Anette

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Anette

Post autor: qba83 » 20 wrz 2012, o 23:22

Zakładam temat o serialu animowanym produkcji japońskiej, bo chyba jeszcze nikt takiego nie założył, a który leciał w TVP na początku lat 90 chyba na dobranockę. Akcja dzieje się w pięknych Alpach, na początku XXw. 7 letnia Anette mieszka z rodzicami w domku w alpejskiej wiosce. Jej jedynym przyjacielem jest nieco starszy od niej, nieco gapowaty Lucien, który mieszka w sąsiedztwie z samotnie wychowującą go matką. Wkrótce matka Anette umiera przy porodzie jej brata Denisa. Mija 5 lat ( czego jednak nie widać po wyglądzie głównych bohatrów, nawet maja takie same ubrania). Anette dalej przyjaźni się z Lucienem, oraz ze swym bratem, który otrzymuje gronostaja o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia dochodzi do sprzeczki między Denisem, a Lucienem. Zaczynają się szarpać, a gronostaj Mikołaj spada w przepaść za sprawą Luciena. Poi chwili w przepaść spada także Denis, który potem nie może chodzić i uratować go może tylko poważna operacja na którą nie stać rodziny Anette. Ona sama po wypadku znienawidziła Luciena, który był głównym winowajcą. Chłopak postanawia jakoś odkupić swoje winy i zaczyna zbierać pieniądze na operację Denisa. Zatrudnia się nawet u pewnego niesympatycznego drwala, który go bije. W końcu udaje mu się zebrać kwotę i Anette jedzie z Denisem do dużego miasta, do swojego wujostwa. Wszystko ją tam dziwi, począwszy od elektrycznego oświetlenia. Widzi tam też kobietę, która łudząco przypomina jej matkę. Operacja udaje się i Denis zaczyna chodzić. Gdy wracają do swojej wioski nawet ku przerażeniu wszystkich wyskakuje z pociągu na peron. Tyle pamiętam z fabuły. Bardzo mi się ta bajka podobała, miała fajny klimat i taka bardzo życiowa była. Leciałą w TV z polskim lektorem.

Awatar użytkownika
kane
Posty: 19
Rejestracja: 1 sie 2010, o 21:20

Re: Anette

Post autor: kane » 21 wrz 2012, o 23:11

http://www.youtube.com/watch?v=smvJFdeyOHI
Chodzi Ci o to?
Nie leciał na dobranockę leciał w porach rannych, a powtórka była po południu, coś ok godz. 6-tej.
Bardzo fajny serialik animowany.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Anette

Post autor: qba83 » 23 wrz 2012, o 17:48

Tak. Ja widocznie musiałem oglądać popołudniowa emisję.

ODPOWIEDZ