teatr telewizji dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 16 mar 2008, o 14:31

Eryk75 pisze:
To był kilkuczęściowy teatr dla młodzieży .
Z tego co pamietam to byly chyba 2 czesci i lecialy w jakis swieta

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 16 mar 2008, o 17:53

Robi pisze:
Eryk75 pisze:
To był kilkuczęściowy teatr dla młodzieży .
Z tego co pamietam to byly chyba 2 czesci i lecialy w jakis swieta
Emisji było chyba kilka. Ja kojarzę jakieś niedziele - jak to w teatrze dla młodzieży ( a może to się nazywało Ekran Młodego Widza ?). W każdym razie nie dam sobie nic za to ucinać. Starość nie radość. :(
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 13 sty 2009, o 12:05

Zapowiada się filmowa wersja spektaklu "Małgosia kontra Małgosia", oczywiście jeżeli nie zakończy się na planach, jak to ostatnimi czasy bywa.
Więcej informacji na ten temat: http://www.plejada.pl/13270,2,imprezy,n ... wideo.html

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 13 sty 2009, o 13:09

Zobaczyłam nazwisko Edyta Herbuś i od razu wiem, że możemy zapomnieć o powodzeniu tej produkcji :twisted:
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 16 sty 2009, o 15:57

Eryk75 pisze:Zapowiada się filmowa wersja spektaklu "Małgosia kontra Małgosia", oczywiście jeżeli nie zakończy się na planach, jak to ostatnimi czasy bywa.
Więcej informacji na ten temat: http://www.plejada.pl/13270,2,imprezy,n ... wideo.html
E tam, dziewczyna przeniesie się kilka dekad wstecz,zamiast w wiek XVII.To już nie będzie to :neutral:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 16 sty 2009, o 16:10

wilma pisze:E tam, dziewczyna przeniesie się kilka dekad wstecz,zamiast w wiek XVII.To już nie będzie to :neutral:
Czyli z "Młagosia kontra Młagosia" zrobi się "Małgosia i godzina pąsowej róży" :grin:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 16 sty 2009, o 18:50

Dudzio pisze:
wilma pisze:E tam, dziewczyna przeniesie się kilka dekad wstecz,zamiast w wiek XVII.To już nie będzie to :neutral:
Czyli z "Młagosia kontra Młagosia" zrobi się "Małgosia i godzina pąsowej róży" :grin:
Zobaczymy, czy z tego ówspółcześnionego scenariusza zrobią z tego coś sensownego, czy tradycyjnie wyprodukują jakiegoś gniota.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 16 sty 2009, o 21:18

Eryk75 pisze: Zobaczymy, czy z tego ówspółcześnionego scenariusza zrobią z tego coś sensownego, czy tradycyjnie wyprodukują jakiegoś gniota.
Nawet nie mam złudzeń znając radosną TFUrczość polskich scenarzystów (niektórych rzeczjasna :) )
Dla przykładu filmowy "wiedźmin" był na tyle poruszający, że wstałem i wyszedłem :twisted:
Wiem, jestem uprzedzony ale wyłącznie dlatego że do starej "Małgosi ... " jestem emocjonalnie przywiązany

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 16 sty 2009, o 22:20

Misiek :) pisze: Nawet nie mam złudzeń znając radosną TFUrczość polskich scenarzystów (niektórych rzeczjasna :) )
Dobre scenariusze potrafią być odstawiane na boczny tor, bo w tym kraju głową muru zbudowanego przez miernoty przebić się nie da.
Za to podłe badziewie w rodzaju "T.W." o którym nawet profesor Wieczorkiewicz powiedział, iż jest to "tandetne gówno" (cytat z wypowiedzi) stały się zarzewiem wojny między prymitywnymi polskimi dzikusami i ludożercami :grin: a autorytetami oraz natchnionymi czcicielami wolności i swobody artystycznej.
A może bardziej pasuje "artystycznej"?
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 21 sty 2009, o 18:32

Pierwszym spetaklem dla dzieci w reżyserii Maleszki była chyba 'Kasia i drzewo" (1984) z młodziutką Kasią Bujakiewicz, której brat niszczący przyrodę zamienił sie w drzewo. Następnie pamiętam "Mechaniczna Magdalena" z 1988r, pokazywany w teatrze TV dla dzieci pod koniec 1989r. Po niej pokazały sie spektakle 'Ofelia" (1989) i "Ofelia na wakacjach" (1990). Ofelię i Magdalenę grała aktorka dziecięca Magdalena Gensler. Na podstawie scenariusza "Ofelii na wakacjach" powstał prawie 10 lat później film "100 minut wakacji" z Jolantą Fraszyńską, którego reżyserem był równiez Maleszka, a Magda Gensler kierownikiem produkcji.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 21 sty 2009, o 22:27

Wydawało mi się, że spektakle Maleszki oglądałem przed rokiem 1984. Postanowiłem to sprawdzić. W filmografii Katarzyny Bujakiewicz znalazłem taką listę spektakli Andrzeja Maleszki w których grała.

1986 - "Koza" (reż. Andrzej Maleszka)
1984 - "Ballada o końcu świata " (reż. Andrzej Maleszka)
1983 - "Marionetki" (reż. Andrzej Maleszka)
1983 - "Marta i gwiazdy " (reż. Andrzej Maleszka)
1982 - "Śmieciuch" (reż. Andrzej Maleszka)
1981 - "Ballada o Kasi i drzewie" (reż. Andrzej Maleszka)

Na innej stronie internetowej autorzy też twierdzą, że ,,Ballada o Kasi i drzewie" pochodzi z roku 1981. Tylko na Filmwebie jest napisane, że z 1984r.
Katarzyna Bujakiewicz pierwsze doświadczenia aktorskie zdobyła w teatrze "Arlekin" prowadzonym właśnie przez Andrzeja Maleszkę. :wink:

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 21 sty 2009, o 23:08

"Kozę" i "Balladę o końcu świata" pamiętam, choć oczywiście po tytule trudno to skojarzyć. Bardziej po roku emisji. Z innymi to już gorzej. Czy np. akcja "Marionetek" działa się w jakimś wiejskim teatrze? Czy "Koza" miała sceny w hotelowym korytarzu? Czy "Ballada o końcu świata" to ten spektakl z tajemniczym ogrodem za dziwnymi podwórkowymi drzwiami? Z całym szacunkiem, ale serwisy filmowo-teatralne, w których autora wpisu nie stać choćby na jedno zdanie strzeszczenia, są g... warte. Tyle zapomnianych spektakli i filmów można by sobie było przypomnieć, a tu nic. Tylko tytuł, nazwiska ekipy i obsada. To stanowczo za mało.
Z tymi spektaklami kojarzy mi się aktor Janusz Michałowski, oraz fakt że ukazywały się dość regularnie na antenie. Nie było chyba roku w dekadzie lat 80. bez spektaklu Maleszki (czy czegoś w jego stylu).

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 23 lut 2009, o 14:26

"Zapomniany diabeł" i "Igraszki z diabłem" autorstw czeskiego pisarza Jana Drdy, co prawda nie były to sztuki teatralne stricte dla dzieci, ale fabuły przypominały bajkę z wielowątkowym morałem i w ogóle lekkie i przyjemne sztuki, którą mogły obejrzeć i starsze i młodsze pokolenie. Wspaniałe dwa spektakle z cudowną rolą Janusza Gajosa w roli diabła. Plejada polskich aktorów i świetne komedie.

gosia
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2009, o 02:16
Lokalizacja: Adelaide, Australia

Post autor: gosia » 5 sie 2009, o 02:22

ernie pisze:Nie - Małgosia kontra Małgosia nie jest o olbrzymach. To o dziewczynie która przeniosła się w czasie chyba o 200lat. A ten Dydko to taka postać małych rozmiarów - to był chyba taki czarcik czy diabełek dość przyjazny.
:idea:
czy ktos moze wie jaki tytul nosi ksiazka, wg. ktorej powstal spektakl Malgosia kontra Malgosia, albo nazwisko autora tej ksiazki, chetnie przeczytalabym ja jeszcze raz!

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 5 sie 2009, o 18:45

Gosiu : książka zatytuowana jest właśnie "Małgosia kontra Małgosia", a napisała ją Ewa Nowacka.

ODPOWIEDZ