teatr telewizji dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Joanna77
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2012, o 00:38

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Joanna77 » 8 sty 2012, o 00:57

Hej Savannah81!! Mam dokladnie tak samo. Duzo kotluje mi sie w glowie z czasow dziecinstwa, czego nie moge juz ani nazwac ani zatytulowac. Dzieki tym komentarzom tutaj tez przypomnialo mi sie wiele tytulow. Sama poszukuje tej "Starej Basni" z Krzysztofem Globiszem!!! A juz w pewnym momencie tez myslalam, ze moze mi sie to tylko przysnilo - bo ani slowa w jego bibliografii o tym gdziekowleik!!! Ale nie, bo to bylby az za bardzo kollektywny sen chyba sadzac po wypowiedziach na tym forum :-)
A moze by tak napisac do pana Globisza i go o to zapytac?? Pani Irena Wollen juz nie zyje. Ale nagrania musza przeciez gdzies byc. W archiwach TV Polskiej?

Pamietam za to dokladnie tytul tego filmu, o ktorym wspomnialas, o takich wiekszych dzieciach co wpadaja do jakichs podziemi przez tunel i tam sa jakies potwory, to bylo w jakies teleferie zimowe (w lutym). Bardzo ekscytujacy to byl film, rowniez dla mnie!! Film mial tytul "Tajemnica wygaslych wulkanow" (albo: tajemnice) i o ile sie nie myle byl produkcji australijskiej - nie wiem, jakim cudem zapamietalam ten tytul, ale film byl ekstra!!!

Boze, nie ma juz tylu fajnych spektakli ani filmow z teleferii, az zal. Lza sie w oku kreci. Tez pamietam Malgosie kontra Malgosie. Razem z cala sceneria u mnie domu - czy to nie fascynujace? Akurat odwiedzala nas tego dnia rodzina z daleka. Az dziw ze czlowiek pamieta az takie szczegoly sytuacyjne :-O Czasem mnie to przeraza. Ta zdolnosc pamieci u dziecka. Cos wybitnego. Pozdrawiam wszystkich "Nostalgiczow".

Joanna77
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2012, o 00:38

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Joanna77 » 8 sty 2012, o 01:05


Joanna77
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2012, o 00:38

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Joanna77 » 8 sty 2012, o 02:49

Oooo, a tu pisza, ze ten spektakl "Stara Basn" z K. Globiszem, w rezyserii Ireny Wollen (1984 rok) mozna tu kupic:

http://www.wideotekaedukacyjna.pl/jez.html

Czyli mozna to jeszcze dostac!!!!

nina55555
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2012, o 14:33

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: nina55555 » 15 sty 2012, o 14:44

Witam Wszystkich!
Czy ktoś pamięta taki teatr o niszczeniu zabawek? Wydaje mi się, że to był teatr podobny do filmu " 451 stopni Fahrenheita" tylko, ze chodziło o zabawki.

Ryfka
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 05:14

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Ryfka » 3 kwie 2012, o 23:10

mich pisze:Nie. Piąta Strona Świata to był teatr tv. Też go pamiętam jak przez mgłę i nie wiem z jakich powodów te widowiska nie są powtarzane, nawet nie ma drobnej wzmianki w internecie.

Pamiętam ze wywarł na mnie ogromne wrazenie duzo wieksze niz produkcje disneya mimo minimalnych środków użytych do realizacji. Sztuka była o tym jak jakies dzieci znalazły jakby dziure w scianie na podwórku i weszły w ten inny wymiar :)) Nie pamietałem ze to był 1987 :)

Inna produkcja jaka mi sie przypomina to tez teatr o grupce dzieci która miała leciec na księżyc jakims staym wrakiem samochodu :))
Jak ranyyyy! jak ta scena mnie męczyła przez lata całe-właśnie to szare podwórko, trzepak i jakieś metalowe drzwi-to właśnie przez te drzwi(i chyba na końcu gubi się do nich klucz albo coś w ten deseń) dzieci porzechodzą do równoległego świata-bajecznie kolorowy-jakieś palmy, barwne kwiaty..Przez tyle lat pamiętam te sceny ale nawet nie wiedziałam jakiego tytułu szukać=ogromne dzięki:)
a starym wrakiem na księżyc to pewnie jakaś ekranizacja powieści "Wielka, większa i największa" Broszkiewicza o Ice i Groszku- ta największa podróż, ostatnia-to właśnie na księżyc. Tak myślę że może o to chodzić, ale nie pamiętam ani ekranizacji ani tytułu.
Pozdrowienia dla wszystkich maniaków Teatru Młodego Widza:):):)

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Syriusz Falcon » 4 kwie 2012, o 19:48

Czy kojarzy ktoś teatr dla dzieci z lat 70 . Pamiętam z niego wątek muzyczny i refren piosenki . "Pomnij com ci obiecała gdym ze studni wodę brała " . Wydaje mi się że dziewczynę która śpiewała tę piosenkę grała Halina Rowicka .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Doctor_Who » 12 lis 2013, o 19:23

Syriusz Falcon pisze:Czy kojarzy ktoś teatr dla dzieci z lat 70 . Pamiętam z niego wątek muzyczny i refren piosenki . "Pomnij com ci obiecała gdym ze studni wodę brała "
W latach 70. to ja jeszcze pewnie planowany nie byłem, ale jestem pewny, że czytałem kiedyś bajkę z tym tekstem.

A z innej beczki - czy ktoś kojarzy tytuł teatru tv, możliwe, że z serii scena młodego widza (wydaje mi się, że był to teatr tv, choć równie dobrze mógł to być film, nawet nie polski), gdzie bohater wykluwał się na początku z ogromnego jajka? To nie był ''Czupurek'', bo ''Czupurka'' kojarzę dość dobrze.

Pamiętam*, że w tym spektaklu mogło chodzić o pępek świata i to okazał się być jakiś wielki korek w ziemi, który wyciągnięto... Kojarzy ktoś :shock: ? W forumowej wyszukiwarce nic nie znalazłem na ten temat. :?:

*''Pamiętam'' jest tu słowem kluczowym, bo pamięć lubi płatać figle po latach :wink:... Może mieszają mi się dwa różne programy.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: noster » 15 lis 2013, o 20:58

Nadzieją że przedstawienia teatru młodego widza mają zostać uwolnione na świat przez szklane (choć już nie szklane) okienko jest to, ze Braun zapowiedział powstanie kanału na kształt Telewizji Dziewczat i Chłopców, gdzie podobno mają się szeroko wspierać archiwalnymi produkcjami dla dzieci.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: MBlaut » 16 paź 2017, o 23:31

Geo Dutour pisze:Na temat spektakli, a raczej filmów telewizyjnych Macieja Wojtyszki (bo chyba o te chodzi), rozpisałem się na forum 80's. Tutaj tylko przypomnę, że chodzi zapewne o takie filmy jak "Koza" (1986) czy "Ballada o końcu świata" (rok albo dwa lata wcześniej). W większości tych filmów-spektakli, które ukazywały się dość regularnie na antenie, występowali tacy aktorzy jak Janusz Michałowski i malutka wtedy Kasia Bujakiewicz.

Janusz Michałowski był profesorem, który specjalnie dla swoich małoletnich przyjaciół z podwórka skonstruował aparat, dzięki któremu można było unosić się w przestworza. Dzieci marzyły o locie (o ile dobrze pamiętam ) na księżyc. Wszyscy byli umówieni na konkretny czas - tylko Marta zatrzymana przez mamę nie wsiadła do wraku samochodu. Podwórkowy wrak od zawsze był miejscem spotkań i zabaw bohaterów. W scenie końcowej Marta wybiega na reszcie z domu na podwórze, ale pojazd jest już wysoko. Marta spogląda w górę, a dzieci przez okno machają do niej i wołają: "...zaczekaj Marta, wrócimy po Ciebie" - i taki był tytuł tego spektaklu.
Nie wiedziałem o Kasi Bujakiewicz.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: MBlaut » 17 paź 2017, o 00:02

Pamiętam Marysię i krasnoludki. Wtedy się zakochałem w Ewie Wencel.

Pamiętam spektakl Strachy - strachy, czyli kukły zmagazynowane na strychu.

Pamiętam spektakl, w którym aktor o nazwisku Marek Obertyn grał rolę Burne'sa - kamerdynera pewnej starszej dystyngowanej pani, którą odwiedzają dwaj wnukowie o zwykłych miejskich manierach.
Jednego w wnuków zagrał chyba chłopak z serialu Bank nie z tej ziemi.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: qba83 » 17 paź 2017, o 07:32

MBlaut pisze:
Geo Dutour pisze:Na temat spektakli, a raczej filmów telewizyjnych Macieja Wojtyszki (bo chyba o te chodzi), rozpisałem się na forum 80's. Tutaj tylko przypomnę, że chodzi zapewne o takie filmy jak "Koza" (1986) czy "Ballada o końcu świata" (rok albo dwa lata wcześniej). W większości tych filmów-spektakli, które ukazywały się dość regularnie na antenie, występowali tacy aktorzy jak Janusz Michałowski i malutka wtedy Kasia Bujakiewicz.

Janusz Michałowski był profesorem, który specjalnie dla swoich małoletnich przyjaciół z podwórka skonstruował aparat, dzięki któremu można było unosić się w przestworza. Dzieci marzyły o locie (o ile dobrze pamiętam ) na księżyc. Wszyscy byli umówieni na konkretny czas - tylko Marta zatrzymana przez mamę nie wsiadła do wraku samochodu. Podwórkowy wrak od zawsze był miejscem spotkań i zabaw bohaterów. W scenie końcowej Marta wybiega na reszcie z domu na podwórze, ale pojazd jest już wysoko. Marta spogląda w górę, a dzieci przez okno machają do niej i wołają: "...zaczekaj Marta, wrócimy po Ciebie" - i taki był tytuł tego spektaklu.
Nie wiedziałem o Kasi Bujakiewicz.
to chyba miało tytuł "Marta i gwiazdy"
Kamila pisze:A nie chodzi Ci przypadkiem o "Moje drzewko pomarańczowe" czy jakoś tak ? Ja tego nie pamiętam i nawet chyba nie widziałam tego, ale to było jakoś na początku lat 90. Dużo o tym mówili, chyba w Teleranku szczególnie. Tam rzeczywiście grał taki czarny chłopiec - ten sam, który grał tego młodszego w "Tajemnicy Sagalii". Czy to o niego Ci chodzi : Grzegorz Ruda w "FilmPolski.pl" ?
kojarzę Moje drzewko pomarańczowe, na podstawie brazylijskiego autora, szeroko reklamowane w Teleranku. Emitowane w 1993 w teatrze młodego widza, potem zapadł się pod ziemię. Głównego bohatera istotnie grał czarnowłosy chłopak o lekko mongolskich rysach, ale na 100% nie był to Grzegorz Ruda. Chłopak miał w przedstawieniu ok 12 lat, a Ruda urodził się w 1985.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: MBlaut » 19 paź 2017, o 17:17

qba83 pisze:
MBlaut pisze:
Geo Dutour pisze:Na temat spektakli, a raczej filmów telewizyjnych Macieja Wojtyszki (bo chyba o te chodzi), rozpisałem się na forum 80's. Tutaj tylko przypomnę, że chodzi zapewne o takie filmy jak "Koza" (1986) czy "Ballada o końcu świata" (rok albo dwa lata wcześniej). W większości tych filmów-spektakli, które ukazywały się dość regularnie na antenie, występowali tacy aktorzy jak Janusz Michałowski i malutka wtedy Kasia Bujakiewicz.

Janusz Michałowski był profesorem, który specjalnie dla swoich małoletnich przyjaciół z podwórka skonstruował aparat, dzięki któremu można było unosić się w przestworza. Dzieci marzyły o locie (o ile dobrze pamiętam ) na księżyc. Wszyscy byli umówieni na konkretny czas - tylko Marta zatrzymana przez mamę nie wsiadła do wraku samochodu. Podwórkowy wrak od zawsze był miejscem spotkań i zabaw bohaterów. W scenie końcowej Marta wybiega na reszcie z domu na podwórze, ale pojazd jest już wysoko. Marta spogląda w górę, a dzieci przez okno machają do niej i wołają: "...zaczekaj Marta, wrócimy po Ciebie" - i taki był tytuł tego spektaklu.
Nie wiedziałem o Kasi Bujakiewicz.
to chyba miało tytuł "Marta i gwiazdy"
Kamila pisze:A nie chodzi Ci przypadkiem o "Moje drzewko pomarańczowe" czy jakoś tak ? Ja tego nie pamiętam i nawet chyba nie widziałam tego, ale to było jakoś na początku lat 90. Dużo o tym mówili, chyba w Teleranku szczególnie. Tam rzeczywiście grał taki czarny chłopiec - ten sam, który grał tego młodszego w "Tajemnicy Sagalii". Czy to o niego Ci chodzi : Grzegorz Ruda w "FilmPolski.pl" ?
kojarzę Moje drzewko pomarańczowe, na podstawie brazylijskiego autora, szeroko reklamowane w Teleranku. Emitowane w 1993 w teatrze młodego widza, potem zapadł się pod ziemię. Głównego bohatera istotnie grał czarnowłosy chłopak o lekko mongolskich rysach, ale na 100% nie był to Grzegorz Ruda. Chłopak miał w przedstawieniu ok 12 lat, a Ruda urodził się w 1985.

Harnaś77
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2018, o 09:49

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Harnaś77 » 24 maja 2018, o 01:45

Krzesiwo Andersena pamiętam, że było świetne

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Doctor_Who » 9 lip 2018, o 08:05

Doctor_Who pisze:
12 lis 2013, o 19:23
Syriusz Falcon pisze:Czy kojarzy ktoś teatr dla dzieci z lat 70 . Pamiętam z niego wątek muzyczny i refren piosenki . "Pomnij com ci obiecała gdym ze studni wodę brała "
W latach 70. to ja jeszcze pewnie planowany nie byłem, ale jestem pewny, że czytałem kiedyś bajkę z tym tekstem.
Szukałem ostatnio tej baśni/teatru i będzie to na 90% "Baśń o zaklętym kaczorze" albo "Żelazne trzewiczki".
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ