśli już wcześniej przez Helmuta wspomnianych ambitnych programów z "wielkimi" tego świata :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek


Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Teleranek znika z TVP

Post autor: Doctor_Who » 22 maja 2016, o 19:18

Dziwne, że powrotu ''Teleranka'' nikt tu nie zauważył :P.
Ale w sumie ja też do dzisiejszego dnia nie (a jest na antenie od prawie trzech miesięcy).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ