Identyfikacja. Filmy "Okularnik" oraz "Ramona

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Jackus
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2007, o 12:27
Kontakt:

Identyfikacja. Filmy "Okularnik" oraz "Ramona

Post autor: Jackus » 29 paź 2007, o 14:36

Dwa kolejne filmy.
"Okularnik" - film fabularny produkcji zdaje się albo węgierskiej albo radzieckiej. Pamietam tylko tyle że był to obrazek o chłopcu w wieku około 9 lat wyszydzanym przez rówieśników. Kiedyś nawet go rozebrali i biegał nago po łące płacząc, mając na sobie tylko tytułowe okulary.
Drugi film, niestety tytułu nie pamiętam Wiem że był to film fabularny o rodzinie w której żyła prababcia, bardzo bardzo stara. Coś pobąkiwała o pięknym statku "Ramona" że chciałby nim się jeszcze raz w życiu przepłynąć. Dzieci od razu nastawiły się entuzjastycznie do przygody, ojciec i matka z początku sceptyczni, jednak po czasie tez podchwycili pomysł i wybrali się całą rodziną na poszukiwanie jednostki nad jezioro, albo morze. W końcu znaleźli "Ramonę" która okazała się być totalnym wrakiem. Jednak postanowili poświęcić wakacyjny czas i odremontowali łajbę. Pod koniec filmu przywieźli prababcię, która siedząc w wózku w zachwycie potrafiła wydusić z siebie tylko: Raaaamonaaa.... Raaaamooonaaa....
Niestety krótko po wodowaniu odremontowana łódź poszła na dno.

Proszę o pomoc, jeśli pamiętacie więcej na temat tych filmów (tytuły, fabuła itp.)

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 30 paź 2007, o 06:04

Tą "Ramonę" to ja pamiętam trochę. Główną bohaterką była taka dziewczynka co nazywała się właśnie Ramona (tak samo jak ta stara łajba), występował tam też m.in. jej wujek, który jak tylko ją zobaczył (dziewczynkę znaczy się) to zaczynał spiewać jakąś piosenkę "Ramoonaaa, Ramoonnaa, dzwony dzwonią w katedrze - i coś tam coś tam". Cała fabuła kręciła się wokół tego statku, który właśnie na końcu zatonął.
Tytułu ani produkcji nie kojarze już (w 100% nie był to polski film), pamiętam tylko, że leciał w któreś wakacje, bo byłem wtedy u babci na wsi i córce sąsiadki, z którą się bawiłem coś po tym filmie odbiło i jak tylko mnie zobaczyła to śpiewała "Ramooonaaaa" :)

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Identyfikacja. Filmy "Okularnik" oraz "Ra

Post autor: Syriusz Falcon » 18 lip 2010, o 18:18

Jackus pisze: "Okularnik" - film fabularny produkcji zdaje się albo węgierskiej albo radzieckiej. Pamietam tylko tyle że był to obrazek o chłopcu w wieku około 9 lat wyszydzanym przez rówieśników. Kiedyś nawet go rozebrali i biegał nago po łące płacząc, mając na sobie tylko tytułowe okulary.

Odswieżę temat bardziej mi ta scena przypomina polski film "Abel twój Brat" z Filipem Łobodzinskim Serialowy Duduś z filmu - Podróż za jeden uśmiech - ale być może sie mylę.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

ODPOWIEDZ