PRL W Sieci sklepow kaufland

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
tomek74
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2008, o 22:11

PRL W Sieci sklepow kaufland

Post autor: tomek74 » 21 paź 2012, o 17:48

Bylem wczoraj w wyzej wymienionym sklepie i mnie zamurowalo- znalazlem na polkach artykuly zywcem przeniesione z peerelu- byly kalendarze na rok 2013, artykuly kuchenne, lazienkowe kieliszki z haslami komunistycznymi i ksiazki o peerelu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: PRL W Sieci sklepow kaufland

Post autor: biały_delfin » 22 paź 2012, o 21:06

szkoda słów.... już nie będę mówić nic na ten temat, bo powiedzą że delfin uprawia politykę
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: PRL W Sieci sklepow kaufland

Post autor: 80man » 27 paź 2012, o 11:49

tomek74 pisze:Bylem wczoraj w wyzej wymienionym sklepie i mnie zamurowalo- znalazlem na polkach artykuly zywcem przeniesione z peerelu- byly kalendarze na rok 2013, artykuly kuchenne, lazienkowe kieliszki z haslami komunistycznymi i ksiazki o peerelu
A jakie to hasła komunistyczne widniały na tych artykulach?
W tym roku byłem na zabawie ostatkowej w lutym gdzie właścicielka lokalu cały wystrój urządziła na lata peerelowskie, talerze z logo geesu i innych spółdzielni Samopomoc Chłopska, sztućce aluminiowe napoje w butelkach z tamtej epoki alkohol mial etykietki starych wódek nawet kartki żywnościowe były za ktore w dalszej części zabawy mozna było wymieniac na towary przygotowane przez organizatorów! Na stole królowały dania z tamtej epoki, a największy aplauz byl kiedy kucharka wniosła miskę z kaszą i skwarkami łyżkami na łańcuchu i nakladała chętnym na talerz! Cała otoczka żywcem ściągnięta z kultowych filmów Barei!
Nie dziwi mnie fakt że coraz więcej takich artykułów pojawia się w sklepach chyba ludzie zaczynają tęsknić za tamtą epoką...co prawda wszystko niemal wystane w kilometrowych kolejkach, ale w domu było i smakowało! Sam skupuję wszelkiego rodzaju gażdżety z tamtej epoki, a mam tego fajną kolekcję...ja tamte czasy sobie chwalę!
I wierzcie mi takiej zabawy przedniej, to dawno nie doświadczyłem!
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

tomek74
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2008, o 22:11

Re: PRL W Sieci sklepow kaufland

Post autor: tomek74 » 30 paź 2012, o 08:25

Z tego co pamietam byly tam typowe hasla propagandowe, oraz haselka w stylu Rolniku nie myj jaj przed skupem. na kazdym kieliszku namalowana byla tabliczka z haslem

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: PRL W Sieci sklepow kaufland

Post autor: strabek » 31 paź 2012, o 11:16

Po prostu Osttalgia.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: PRL W Sieci sklepow kaufland

Post autor: 80man » 31 paź 2012, o 14:01

tomek74 pisze:Z tego co pamietam byly tam typowe hasla propagandowe, oraz haselka w stylu Rolniku nie myj jaj przed skupem. na kazdym kieliszku namalowana byla tabliczka z haslem
Nie to bardzo fajne hasła...no szkoda że w moim mieście nie ma tej sieci sklepów jest w budowie, ale pewnie jak go wybudują i oddadzą do ogólnego użytku, to te gażdżety już będą wspomnieniem :?: :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

ODPOWIEDZ