Kółko graniaste, kółko palczaste.

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Kółko graniaste, kółko palczaste.

Post autor: noster » 5 wrz 2008, o 01:53

Hm... Czas biegnie, pamięc się zaciera. Ale pamiętam z przełomu lat 70 i 80 taki cykl programów dla dzieci i nazwie coś jak podałem w tytule. Ale nie umiem już nic wiecej sobie przypomniec. Ktoś moze mi odswieżyc pamięc?

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Post autor: misiek74 » 5 wrz 2008, o 12:22

no mnie wydaje się ze to bylo kolko graniaste cztero kanciaste kolko nam sie rozsypalo a my wszyscy bec nawet taka zabawa w przedzxkolu byla tak mi sie cos przypomina ale nie jestem pewien

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 7 lis 2008, o 13:09

Z tego co pamiętam był taki młodzieżowy program teatralny w którym aktorzy występowali z takimi dużymi sztucznymi głowami w przedstawieniu o jakiejś rodzinie.
Był nadawany na początku lat 80-tych, w piątki po południu, raz na miesiąc, a może i rzadziej i nosił tytuł: ,,KÓŁKO GRANIASTE”. Na początku cała rodzina (dzieci, rodzice i chyba dziadkowie) tańczyła w kółku i śpiewała piosenkę: ,,Kółko graniaste czterokańciaste...”.
Emitowano ten program w piątki zamiast ,,Piątku z Pankracym”. Nie było tych przedstawień za dużo, przypuszczam, że zdjęli je po kilku.

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: 7zark7 » 7 lis 2008, o 14:19

Bingo! Pisałem o tym w oddzielnym temacie. To właśnie ta rodzinka z głowami jak arbuzy, o którą mi chodziło. Termin nadawania też się zgadza. A więc kolejna zagadka rozwiązana:)

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Kółko graniaste, kółko palczaste.

Post autor: V@letQier » 4 gru 2023, o 17:09

Chyba było ich tylko czworo: Tata, Mama i Brat z Siostrą, bo w takiej kolejności śpiewali kolejne linijki:

Kłania się rodzinka nasza
I każdego, kto ma chęć
Do kółeczka też zaprasza
Kręć się nasze kółko, kręć


Póżniej chórem:

Kółko graniaste
Czworokańciaste
Kręci się po domu
Nieraz może pomóc
Połączone ręce
Właśnie w tej piosence
To my


Od dawna tego szukam. Dzięki.

ODPOWIEDZ