Dzień babci i dzień dziadka

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Dzień babci i dzień dziadka

Post autor: gumisio » 21 sty 2012, o 12:25

Dzisiaj jest Dzień Babci (21 stycznia) a jutro Dzień Dziadka (22 stycznia). Jakie macie wspomnienia z dzieciństwa ? Jakieś prezenty, przedstawienia w przedszkolu ? :) Co pamiętacie z tych dwóch dni ?
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Dzień babci i dzień dziadka

Post autor: biały_delfin » 22 sty 2012, o 16:56

standardowo, rysowanie laurek, życzenia, kwiaty,





-----------------------------------
ps. ja za moich dziadków mogę się już tylko pomodlić
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Dzień babci i dzień dziadka

Post autor: juka » 22 sty 2012, o 19:02

Nie wydaje mi się, żeby za moich czasów w moim przedszkolu obchodzono Dzień Babci czy Dziadka, nie pamiętam także Dnia Matki, w każdym razie na pewno nie było takich obchodów jak dziś, nie zapraszano mam czy babć do przedszkola itp. Obchodziliśmy natomiast Dzień Kobiet i wtedy wychodziliśmy do zaprzyjaźnionego zakładu pracy, żeby złożyć życzenia paniom tam pracującym.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Dzień babci i dzień dziadka

Post autor: 80man » 25 sty 2012, o 13:06

juka pisze:Nie wydaje mi się, żeby za moich czasów w moim przedszkolu obchodzono Dzień Babci czy Dziadka, nie pamiętam także Dnia Matki,
Bo kiedyś pamiętano o dziadkach przez cały rok! A dziś pamięta się przy okazji tego swięta! Kiedyś to rodzice wychowywali dzieci lub sąsiedzi i tak bywało, a dziś dzieciaki zostawia się pod opiekę babciom, dziadkom i robi karierę! Więc się świętuje! Kiedyś babcie, dziadkowie mieli renty, a dziś ledwo starcza dziadkom i babciom na batonika dla wnuków :!: Moi dziadkowie juz nie żyją, ale pamiętałem o nich zawsze nawet kiedy wyemgrowałem z kraju, to nie tlko 21, 22 stycznia był tym dniem kiedy do nich dzwoniłem i z nimi rozmawiałem!
Obowiązkiem było pamiętać o takich świętach dwa razy nie trzeba było powtarzać dziś bywa różnie( widzę to na przykładzie mojego syna) każde w Polsce święto to też dobry biznes...wiadomo o co chodzi :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Dzień babci i dzień dziadka

Post autor: Doctor_Who » 13 lis 2014, o 22:38

Nigdy nie lubiłem tych dni. Dlatego, że Babcia moja odeszła tuż zanim poszedłem do szkoły. Ostatni z żywych Dziadków mieszkał w innej miejscowości i stan jego zdrowia nie pozwalał mu często wyjeżdżać. Pożegnałem go parę lat później. W ogóle byłem chyba jedyny w klasie, który nie miał w ten dzień komu tej laurki dać. A strojenie się i klepanie wierszyków dla nieznanych mi osób nie bawiło mnie (nadrabiałem sobie za to w Dzień Matki ;)).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Dzień babci i dzień dziadka

Post autor: armonik » 4 gru 2023, o 12:16

Laurka jest najlepszym prezentem na tę okoliczność ;)

___________________________________
serwetki z mereżką w bardzo korzystnej cenie

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Dzień babci i dzień dziadka

Post autor: Marecki384 » 17 sty 2024, o 18:48

Ludziska a wiecie ile lat miała najmłodsza babcia w Polsce ??
26

ODPOWIEDZ