przekręcanie słów piosenek

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Doctor_Who » 12 lis 2013, o 16:12

Przerabianie piosenek dla dzieci i kolęd było popularne u mnie już w początkach podstawówki, podobnie jak nieprzyzwoite rymowanki. Kiedy miałem przygotowania do pierwszej komunii, to podczas próby z katechetką, jeden z kolegów zaśpiewał "Alleluja kawał ch..." Nie pamiętam już finału tej historii, ale ów kolega miał jakieś nieprzyjemności ze strony katechetki, mimo to do komunii przystąpił.
Tekst ''Ksiądz proboszcz już się zbliża'' Kukiza (swoją drogą oczywiście będący przeróbką pieśni ''Pan Jezus już się zbliża'') śpiewaliśmy wstawiając zamiast ''proboszcz'' ksywę naszego katechety, ale to był pikuś, w pełni popłynęliśmy nomen omen z ''Barką'', którą w całości przerobiliśmy na piosenkę o tym księdzu. Waham się, czy podać ksywę, bo jest dość charakterystyczna, wcale nie wulgarna, ale każdy kto miał styczność z tym księdzem na pewno ją rozpozna, a poprzez nią i mnie :D, a ja cenię sobie swoją prywatność ;) - w każdym razie była tak popularna, że kiedyś na wywiadówce ponoć jakiś rodzic mówił o księdzu używając tej ksywy, święcie przekonany, że to jego nazwisko. :) :)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: biały_delfin » 16 lis 2013, o 17:59

Wtedy mi się podobało, dzisiaj nie za bardzo, zresztą Olejnikowa mu to wypomniała niedawno w wywiadzie.

Smerf Wazniak
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Doctor_Who » 15 kwie 2014, o 18:37

Tym razem będzie o przekręcaniu nieintencjonalnym, czyli tzw. mondegreenach. Wstyd przyznać, dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że w piosence ''Malcziki'' (utwór dla mnie jak najbardziej legendarny, towarzyszył mi m.in. na studniówce) tekst brzmi ''świeczki warta gra''. Ja zaś żyłem w błogiej nieświadomości, przekonany, że tam śpiewają, ekhem, ''świecki walca gra''. Co prawda nie miało to zbytniego sensu, nie za bardzo wiedziałem kto zacz ów świecki, ale sądziłem, że skoro piosenka nawiązuje do socjalizmu, to jakiś wodzirej lub mistrz ceremonii od ''nowych świeckich tradycji'' jest jak najbardziej na miejscu. A Wy macie jakieś mondegreeny piosenek z lat Waszej młodości?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: qba83 » 11 lis 2014, o 01:07

Przekręcona "Autobiografia"
Miałem 10 lat,
gdy mój brat do kibla wpadł
usłyszałem tylko plusk
Pociągnąłem sznur
usłyszałem 'bul bul bul'
I nie mogłem w nocy spać
Odnalazłem go
w oczyszczalni H2O
po tygodniu albo dwóch
cały w gównie był
i już ledwie ledwie żył
po tygodniu wreszcie zdechł
byłem sam
wreszcie sam.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Doctor_Who » 15 lis 2014, o 17:47

Kolejny mondegreen, tym razem z głębokiego dzieciństwa:

Która godzina?
Pyta rodzina
Jak kraj jest wielki
przeszli wzdłuż.


Bo przecież nie wszerz i wzdłuż, co nie :D. Dla mnie było oczywiste, że przeszli cały kraj, to pytają się która godzina, czy zdążyli do domu na Tik-Taka. Logiczne, prawda? :mrgreen:

Aha, i w jednej piosence lwowskiej słuchanej na adapterze, pojawiał się właściciel kina, który ''widząc ruch, z radości gładzi brzuch''. Ja nie wiedziałem, że to znaczy, że klepie się czy masuje po brzuchu, kojarzyło mi się ze słowem ''zgładzić'' i myślałem, że wszystkich "gładzi w brzuch", czyli po prostu wali z piąchy w brzuch :mrgreen:. Tylko dlaczego był przy tym wesoły? I dlaczego ludzie chodzili do tego kina z takim niesympatycznym właścicielem?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Marecki384 » 1 cze 2015, o 21:16

Pamiętacie Mr President i Coco Jambo

Kup mi jacht kup mi dom kup mi kilo winogron
Zrób mi happy

I nie pamiętam czego była przeróbka tego
Leżę na trawie w Warszawie
Albo Madonna albo Samanta Fox

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Bellini » 3 cze 2015, o 20:37

Oczywiście Madonna - La Isla Bonita.
Grzegorz Tomczyk

kika7
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2012, o 17:57

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: kika7 » 6 cze 2015, o 21:36

A pamiętacie bajkę "Muminki"???

Muminki się cieszą gdy kogoś powieszą, Muminki ....

Była też taka piosenki dla dzieci, gdzie tekst leciał tak: "Bolek i Lolek to moi idole, Bolek i Lolek i rock and roll". A moje siostra źle usłyszała i zaśpiewała tak: "Bolek i Lolek na moim stole...".

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: qba83 » 7 cze 2015, o 01:26

kika7 pisze:A pamiętacie bajkę "Muminki"???

Muminki się cieszą gdy kogoś powieszą, Muminki ....

Była też taka piosenki dla dzieci, gdzie tekst leciał tak: "Bolek i Lolek to moi idole, Bolek i Lolek i rock and roll". A moje siostra źle usłyszała i zaśpiewała tak: "Bolek i Lolek na moim stole...".
Ja znałem tak, że "Muminki się cieszą, że Ryjka powieszą", a dalej było " a panna Migotka zabiła ( lub zgwałciła) dziś kotka"

Awatar użytkownika
Gnik Wolley
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2015, o 14:01

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Gnik Wolley » 18 cze 2015, o 00:01

Ha, komu się nie zdarzało?! Mnie oczywiście też. W tym momencie mogę podać jednak tylko jeden przykład. To piosenka Eurythmics „Sweet Dreams", a dokładniej jeden wers refrenu, bo tylko ten sobie nuciłem dzieckiem będąc:

Sweet dreams are made of this

Przekręcane przeze mnie na:

Sweet dreams and melodies

Raz zastał mnie przy takim nuceniu dziadek, ale oczywiście nie rozumiał, co sobie podśpiewuję. Zorientował się tylko, że to nie po polsku i pochwalił za nie lada zdolności lingwistyczne. Mnie i tak było głupio, bo takie podśpiewywanie, a przez długi czas również samo słuchanie muzyki, było dla mnie wyjątkowo intymną czynnością.
Sôl austan, Mâni vestan.

Obrazek

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: qba83 » 26 cze 2015, o 20:46

Była przeróbka "Przeżyj to sam" na "Przepij to sam" , a także wulgarna polskojęzyczna wersja "Felicita" Ala Bano i Rominy Power jako "Boli c..a", kiedyś na koloniach ktoś zaśpiewał w całości ze zwrotkami, była kupa śmiechu, ale nie pamiętam już niemal jak szła ta przeróbka.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Marecki384 » 27 cze 2015, o 18:34

Coś słyszałem
Boli ci..a ch..j na podłodze karetka w drodze , boli ci..a :)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Doctor_Who » 27 cze 2015, o 18:40

A i tak jeszcze śpiewano jakoś wówczas jak wszedł na antenę nasz rodzimy tasiemiec, czyli "Klan" (to jeszcze leci?? kurczę, to już tyle lat minęło?):

Żytniej, żytniej dać menelom... :D

DODANE:

I jeszcze: więc chodź, zoperuj mi twarz żyletką albo pinezką... :mrgreen:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: Marecki384 » 27 gru 2016, o 21:52

Pamiętacie Vamos a la playa ?? https://www.youtube.com/watch?v=sTsVJ1PsnMs
Coś tam leciało Vamos a la playa obcieli mu jaja

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: przekręcanie słów piosenek

Post autor: qba83 » 16 sty 2017, o 23:55

"Oko za oko" Justyny Steczkowskiej: Oko za oko, słowo za słowo, d..a za pieniądze.

ODPOWIEDZ