Apteka i inne leki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 18 lis 2010, o 09:21

juka pisze: Żartujesz?
Wierz mi nic a nic :wink:
juka pisze:Jak podała wcześniej Natuś, wszawica panuje w co piątej szkole - słyszałeś, żeby którąś zamknęli?
Nie słyszałem :!: Od razu uprzedzę Twoje pytanie... o co piątej szkole, wszawicy i jej zamykaniu. Podzieliłem się tylko moimi przypuszczeniami.

Co by nie odbiegać od tematu, to warto wspomnieś o leku Biseptol, który był dostępny w aptekach. W Polsce stosowany przy leczeniu dróg moczowych, przewodu pokarmowego, a w krajach bratnich jak np. Rumunia było on środkiem...
antykoncepcyjnym :razz:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 lis 2010, o 10:22

Eryk75 pisze:
wilma pisze:Cooooo? Przecież one słodkie były ,zwłaszcza od Pini nie mogłam się oderwać i wypijalam nieraz pół butelki na raz :wink:
Przecież nie pisałem, że te syropy były gorzkie czy coś w tym stylu :wink: , to że coś jest słodkie jeszcze nie oznacza, że jest dobre w smaku. Dla mnie były "niestrawialne".
Jakoś zawsze myślałam,ze dzieciaki są za słodkim,ale jak widać są wyjątki :wink:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

olokolo
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2010, o 21:39
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: olokolo » 20 lis 2010, o 01:27

80man pisze: Co by nie odbiegać od tematu, to warto wspomnieś o leku Biseptol, który był dostępny w aptekach. W Polsce stosowany przy leczeniu dróg moczowych, przewodu pokarmowego, a w krajach bratnich jak np. Rumunia było on środkiem...
antykoncepcyjnym :razz:
Biseptol - lek, za który w Rumunii można było dostać "góry". Sam byłem świadkiem, jak jadąc na obóz do Bułgarii pociągiem, za Biseptol pewien Rumun oddał klaser pełen znaczków - kumpel zamiast Biseptolu wcisnął witaminę C (tą słodką z zewnątrz, a kwaśną w środku). Zresztą - handel wymienny wtedy w Rumuni był obowiązkowy, albo nawet dawanie dzieciom cukierków - za brak "gum, gum kolega" leciał kamień w stronę pociągu ...

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 20 lis 2010, o 14:03

80man pisze:
No i dla naszych milusińskich... czy w ogóle tu są tacy co pili słynny Płyn Lugola po wybuchu reaktora atomowego w Czernobylu w roku 1986? To był specyfik :twisted:
ja piłem ten specyfik dokładnie 1 Maja 1986 r. Po pochodzie w Ośrodku Zdrowia. Do końca życia nie zapomnę jego smaku.
Teraz się mówi, że ta operacja była spóźniona i zbędna.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 21 lis 2010, o 11:04

80man pisze:Co by nie odbiegać od tematu, to warto wspomnieś o leku Biseptol, który był dostępny w aptekach. W Polsce stosowany przy leczeniu dróg moczowych, przewodu pokarmowego, a w krajach bratnich jak np. Rumunia było on środkiem...
antykoncepcyjnym :razz:
Biseptol służył nie jako środek antykoncepcyjny, ale lek na komplikacje (stany zapalne itd.) po nielegalnych i surowo ściganych zabiegach przerywania ciąży. Dystrybucja antybiotyków była pod ostrą kontrolą, więc zamiast nich stosowano polski biseptol.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 21 lis 2010, o 12:41

Ja znów słyszałem, że przyjęty jednorazowo w "końskiej" dawce lek ten powodował poronienie. Ot taka polska wersja RU-486.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 21 lis 2010, o 12:48

Eryk75 pisze:
80man pisze:Co by nie odbiegać od tematu, to warto wspomnieś o leku Biseptol, który był dostępny w aptekach. W Polsce stosowany przy leczeniu dróg moczowych, przewodu pokarmowego, a w krajach bratnich jak np. Rumunia było on środkiem...
antykoncepcyjnym :razz:
Biseptol służył nie jako środek antykoncepcyjny, ale lek na komplikacje (stany zapalne itd.) po nielegalnych i surowo ściganych zabiegach przerywania ciąży. Dystrybucja antybiotyków była pod ostrą kontrolą, więc zamiast nich stosowano polski biseptol.
:shock:

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 22 lis 2010, o 10:07

Sporo też w tamtym okresie mówiło się o słynnym wręcz cudownym przeciwnowotworowym preparacie torfowym prof. Stanisława Tołpy.
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 22 lis 2010, o 19:52

tak, ciekawe co teraz się dzieje z tym lekiem ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 23 lis 2010, o 08:54

biały_delfin pisze:(...)ciekawe co teraz się dzieje z tym lekiem ?
Niech ta krótka notka wystarczy za odpowiedź Po przejściu na emeryturę w 1971 nadal pracował nad swoim preparatem w specjalnie utworzonej dla niego Pracowni Biologii i Biochemii Torfu Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W latach 70. i 80. przy ul. Rozbrat, gdzie mieściła się Pracownia, ustawiały się długie kolejki po preparat, mający rzekomo leczyć nowotwory. Działanie przeciwnowotworowe preparatu nigdy nie zostało potwierdzone.
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 23 lis 2010, o 09:54

Preparaty z torfem p. Tołpy mają się dobrze, do nabycia w wielu aptekach lub na specjalnych stoiskach w centrach handlowych. Tak jest m.in. we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 23 lis 2010, o 11:51

Natuś-77 pisze:Preparaty z torfem p. Tołpy mają się dobrze, do nabycia w wielu aptekach lub na specjalnych stoiskach w centrach handlowych. Tak jest m.in. we Wrocławiu.
No i proszę, a we Wrocławiu tyle dobrego się dzieje, a ja się wyprowadziłem :roll:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 27 sty 2011, o 13:32

Pamiętacie nazwę takiego białego aerozolu, którym się psikało skaleczenia, np. rozbite kolano? To coś twardniało na nodze i prawdopodobnie miało za zadanie dezynfekować ranę. Potem można było iść znów się bawić.
Po jakimś czasie chyba zrobiła się "moda" na tężec, bo pamiętam, że jak raz w piaskownicy rozcięłam sobie wargę, to mnie zabrali na zastrzyk przeciwtężcowy. Przedtem się nie przejmowali, psikali tym czymś i po krzyku.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 27 sty 2011, o 13:44

ACUTOL, czy coś takiego... :?:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 27 sty 2011, o 18:08

Akutol

ODPOWIEDZ