Przygodowy program z lat 90!!!!

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
jamniczek24
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2010, o 20:18

Przygodowy program z lat 90!!!!

Post autor: jamniczek24 » 25 sie 2010, o 20:33

Błagam pomocy, kilka lat się mecze z identyfikacja tytułu..... :((

Przygodowy program Polski, który nadawany byl w latach 90 na TVP1 i TVP polonia. Leciał zawsze w wakacje przez kilka dobrych lat.


Program mial charakter rywalizacji, grupa dzieciaków ( no, moze nastolatkow) latala po roznych miastach, zamkach, lasach, towarzyszyl im facet w mnisim habicie :) Wyznaczal on rozne zadania np. logiczne, dzieciaki w nagrode dostawaly zlote dukaty, gdy ktoremus sie nie powiodlo pojawial sie taki smieszny koles ala diabeł i zabieral dzieciaka pod pazuche :) Pamietam ostatni odcinek kiedy w finale wszyscy byli na jakiejs zamkowej gorze i tam dzieciaki dostaly rolki czy tez rowery.



Od 2007 próbuje przypomiec sobie tytul, ale nic mi nie przychodzi do glowy, szukalam juz wszedzie! stare ramowki rowniez przewertowalam ale nic.... Pomocy!!!!!!!!!!

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 1 wrz 2010, o 19:31

Chyba wiem o co Ci chodzi, choć nie pamiętam tytyłu (oczywiście - normalnie pamiętałam, ale jak jest potrzeba, to mi wyleciało z głowy :roll: ).
To leciało kilka lat z rzędu, w ferie zimowe i chyba wakacje, w popołudniowych teleferiach. Organizowane było przez 5-10-15. Przez dwa tygodnie rywalizowały te same dzieci z czterech drużyn, z charakterystycznych miejsc Polski. Pamiętam, że w jednej z edycji były dzieci z miejscowości najbardziej wysuniętych na północ, południe, wschód i zachód, a w innej z miejscowości o nazwach dni tygodnia.
Czy to jest to, o co pytasz ?

jamniczek24
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2010, o 20:18

Post autor: jamniczek24 » 3 wrz 2010, o 20:47

Dziekuje ale to nie to:( równiez pamietam program o którym piszesz ale to nie ten, którego szukam:( Kurcze zamęcze się na śmierc z tytułem tego programu.



Charakterystyczny był dla mnie śmiech diabła- chochlika w tym programie. Taki cieńki głos miał. Zawsze skądś wyskakiwał i wyznaczał zadania. Pamiętam,że były to zadania typu coś na logike, a to cos trzeba bylo ulozyc z patyków tez na myslenie, albo pamiętam motyw ze byli w jakims miescie aby przejsc za brame, czy dzwi musieli bezszelestnie zabrac klucznikowi pęk kluczy.


Jak to sie mogło nazywac do cholery hehe, błagam, moze ktos sobie jeszcze cos przypomni!!!!!

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 10 sty 2011, o 13:01

Mogło to być Bractwo Przygody i Zabawy

Dominik
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2015, o 09:18

Re: Przygodowy program z lat 90!!!!

Post autor: Dominik » 20 maja 2015, o 10:43

Za grzechy mojej młodości, obawiam się że chodzi o "Łowców przygód". Był to program dla dzieci który robiliśmy z kolegami z klubu fantastyki. Należy zaznaczyć, na nasze usprawiedliwienie, że żaden nie był aktorem z prawdziwego zdarzenia. Występował w tej produkcji chyba tylko jeden takowy nazwiska nie pomnę.

Pawel89
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2015, o 09:58

Re: Przygodowy program z lat 90!!!!

Post autor: Pawel89 » 7 cze 2015, o 18:57

Też ostatnio myślałem o tym programie. Za nic nie mogę przypomnieć sobie jego tytułu, a pamiętam praktycznie każdy odcinek. Wiem, że gospodarzem programu był Pan, który kilka lat później prowadził w TVP program o przyrodniczy. Niedawno szperałem w starych ramówkach, ale na nic nie trafiłem.

Kornita303
Posty: 31
Rejestracja: 30 mar 2020, o 11:56

Re: Przygodowy program z lat 90!!!!

Post autor: Kornita303 » 27 lut 2023, o 08:56

W sumie to było chyba kilka programów opartych mniej więcej na tej fabule.

__________________
Kraków- oferta malowania ścian

ODPOWIEDZ