PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: Misiek :) » 19 lut 2011, o 17:33

Nie działa u mnie funkcja "zapamiętaj mnie" i muszę się logować za każdym razem.
Mój wewnętrzny leniuszek pyta: czy to już tak na zawsze? :)

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: Natuś-77 » 21 lut 2011, o 08:11

Czy nie można zrobić, jak do tej pory, że najświeższe wątki znajdują się w górnej części forum?
Dość uciążliwe jest przyglądanie się datom lub zaglądanie do każdego wątku z osobna.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: Robi » 21 lut 2011, o 09:11

Natus ma racje , dodatkowo wrocilbym do forumy "dzisiaj" , "wczoraj" zamiast dat . Latwiej sie przeglada wtedy forum , nie trzeba patrzec ciagle na kalendarz

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: Elle » 21 lut 2011, o 13:28

A ja bym jeszcze chciała, żeby był podgląd ostatniego posta, chyba, że nie ma takiej opcji. :wink:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: juka » 21 lut 2011, o 14:25

Robi pisze:Natus ma racje , dodatkowo wrocilbym do forumy "dzisiaj" , "wczoraj" zamiast dat . Latwiej sie przeglada wtedy forum , nie trzeba patrzec ciagle na kalendarz
Nie wiem, jak to jest, ale jak jestem zalogowana, to mam "wczoraj", "dzisiaj", "50 minut temu" itp., a jak przeglądam forum niezalogowana - są same daty.
Jak najbardziej popieram Natuś - też już o tym pisałam. I jeszcze jedno: czy Wam też się nieco rozjeżdża forum, czy może to wina mojego nowego monitora? Mam wrażenie, że poprzednio było jakby bardziej skomasowane, teraz zajmuje mi szerokość całego ekranu, może powinnam to gdzieś wyregulować w ustawieniach?

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: mutant » 21 lut 2011, o 17:02

Popieram Elle. W poprzedniej wersji wystarczyło najechać na tytuł wątku, a już się pojawia początek ostatniego posta. Ułatwiało to zorientowanie się, czy już się go czytało i czy nas zainteresuje.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: biały_delfin » 21 lut 2011, o 22:39

juka pisze:
Robi pisze:Natus ma racje , dodatkowo wrocilbym do forumy "dzisiaj" , "wczoraj" zamiast dat . Latwiej sie przeglada wtedy forum , nie trzeba patrzec ciagle na kalendarz
Nie wiem, jak to jest, ale jak jestem zalogowana, to mam "wczoraj", "dzisiaj", "50 minut temu" itp., a jak przeglądam forum niezalogowana - są same daty.
Jak najbardziej popieram Natuś - też już o tym pisałam. I jeszcze jedno: czy Wam też się nieco rozjeżdża forum, czy może to wina mojego nowego monitora? Mam wrażenie, że poprzednio było jakby bardziej skomasowane, teraz zajmuje mi szerokość całego ekranu, może powinnam to gdzieś wyregulować w ustawieniach?
i się wyjaśniło,
dodatkowo jest fajna funkcja "Nieprzeczytane posty", "Nowe posty" - sam korzystam bardzo fajne

tak ze zmian to opcja "z nowych wiadomości" jest teraz po lewej stronie pod logiem "dubbing.pl"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: gumisio » 22 lut 2011, o 06:02

Funkcja "zapamiętaj mnie" u mnie jak najbardziej działa.
Może coś z ciasteczkami ... może musisz wyczyścić ciasteczka ("cookies") i będzie ok ?

Podpytam się dzisiaj (jak nie zapomnę) znajomego czy jest możliwość podmiany wyświetlania postów.
Może coś wie na ten temat :)

Jest jeszcze możliwość ustawienia wyglądu forum na taki jak jest np tutaj :

http://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/index.php

sorki za reklamę ale to jest wygląd tego forum co mogę jeszcze wybrać.

Musiałem zmienić forum bo tamto było bardzo stare i ktoś mógłby się do niego dobrać od środka.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: mutant » 22 lut 2011, o 09:41

U mnie też nie działa funkcja "zapamiętaj mnie", nie ma szybkiej odpowiedzi u dołu ekranu (trzeba przechodzić na nową stronę) i nie mogę znaleźć funkcji "zaloguj automatycznie przy każdej wizycie".
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: Natuś-77 » 22 lut 2011, o 09:45

Owszem po zalogowaniu widać wątki z opisem wczoraj, ale nie oznacza to, że ustawiają się chronologicznie wg. dat. :evil:
Wczoraj mieliśmy datę 21.02.2011 więc ten wątek powinien rozpoczynać forum a tak nie jest. Od góry jest wątek z datą 20.02.2011 (O wszystkim i o niczym), następnie 17.02.2011 (dawne bajki) a potem dopiero następujące dwa wątki z wczoraj...:/ (Sport w tv oraz Nie uwierzycie, ale).

W funkcji Nowe posty pojawiają się nie tak całkiem nowe :lol: np. "Wpisz pytanie czego szukasz". czyż to nie jakiś błąd systemowy? ten wątek został założony w 2008...

No i bardzo szkoda, że nie ma podświetleń w momencie najechania myszką na posta.....

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: juka » 22 lut 2011, o 14:24

Natuś-77 pisze:Owszem po zalogowaniu widać wątki z opisem wczoraj, ale nie oznacza to, że ustawiają się chronologicznie wg. dat. :evil:
Wczoraj mieliśmy datę 21.02.2011 więc ten wątek powinien rozpoczynać forum a tak nie jest. Od góry jest wątek z datą 20.02.2011 (O wszystkim i o niczym), następnie 17.02.2011 (dawne bajki) a potem dopiero następujące dwa wątki z wczoraj...:/ (Sport w tv oraz Nie uwierzycie, ale).
Natuś, bo te dwa najwyższe wątki (O wszystkim... i Dawne bajki...) są przyklejone i wiszą na górze bez względu na to, kiedy ktoś w nich coś napisał. Dawniej wątki przyklejone były wydzielone i bardziej się wyróżniały, teraz wydzielone są ogłoszenia, ale optowałabym za przeniesieniem tych dwóch wątków do ogłoszeń albo wyróżnieniem ich innym kolorem, byłoby czytelniej.
I bardzo proszę, w miarę możliwości o opcję podświetlania postów - dzięki temu szybko orientowałam się, co czytałam, co nie. Forum przeglądam zwykle niezalogowana, a tylko jeśli chcę coś napisać - loguję się, więc ta funkcja bardzo mi odpowiadała :).

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: Kamila » 24 lut 2011, o 20:57

A dałoby się stworzyć działy ? Np:
Muzyka - i tam wrzucić wszystkie tematy o dawnych zespołach, piosenkach itp
Bajki
Filmy i seriale
Życie codzienne
itd.

To tylko propozycje, ale ułatwiłoby to poruszanie się po forum, które na chwilę obecną liczy już 48 stron ! Kwalifikować wątki by trzeba wg tematu, dla ktorego został stworzony (jako że dyskusja się nieraz rozwija w innym kierunku) i ewentualnie wstawiać odsyłacz w dziale, do którego by pasowało rozwinięcie tematu.

Operacja ta wymagałaby czasu, ale myślę że byłoby warto. Tylko, czy jest to technicznie wykonalne ?

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: biały_delfin » 26 lut 2011, o 18:49

fajna propozycja, ale jak do tej pory masa ludzi ma kłopoty z zdaniem pytania we właściwym wątku, także ja nie wiem czy to jest sen, ale dzięki za sugestię.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: juka » 27 lut 2011, o 13:40

Może jakby był jakiś podział, zastanowiliby się, gdzie należy zadać pytanie i poszukali tego wątku? Bo teraz, prawdę mówiąc, wchodząc na forum widzimy jeden miszmasz, a skoro wątków jest tyle, to jeden więcej nie zawadzi, no i zakładają ten jeden więcej :)

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: PYTANIA, sugestie, uwagi dotyczące forum

Post autor: Kamila » 27 lut 2011, o 22:33

Dokładnie. Teraz jest tego tyle, że ludziom zwykle zwyczajnie nie chce się szukać. Szczególnie nowym, bo starzy jeszcze mogą pamiętać, że gdzieś taki wątek był i poszukają, ale jak ktoś nie wie nawet pod czym szukać, to po prostu zakłada nowy temat. A tak chociaż byłoby łatwiej, bo chcąc zapytać o piosenkę, czy film miałoby się z powiedzmy 5-6 stron do przejrzenia. No i w ogóle, łatwiej by się było odnaleźć i poruszać.

ODPOWIEDZ