Przypadki Zwierzojeża

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Smyth
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 00:27

Przypadki Zwierzojeża

Post autor: Smyth » 14 kwie 2009, o 00:48

Był kiedyś taki ciekawy serial animowany produkowany przez (bądź na zlecenie) Telewizji Polskiej, nie znów taki stary, bo bodaj z 1996 roku. :) Taki śmieszny, niebieski stworek zapalał swoją lampkę, żółte słoneczko, ruszał do lasu i przeżywał w nim różne przygody.

Nie było tam dialogów, więc - niczym nasze ukochane, PRL-owskie kreskówki, doskonale rozwijał wyobraźnię. ;)

Świat tam przedstawiony był dość surrealistyczny, namalowany ciekawą kreską i utrzymany w miłym oku i uchu klimacie. :) Żal mi trochę, że nie doceniałem tej bajki... W sumie kiedy oglądałem ją jako kilkuletnie dziecko w 1996 roku, nie cierpiałem jej ponieważ była... koszmarnie krótka (5-10 minut) ... ;)

Czy ktoś, ktokolwiek pamięta tę produkcję? Czy ktoś wie coś więcej na temat okoliczności, w jakich została wyprodukowana? I najważniejsze - czy posiada ktoś archiwalne nagrania, czy coś? ;) Żal mi, że nie mogę jej sobie przypomnieć, data ostatniej emisji, jaką udało i się ustalić, to rok 2006, TV POLONIA. Google na temat zwierzojeża przedstawia tylko jakieś 40 wyników. :(

Może ktoś zna seriale utrzymane w podobnym klimacie, i wyprodukowane w Polsce? Bo o ile dobrze pamiętam, nic w podobnej konwencji ani wcześniej, ani później - nie pojawiło się. Taki o ewenement. I właśnie mam nadzieję, że się mylę. :) A konwencja była to - mym zdaniem - bardzo ciekawa i jak na owe czasy nietypowa.

Newbie
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 08:49

Post autor: Newbie » 14 kwie 2009, o 12:31

Serial ten był emitowany całkiem niedawno również na MiniMini. Warto wspomnieć, że uzyskał on nagrodę w prestiżowym niemieckim konkursie "Prix de Jenunesse" co jest jednym z największych splendorów (jeśli nie największym), jaki może uzyskać telewizyjna produkcja dziecięca :-)

Stare, dobre czasy - ostatnie chyba, w których jeszcze Redakcja Dziecięca w TVP prezentowała jako taki poziom.

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 14 kwie 2009, o 22:15

Pamietam że na początku i na końcu dziecience głosiki spiewały coś :)

A jeden "odcinek" był puszczany jako wieczorynka w czasie świąt w 2007.
Jeżyk znalazł rózowe okulary i znajdował prezenty mikołaja.
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Smyth
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 00:27

Post autor: Smyth » 15 kwie 2009, o 01:33

Ile ja bym dał choćby za fragment tego serialu... ;) Może ktoś ma?

Newbie
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 08:49

Post autor: Newbie » 15 kwie 2009, o 12:07

Smyth pisze:Ile ja bym dał choćby za fragment tego serialu... ;) Może ktoś ma?
Trzeba by popytać po jakichś forach dla dzieciatych, być może nagrali jakieś odcinki z MiniMini. Być może też archiwiści z youtube posiadający nagrania np. reklam z lat 90-tych wiedzą coś na ten temat (np. użytkownik TVPforkids ma różne dobranocki, ale nie wiem czy akurat tą). A jak nie, to przegrać jakiś odcinek od TVP, choć ostrzegam że to słono kosztuje :twisted: Chociaż podejrzewam, że typowy rodzic wolał nagrać jakąś przesłodzoną bajeczkę z Europy Zachodniej niż tak fajną i ciekawą polską kreskówkę... - stąd właśnie brak nagrań. Różne pirackie serwisy są pełne produkcji BBC, kreskówek typu "Looney Tunes" czy dobranocek na których myśmy się wychowywali, a w sprawach produkcji z lat 90-tych - milczą zapamietale. Z drugiej strony, nie było ich znowu aż tak dużo... (zwłaszcza, jeśli idzie o dobranocki).

pinio
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 09:05

Post autor: pinio » 23 kwie 2009, o 09:07

Witam!
Szukając informacji o "Przypadkach..." dotarłem tutaj :)
Mam dwa odcinki na VHS

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 23 kwie 2009, o 10:20

No to na co czekasz, zgrywaj i na Jutuba wkładaj!
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Smyth
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 00:27

Post autor: Smyth » 4 maja 2009, o 23:04

pinio pisze:Witam!
Szukając informacji o "Przypadkach..." dotarłem tutaj :)
Mam dwa odcinki na VHS
Podziel się! :D Będziesz czymś w rodzaju lokalnego bóstwa! ;D

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 4 cze 2010, o 10:09

Serial "Przypadki Zwierzojeża" będzie emitowany od 30 czerwca w TVP Polonia.
http://www.tvp.pl/prasa/programTVPol/p0630_4.txt

psiorslawek
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2010, o 14:00

Post autor: psiorslawek » 7 cze 2010, o 14:04

A może ktoś wie co to była za bajka jak taki mały jeżyk wyrywał sobie kolce i robił z nich różne przedmioty.

Awatar użytkownika
TVPforKids
Posty: 18
Rejestracja: 8 lip 2011, o 23:05

Re: Przypadki Zwierzojeża

Post autor: TVPforKids » 22 kwie 2012, o 20:54

Odkopuje watek. To odcinek o ktorym pisal lordofdragonss ;)
http://youtube.com/watch?v=Ys4IEGk7qLQ
http://www.youtube.com/TVPforKids4
W przygotowaniu strona internetowa o serialach i programach TV z lat 90. XX i początków XXIw.

ODPOWIEDZ