Książki z dzieciństwa

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
MiLejdi
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:04
Kontakt:

Post autor: MiLejdi » 16 cze 2010, o 18:41

Być może ktoś już polecał tę stronę http://www.book.hipopotamstudio.pl/, ale ja ją dopiero parę chwil temu znalazłam. Są tu umieszczone podstawowe informacje oraz ilustracje wielu starych i z łezką w oku wspominanych przeze mnie książek. Polecam :)
"Pamięć jest skarbnicą umysłu" - przysłowie angielskie

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 16 cze 2010, o 19:58

Dzięki MiLejdi za ten link. Wspaniałe książki w orginalnych starych wydaniach . Ja mimo wszystko z przyjemnością wracam do książek z lat dzieciństwa . Ostatnio nawet kilka przeczytałem . Chcialbym zdobyć książki z lat dzieciństywa ktorych nigdy nie miałem lecz wiele razy czytalem , bo miał je mój kolega . A są to "Dzieci z Leszczynowej Górki " i zbiór legend "Śpiewająca lipka" oczywiście w wydaniach z moich lat dzieciństwa
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 25 lip 2010, o 10:43

Spis książek z dzieciństwa: http://www.zapomniane.lanet.wroc.net/

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 25 lip 2010, o 15:00

Witam serdecznie po roku forumowego niebytu, częściowo zawinionego również przeze mnie :oops: . Obiecuję poprawę.
I od razu - dzięki, Eryku za Twój link. Jeśli znajdę choć 1/4 książek, które mi przypomniała ta strona - będę miał czytania przez najbliższy rok :grin: .

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 25 lip 2010, o 21:03

Czy ktoś z Was zna lub ma "Wyprawę Tysiąca Przygód" M.Zimińskiego (lata 50-60)? Chciałbym zidentyfikować książeczkę, którą z lat 80. pamiętam po mamie, ale nie jestem na 100% pewny czy to ta (być może to jednak jest "Poradnik zastępowego NAL" A.Pieniaka). W każdym razie, akcja WTP jest głównym motywem tej pozycji wydawniczej.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 26 lip 2010, o 22:12

giraldus pisze:Witam serdecznie po roku forumowego niebytu, częściowo zawinionego również przeze mnie :oops: . Obiecuję poprawę.
I od razu - dzięki, Eryku za Twój link. Jeśli znajdę choć 1/4 książek, które mi przypomniała ta strona - będę miał czytania przez najbliższy rok :grin: .

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
O, witaj giraldusie po roku, może coś ci się przez ten czas przypomniało. Podobno z wiekiem pamięta się lepiej przeszłość niż teraźniejszość. :grin:

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Za żywopłotem

Post autor: Zyrafa » 27 lip 2010, o 10:02

Pamiętacie książkę Marii Kownackiej "Za żywopłotem"? To dalszy ciąg przygód Plastusia.
Załączniki
ZaZywoplotem001.jpg
ZaZywoplotem002.jpg
ZaZywoplotem003.jpg

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 27 lip 2010, o 19:39

Witaj, Elle. A i owszem, przypomniało się :grin: A dokładniej rzuciło na oczy. W ub. sobotę buszując na targu staroci spostrzegłem i rzecz jasna nabyłem dwie książki zapamiętane z dzieciństwa. Były to "Puc, Bursztyn i goście" Jerzego Grabowskiego i "Bułeczka" Jadwigi Korczakowskiej. :lol:
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 27 lip 2010, o 20:16

giraldus pisze:Witaj, Elle. A i owszem, przypomniało się :grin: A dokładniej rzuciło na oczy. W ub. sobotę buszując na targu staroci spostrzegłem i rzecz jasna nabyłem dwie książki zapamiętane z dzieciństwa. Były to "Puc, Bursztyn i goście" Jerzego Grabowskiego i "Bułeczka" Jadwigi Korczakowskiej. :lol:
Co na to rodzina? :lol:

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 28 lip 2010, o 08:43

"Puc, Bursztyn i goście" to fajna książka. Szczególnie śmieszne są "przewały" z Tiuzdejkiem i Mikadem.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 28 lip 2010, o 09:46

"Puc, Bursztyn i goście" są także w wersji audio. Super! :-)

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 28 lip 2010, o 17:03

Elle pisze:Co na to rodzina? :lol:
A, rodzina... nic nie powiedziała, jako że jestem starym kawalerem samotnie wychowującym się. :cool:
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 2 sie 2010, o 08:23

Ktoś wyżej wspomniał piosenkę o Doboszu a mi się przypomniało, że miałam taka książeczkę w twardej oprawie właśnie o Doboszu, takim malutkim, szedł na końcu szeregu ze swoim małym bębenkiem.
Może ktoś pamięta te książeczkę?

I jeszcze jedna stronka wspominkowa:
http://www.spekulant.gda.pl/ksiazkaLudw ... iego28.htm

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 2 sie 2010, o 18:39

Elle pisze:Co na to rodzina? :lol:
giraldus pisze:A, rodzina... nic nie powiedziała, jako że jestem starym kawalerem samotnie wychowującym się. :cool:
No i pochwaliłem dzień przed zachodem :roll: Odwiedziła mnie siostra cioteczna i zarówno "Bułeczka" jak i "Puc..." zostały mi przemocą wydarte.
"Stary byk jesteś, nie tobie takie książki czytać"
To się zdenerwowałem i teraz czytam "Wielką, większą i największą". A co! :cool:
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 2 sie 2010, o 18:58

Myślałam, że napiszesz: "Ale właśnie się ożeniłem". :lol:
Siostra pewnie siedzi i sama czyta, a innym broni. :grin:

ODPOWIEDZ