teatr telewizji dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 cze 2007, o 15:39

ja pamiętam teatr dzikie konia, star baśń to był cały serial super nio i małgosia kontra małgosia rewela. Dzikie konie-,czy tam bylo cos o dziewczynie i chlopaku,którzy uciekli z domu i spali na dworcu czy peronie?Czy byl tam chlopak ,którego wszyscy odrzucali?Bo jesli tak to kojarze.I byla tam piekna piosenka wlasnie o tych koniachStara basn -byla super, o niebo lepsza od tej najnowszej i bardziej wierna.Domana gral K Globisz,Wisza-J Trela. W spektaklu wystepowalo wielu dobrych aktorów zwlaszcza krakowskich.Piastem byl chyba Lubaszenko a Popielem- J Peszek. MkM bardzo mi sie podobala.Dziewczyna przeniosla sie do XVII w. do czasów Jana III Sobieskiego za sprawa Dytka.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 18 cze 2007, o 20:14

trotula pisze:A pieczątkowcy to raczej nie z Tytusa...pamiętam to przedstawienie, te pieczątki były tak jakby w ciemnej alejce i były ogólnie dość niesympatyczne - cieszę się, że ktoś jeszcze je pamięta :)


:) Właśnie o tą sztukę mi chodziło :!: i też się cieszę że KTOŚ pamięta, dzieki za przypmnienie kilku szczegółów.

ps. w "Tytusie.." w "Wyspach nonsensu" teś byli swoją drogą,
zresztą motyw biurokracji wystepuje chyba częsciej w bajkach.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Post autor: misiek74 » 19 cze 2007, o 09:05

hahah zapomnialem o dytku fajnie ze przypomnialas a w dzikich koniach zeczywiscie chlopak nie byl akceptowany i razem z dziewczyna uciekli z domu i pamietam ta piosenke ale nie znam tytulu i nie wiem kto spiewa moze ktos ma namiar na mp3

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Post autor: misiek74 » 19 cze 2007, o 09:22

i już wiem! słusznie mi się kojarzyło z Brombą:
czy pamietacie kiedy ten teatrzyk lecial wiec powiem wam 13.12.1981r. puscili go okolo 13 godziny bo nie wiem czy pamietacie ale teleranka wtedy nie bylo hehehe tak mi sie przypomnialo

marta
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2007, o 14:03

Post autor: marta » 7 lip 2007, o 14:05

[quote="Moon River"][quote="ernie"]
Było też takie przedstawienie w Japońskiej scenerii - coś w tytule było o mgle, ktoś z nie powracał, potem na koniec ta mgła się rozrzedza i jest szczęśliwe zakończenie



"Mgly wachlarzem nie rozpedzisz"

marta
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2007, o 14:03

Post autor: marta » 7 lip 2007, o 14:06

Przedstawienie w japonskiej scenerii to"Mgly wachlarzem nie rozpedzisz"

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 7 lip 2007, o 15:14

"Mgly wachlarzem nie rozpedzisz" to mi sie przypomina czytanka z 3-ej klasy.

Pieczątkowcy to oczywiście postacie z komiksu (na podstawie którego zrobili potem sztukę) Macieja Wojtyszki "Trzynaste piórko Eufemii". Były to postacie z krainy Gżdaczy które męczyły swoje ofiary tym że musiały latać od jednego do drugiego miejsca i prosić o pieczątkę. Taka biurokracja - ale trzeba przyznać że ma swój wymiar proroczy co ? :)

Jakby kogoś interesował ten komiks to powiem że jest wznowienie i za 21 złotych plus opłata pocztowa (wysyłka pewnie z 5-6 złotych) można kupić na allegro. Wystarczy wejść na allegro i wpisać "Trzynaste piórko Eufemii". Ja za ten komiks dałem 4x tyle ale mam przynajmniej I wydanie a to jest znacznie lepsze i w twardszych okładkach.

Ostatecznie można spróbować w Merlinie.

Z ostatniej chwili : Zgadza się - pieczątkowcy byli w którejś księdze tytusa (ta ze slajdolotem) ale nazywali się Papierolubki .... :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 7 lip 2007, o 16:01

Były to postacie z krainy Gżdaczy które męczyły swoje ofiary tym że musiały latać od jednego do drugiego miejsca i prosić o pieczątkę.
dokładnie :D

Z ostatniej chwili : Zgadza się - pieczątkowcy byli w którejś księdze tytusa (ta ze slajdolotem) ale nazywali się Papierolubki .... :)

no właśnie !
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

karuns17
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2008, o 09:58

download

Post autor: karuns17 » 2 lut 2008, o 10:00

a zna ktos moze strone bo niestety na googlach nie znalazlam lub sam ma i moze mi udostepnic "bajki pana perrault" ? bylabym niezmiernie wdzieczna :)

savannah81
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2008, o 12:48

Post autor: savannah81 » 6 lut 2008, o 14:08

hej, jestem tu nowa i niesamowicie się cieszę, że znalazłam grupę ludzi, którzy interesują się tym samym co ja:)!!

myslałam, że już do końca życia będę się męczyła z odświeżeniem pamięci w kwetiach np. niedzielnego teatrzyku dla dzieci w tv. szukałam niektórych tytułów teatrzyków, filmów, książek itp w internecie ale nie znając żadnych konkretów nic nie potrafiłam znaleźć a tu TAAAKA niespodzianka:)) Przypomnieliście mi o wielu, wielu tytułach. Dzięki.

Pamiętam teatrzyk o Sindbadzie Żeglarzu, szkoda tylko, że w necie nie ma żadnych zdjęć:(

Pamiętam też teatrzyk "Czupurek" o kurkach, kogutach itp. grał tam min. Kowalewski!

A ze szczęścia to już wogóle oszalałam kiedy wpomnieliście o teatrzyku "Ballada o Kasi i drzewie" gdzie chłopca zamieniono w drzewo (zostały mu tylko okulary:) i dziewczynka przychodziła do niego codziennie, wiązała na tym drzewku jakieś wstążeczki itp. Super, że nie jestem sama, która to pamiętam!

Chodzi mi jeszcze po głowie teatrzyk o tytule chyba "Mechaniczna Magdalena" o dziewczynce, która dostała czy wykradła lalkę, która ożyła.

Co do filmów i serialów, które puszczano głównie w teleranku albo teleferiach czy przez wakacje to przypomnieliście mi o "Gapulce", chyba czeskim serialu, o dziewczynce, która przez przypadek (chyba w paczce) trafiła do jakiegoś dziadka i mieli różne przygody.

Albo "Piaskowy Stworek", który wyłaniał się z piasku i spełniał życzenia dzieci.

Jednego tytułu, którego nie umiałam tu znaleźć a męczy mnie to już dość długo to film albo raczej serial z którego bardzo niewiele pamiętam. Tylko tyle, że były tam jakieś starsze dzieci, które wpadły gdzieś pod ziemię przez taką tubę jak są na basenach, coś jak zjeżdżalnia ale zamknięta, taki tunel w dół. I jak tam wpadli a raczej zjechali to były tam jakieś potwory o ile dobrze pamiętam. Pamiętam też jakiś dom, ale nie wiem, czy dzieci w nim mieszkały czy to był dom, w którym znajdowała się ten tunel, do którego wpadły. Film chyba nie był polski ani czeski. Na początku, czytając tu różne opisy, myślałam, że to może "Dzieci Syriusza" ale to chyba nie to bo nikt nie wspominał o tej tubie, która sądzę, że była charakterystyczna dla tego serialu czy filmu.
JEŚLI PRZYPOMNICIE SOBIE COKOLWIEK NA TEN TEMAT TO PROSZĘ DAJCIE ZNAĆ!!!

I jeszce jedno, jeśli ktoś ma dostęp do jakiś zdjęć z tych teatrzyków to prześlijcie linki bo bardzo chciałabym to zobaczyć.

SERDECZNE DZIĘKI!!!

Awatar użytkownika
Zbrozło
Posty: 37
Rejestracja: 6 lut 2008, o 11:44

Post autor: Zbrozło » 7 lut 2008, o 11:10

A mnie się marzy powtórka 2 częściowego spektaklu "Stara baśń", gdzie młody Krzysztof Globisz grał rolę Domana. Miało to taki pogański klimacik, że ciary chodziły po grzbiecie, choć dzisiaj pewnie byłaby to cepeliad.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 7 lut 2008, o 13:55

Tez chetnie bym ja sobie obejrzala :D
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

savannah81
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2008, o 12:48

Post autor: savannah81 » 7 lut 2008, o 15:52

a o czym była "Stara Baśń"? Coś mi to mówi, kiedy to puszczali?

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 lut 2008, o 16:34

Zbrozło pisze:A mnie się marzy powtórka 2 częściowego spektaklu "Stara baśń", gdzie młody Krzysztof Globisz grał rolę Domana. Miało to taki pogański klimacik, że ciary chodziły po grzbiecie, choć dzisiaj pewnie byłaby to cepeliad.
Ta sztuka też się wryła w mojej głowie :wink: . To było jakieś krakowskie przedstawienie, w obsadzie było dużo krakowskich aktorów, Globisz, Trela, Lubaszenko senior, jak sobie przypominam role kobiece grały m.in. Dorota Pomykała i Ewa Wencel (chyba jako żona Popiela). Ten spektakl reżyserowała Irena Wollen, adaptacja jest z 1984 roku.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 16 mar 2008, o 14:04

Dudzio pisze:Z innych spektakli bardzo fajna była "Małgosia kontra Małgosia".
To był kilkuczęściowy teatr dla młodzieży na motywach książki Ewy Nowackiej, Dziewczyna z kłopotami w domu, chyba także sercowymi, przenosi się w czasy przedrozbiorowe. I tam też roi się od intryg. Przypominam sobie scenę, gdy Małgosia w odpowiedzi na opowieść swego adoratora rodem z I Rzeczypospolitej, który opowiada jej coś o Twardowskim na Księżycu, mówi mu, ze tam przecież lądowali już ludzie :lol: . W główej roli występowała Ewa Wencel, bardzo fajny spektakl.

ODPOWIEDZ