Autografy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Autografy

Post autor: Natuś-77 » 23 sie 2011, o 08:04

Świetna pasja, gratuluję :D
Mimo, ze jestem bardzo odważna to brak mi było odwagi, żeby prosić o autografy albo robić zdjęcia. Wydawało mi się to "zamachem" na życie osobiste znanych osób. Spotkałam kilkakrotnie w swoim życiu prywatnie i zawodowo kilka znanych osób, rozmawiałam nawet ze znanymi aktorami, ale nie miałam odwagi, żeby wziąć autograf. Pamiętam m.in spotkanie z aktorem Maciejem Kozłowskim, z Rafałem Kubackim, Maciejem Stuhrem. Z tym ostatnim to wiąże się nawet ciekawa anegdota, ponieważ moja koleżanka go nie poznała i do końca rozmowy była przekonana, że cyt. "ten koleś studiuje ze mną na roku" ;)
W ubiegłym roku w czasie zwiedzania Ludźmierza natknęłam się na Pana Jacka Zielińskiego z zespołu Skaldowie i powiem szczerze, że sanktuarium w tym czasie zwiedzało bardzo wiele osób i właściwie ludzie mijali pana Jacka nie rozpoznając w nim znanej osoby. Zabrakło mi jednak wtedy odwagi, żeby podejść, tym bardziej że Pan Jacek był z rodziną i wnukami.
Przyznam się, że posiadam tylko jeden autograf Pana Marka Krajewskiego, który pisze niesamowite kryminały. polecam wszystkim :)

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Autografy

Post autor: 80man » 23 sie 2011, o 08:28

Elle pisze:80man - może kilka autografów sfotografujesz i wkleisz? :D

Nie ma sprawy tylko niech się trochę ogarnę powroty do kraju bywają dla mnie bardzo radosne, ale kiedy nie mogę się odnaleź w kompie i przy nim to mnie zalewa takie coś czerwone :x niestety nie korzystam z niego sam!

edit:
Obiecane i wklejone na każdym obrazku pisze co i od kogo :!: Wszystkie moje autografy są w 100% oryginalne żadne "wysyłki" taka forma kolekcjonowania mnie nie interesuje!!! :wink: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na ten ostatni podpis czekałem prawie 24 lata :!: Największa gwiazda ikona nurtu Italo Disco spotkanie, koncert z jego udziałem wspólna fotka... warto było wybrać się do Szwecji.
Postaram sie jeszcze wkleić coś bardziej związanego z tym forum a myslę że jest tego sporo i spodoba sie nie jednemu forumowiczowi :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Autografy

Post autor: Elle » 24 sie 2011, o 07:33

O, widzę, że spotykamy się online. :)
80man - bardzo dziękuję. W wolnej chwili, bez pospiechu wklej kilka jeszcze. :) :D
Pozazdrościć. :D Nie znałam tego ostatniego artysty, ale już wiem kto to. Powiedz, skąd masz pewność, że niektóre autografy - te bez twojego imienia są autentykami. Ja kiedyś też bardzo młodą :wink: będąc myślałam, że artyści własną ręką podpisują zdjęcia, a potem dowiedziałam się, że robią to za nich autopeny... :x
Pana Augusta Kowalczyka nie znałam z młodszych lat. Zawsze był dla mnie starszym panem.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Autografy

Post autor: 80man » 24 sie 2011, o 07:56

Wszystkie moje autografy zdobyłem osobiście! Więc są w 100% oryginalne! Nie każdy artysta, aktor, sportowiec pisze z dedykacją ( Alina Janowska, Lech Wałęsa, Zbigniew Zapasiewicz i wielu innych).Akurat podpis Miko mam chyba w 6 wersjach bo i na płycie na bilecie na innych zdjęciach i są z dedykacją tak samo p.Kowalczyka, który sprezentował mi dwie książki właśnie z pięknymi dedykacjami. Np. pan Tym Stanisław kiedy podpisuje prosi o Twoje imię i nazwisko to taka ciekawostka inaczej nie podpisze! Dobrą pamięć do rozdawania ma pani Krysia Tkaczyk, Jacek Wójcicki, Daniel Olbrychski tak więc po kilka razy nie weźmiesz! Nie jestem zbieraczem amatorem... tylko kolekcjonerem poszukiwaczem do każdego spotkania, jakiegoś koncertu, przedstawienia, wizyty staram się przygotować mieć wiedzę z kim rozmawiam, to bardzo ważne! A wiem z doświadczenia ze kiedy się coś podpowie zagada wspomni dobre czasy wywołuje to uśmiech na twarzy podpisującego. Nie piszę żadnych listów, próśb o autografy nie dla mnie taka zabawa! Większość podpisów na aukcjach internetowych to tak zwane "autopeny"! Miałem kilka propozycji wystawienia ich na jakiś wystawach, ale po tym jak dwa lata temu skradziono mi kolekcje pamiatek prl-u i zrobił to dziennikarz tvn-u, który do mnie pisał, dzwonił... nawet nie myślę i nie słucham takich propozycji :?
Wkleję jeszcze kilka podpisów...obiecuję :P
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Autografy

Post autor: Elle » 24 sie 2011, o 12:03

80man pisze:Wszystkie moje autografy zdobyłem osobiście! Więc są w 100% oryginalne!
Nie jestem zbieraczem amatorem... tylko kolekcjonerem poszukiwaczem do każdego spotkania, jakiegoś koncertu, przedstawienia, wizyty staram się przygotować mieć wiedzę z kim rozmawiam, to bardzo ważne!
Miałem kilka propozycji wystawienia ich na jakiś wystawach, ale po tym jak dwa lata temu skradziono mi kolekcje pamiątek prl-u i zrobił to dziennikarz tvn-u, który do mnie pisał, dzwonił... nawet nie myślę i nie słucham takich propozycji :?
Wkleję jeszcze kilka podpisów...obiecuję :P
Bardzo fajnie, teraz już nie mam wątpliwości. :D
:shock: :shock: :shock: Przedsięwziąłeś jakieś kroki?
Ach, przypomniały mi się jeszcze dwa autografy. :lol: Zdobyte osobiście. :mrgreen: Jeden z nich to Steffena Moellera - byłam na spotkaniu z nim, kupiłam jego płytę, co spowodowało, że podniósł głowę i zapytał: "Czy ja panią skądś nie znam?" :lol: Kupiłam też kilka jego zdjęć z autografem (raczej oryginalnym, bo leżały obok) dla znajomych.
No i autograf z osobistą dedykacją od Jacka Poniedziałka po spektaklu w Warszawie. Rok wcześniej byłam na innej sztuce z jego udziałem i też zdobyłam autograf, ale nie osobiście (ktoś z obsługi wziął książeczkę i mu ją zaniósł).

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: Autografy

Post autor: mutant » 24 sie 2011, o 13:14

Przypomnieliście mi, że jednak mam trochę autografów, jakkolwiek uzbieranych już w dorosłym życiu. Są to podpisy (i czasem dedykacje) pisarzy na książkach i muzyków na płytach lub biletach z koncertu. Z ważniejszych pochwalę się autografami Jonathana Carrolla, Mario Vargasa Llosy, Jacka Dukaja, a spośród muzyków wczystkich trzech panów z tria Emerson, Lake and Palmer, Petera Hammilla, chłopaków z Collage, których poznałam osobiście (właściwie tylko dwóch z nich) i chyba też mam gdzieś autografy chłopaków z Marillion. Kiedyś z racji udzielania się w takim półamatorskim radiu miałam okazję bywać na konferencjach prasowych różnych zespołów i muzyków, m.in. B.B. Kinga. Teraz jeśli już mam kontakt, to raczej z pisarzami, ale głównie mejlowy.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Autografy

Post autor: 80man » 24 sie 2011, o 13:42

Elle pisze:Bardzo fajnie, teraz już nie mam wątpliwości. :D
No to miło mi słyszeć :!:
Elle pisze: Przedsięwziąłeś jakieś kroki?
Mówimy o kolekcji pamiątek prl-u? O tak sprawa trafiła na policję, ale utknęła w martwym punkcie trochę z mojej winy rzadko jestem w kraju trochę nie dopilnowałem tej sprawy, a z drugiej strony pogodziłem się ze stratą tych bibelotów a naprawdę były to nie samowicie wartościowe dla mnie rzeczy :(
Staram się jakoś sobie na nowo to pozyskać i z wolna mi to idzie... ale jednak.
To widzę że tu na forum jest kilka osób które mają u siebie podpisy? Jest z kim porozmawiać o tym hobby/pasji :!:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Autografy

Post autor: gumisio » 24 sie 2011, o 21:38

Ja to raczej listownie zbierałem autografy ... ale wszyscy wysyłali mi z dedykacją ... tylko że to były dawne czasy ... nie było wtedy takiej konkurencji i pogoni za pieniądzem i ludzie byli dla siebie mili :)

niech looknę kogo mam z polskich .... no ... może będę opisywał wkrótce serial Czarne Chmury więc przy okazji autograf Edmunda Fettinga i Andrzeja Konica (reżysera) .... ;)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Autografy

Post autor: juka » 27 sie 2011, o 09:17

Nigdy się nie parałam zbieraniem autografów, mam jedynie kilka zdjęć z aktorami i ich podpisów na programach teatralnych. Niektóre z nich w miarę upływu czasu nabierają wartości, jak np. Gustawa Holoubka czy Krzysztofa Kolbergera - z wiadomych względów; inne z nieco innych powodów - Marek Kondrat 20 lat temu nie był jeszcze tym Markiem Kondratem co dziś, Piotr Fronczewski kojarzył się głównie jako Kleks lub Franek Kimono, a np. Magdalena Wójcik jeszcze studiowała i dopiero zaczynała swoją karierę. Z kolei Emilia Krakowska z lat 80 znaczyła chyba więcej niż dziś... To są bodajże najważniejsze pozycje w mojej "kolekcji". :)

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Autografy

Post autor: gumisio » 27 sie 2011, o 17:08

A Cezary Pazura ? Kiedy ja wysłałem do niego list z prośbą o autograf (to chyba było po Krolu bo po Psach to już był sławny) to wysłał mi zdjęcie opatrzone dedykacją "Drogi Michale, przesyłam tobie to zdjęcie bo jesteś jedną z pierwszych osób które do mnie napisały" i to jest fajne co ? :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

ODPOWIEDZ