TOPY I TYPY

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
ALIEN
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2011, o 09:54

TOPY I TYPY

Post autor: ALIEN » 14 cze 2011, o 11:50

Zachęcam do wysyłania swoich TOPÓW i TYPÓW w niżej podanych kategoriach z okresu PRL-u wraz z krótkim uzasadnieniem.
Ciężko zdecydować się na coś jedynego wyjątkowego, ale... może się uda.
W moim topie przeważają pozycje, których nie widziałem ponad 20 lat, za wyjątkiem bajki, którą już można oglądać na YouTube.

FILM TV: Cry for me Billy -
w telewizji nadany pod tytułem: Płacz nade mną Billy. Westerny były wtedy "rarytasem", ale ten film był czymś więcej niż bezmyślna strzelanina cowboi i indian. Główny bohater staje w obronie zgwłaconej przez zbirów indianki. Opiekuje się nią i poprzysięga zemstę. Wywarł na mnie ogromne wrażenie. Pamiętam, że bardzo mi było żal tej kobiety i chciałem by sprawiedliwości stało się zadość.

SERIAL TV: Tatort -
to takie kryminalne zagadki tamtych czasów produkcji RFN. A odcinek "Reifezugnis" (Świadectwo dojrzałości), w którym zagrała Nastassja Kinski miał w sobie to coś co pozwoliło mi zapamiętać ten serial na tyle lat. I uwierzcie nie chodziło o piersi aktorki, które można było w całej okazałości zobaczyć. Przerażający był ten młody sfrustrowany morderca. W tej kategorii brałem pod uwagę także Arsena Lupina z dubbingiem Wojciecha Pokory.

BAJKA: La Linea -
Czy to bajka? Obejrzałem kilka odcinków po latach i nic nie straciła. Bawi mnie tak jak dawniej. Różnica jest tylko taka, że wtedy aby obejrzeć parę minut tej kreskówki czekało się tydzień. A teraz wystarczy włączyć internet.

PROGRAM ROZRYWKOWY: Telewizyjna Lista Przebojów -
Jak na tamte czasy program wyprzedzał epokę. Nasza odrobinka MTV.

Pozdrawiam i czekam na Wasze TYPY.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: TOPY I TYPY

Post autor: Robi » 15 cze 2011, o 09:10

Jesli chodzo i film to nie mam sprecyzowanego typu.
Serial to Cosmos 1999 , to byl hit w tamtych czasach. Ogladalo sie go z zapartym tchem i ciagle czakalo na nastepny odcinek.
Bajka to Bolek i Lolek a czemu to chyba nie trzeba udowadniac.
Program rozywkowy to zdecydowanie Studio 2 . Ja uwazam ze wlasnie ten program przerastal swoja epoke, w dobie szarej codziennosci czekalo sie caly miesiac na wolna sobote i Studio 2

odislaw
Posty: 85
Rejestracja: 21 sie 2007, o 22:54
Lokalizacja: z nikąd

Re: TOPY I TYPY

Post autor: odislaw » 25 cze 2011, o 22:35

Film - chyba "Żądło" za fabułę i napięcie
serial - zdecydowanie "Robin z Sherwood" za klimat i muzykę
program- "Studio Lato" i "Bliżej Świata" - pierwszy za humor, drugi za okno na świat i Benny'go Hilla
...wiele lat, wiele dni czas nas uczy pogody....

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: TOPY I TYPY

Post autor: Syriusz Falcon » 20 wrz 2013, o 20:19

Jako młody chłopak przyznawałem aktorkom punkty za urodę, miałem zeszyte z fotkami i za każdy film który obejrzałem dawałem notę, tak jak to dzisiaj się robi na Filmweb. Te najpiękniejsze były w rozdziale "Zjawiskowe" i tych aktorek było bardzo niewiele z zagranicznych to były Marylin Monroe, Nathalie Wood i Brooke Shields. Z polskich Barbara Kwiatkowska i Anna Dymna. Pola Raksa nie należała do mojego typu urody. Ciekawe czy ktoś jeszcze prowadził podobne notatki.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

ODPOWIEDZ