Proszę o pomoc w identyfikacji piosenki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Proszę o pomoc w identyfikacji piosenki

Post autor: gmork » 24 lip 2006, o 09:08

Witam

Już od jakiegoś czasu głowę zaprząta mi pewna piosenka, którą pamiętam z lat dziecięcych. Słyszałem ją kilka razy w radiu kilkanaście lat temu. Dokładnego okresu nie potrafię w tej chwili podać, ale było to mniej więcej 15 lat temu.

Ostatnio udało mi się odgrzebać stare taśmy i odszukać ten utwór. Temat ten poruszałem już na grupie dyskusyjnej poświęconej muzyce, ale niestety nikt nie był w stanie jej zidentyfikować. Nie ukrywam, że chętnie bym się dowiedział kto jest wykonawcą tej piosenki i jaki jest jej tytuł.

Być może właśnie to forum jest właściwym miejscem do poszukiwań i może właśnie tu znajdę osoby, które być może znają ten utwór i będą w stanie mi pomóc. Tutaj można pobrać cały utwór, ale od razu uprzedzam, że jakość jest taka sobie, bo nie dość, że była ona nagrywana z radia, to i sam nośnik nie jest obecnie w najlepszym stanie.

Pozdrawiam
Gmork

swir2701
Posty: 32
Rejestracja: 12 lis 2005, o 07:34

Post autor: swir2701 » 24 lip 2006, o 18:46

tę piosenkę słyszałem na jakimś festiwalu, nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że na Festiwalu piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu

głos dla do mnie podobny do Wodeckiego :)

BogdanKa
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2006, o 14:23
Kontakt:

Znalazłem...

Post autor: BogdanKa » 26 lip 2006, o 14:32

Dobrze kojarzy ci się Kołobrzeg, Wodecki trochę mniej, choć głos podobny :)
Piosenka pochodzi z programu dla dzieci wystawionego na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu - Od przygody do przygody. Z tego co kojarzę to chodzi o piosenkę: "Lot ku słońcu" wykonywaną przez Adama Wojdaka (i innych).
Tu link do płyty: http://www.fonorama.net/festiwale/kolobrzeg1.htm

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Znalazłem...

Post autor: gmork » 26 lip 2006, o 18:29

BogdanKa pisze:Dobrze kojarzy ci się Kołobrzeg, Wodecki trochę mniej, choć głos podobny :)
Piosenka pochodzi z programu dla dzieci wystawionego na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu - Od przygody do przygody. Z tego co kojarzę to chodzi o piosenkę: "Lot ku słońcu" wykonywaną przez Adama Wojdaka (i innych).
Niestety, ale to nie ten utwór. Sprawdziłem tę płytę w Merlinie, gdzie można posłuchać fragmentów utworów i nie jest to ta piosenka. Tutaj podaję link do tej płyty. Po tych wszystkich wypowiedziach o festiwalach, zaczynam się zastanawiać czy tę piosenkę zgrywałem z radia czy z telewizji, ale jakoś nie mogę pokojarzyć by to mogło być z TV. Nie wykluczam, że była ona wykonywana na jakimś festiwalu, ale ja ją słyszałem na pewno w radiu i to kilka razy. Ciężko mi powiedzieć kiedy to mogło być, ale jak już napisałem w pierwszym poście, będzie to na pewno nie mniej niż 15 lat temu, a mogę się mylić i może to być nawet więcej. Tekstu tego utworu nie udało mi się znaleźć w sieci, co również jest dosyć zagadkowe, ale może nie ma się co dziwić... na kasetach znalazłem wiele "nieznanych" utworów, których tekstów również nie ma w sieci. No cóż, mam nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś, kto będzie ją w stanie zidentyfikować.

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 27 lip 2006, o 01:20

Jest prawie pewne ze to Wodecki. Jak słucham to wydaje mi sie ze nagrywales to z radioej jedynki na falach DŁUGICH. A skoro to Wodecki spróbuj przeslac urywek do jakiegos fanklubu lub oficjalnej strony artysty i moze tam pomogą w identyfikacji tytułu i gdzie tego szukac.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 27 lip 2006, o 10:12

noster pisze:Jest prawie pewne ze to Wodecki. Jak słucham to wydaje mi sie ze nagrywales to z radioej jedynki na falach DŁUGICH. A skoro to Wodecki spróbuj przeslac urywek do jakiegos fanklubu lub oficjalnej strony artysty i moze tam pomogą w identyfikacji tytułu i gdzie tego szukac.
Również na grupie dyskusyjnej poświęconej muzyce wiele osób sugerowało, że to Wodecki. Ktoś nawet podał mi nr telefonu do niego abym zadzwonił i się dowiedział :D Uznałem jednak, że byłaby to już lekka przesada, a po drugie i tak nie mam 100% pewności, że to Wodecki, bo jedni potwierdzali, a inni wykluczali, więc pytać kogoś o coś, co może nie być z nim związane byłoby nie na miejscu. Skąd nagrywałem to niestety nie pamiętam, ale na pewno na radiomagnetofonie Emilia RM 407 :D

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 29 lip 2006, o 09:08

Eeee. tam. przesada! Ci artyści na to czekają że ktos się interesuje ich twórczością i że to do ludzi trafia. I jak ktoś nawet dzwoni w takiej sprawie to dla nich już prawie jak orgazm.

Awatar użytkownika
Loin
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2006, o 12:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Loin » 29 lip 2006, o 12:20

Jak puściłam sobie tę piosenkę i posłuchałam, to okazuje się, że... znam słowa!!! Tylko skąd? Też nie wiem, niestety. A sprawdzałeś trop tych dzieci z tła? Może to będzie zespół Gawęda? Obiecuję, że będę myśleć. A, jak przyjadą moi rodzice, to też ich spytam - często oglądali ze mną programy dla dzieci, to może pamiętają...

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 29 lip 2006, o 18:53

Loin pisze:Jak puściłam sobie tę piosenkę i posłuchałam, to okazuje się, że... znam słowa!!! Tylko skąd? Też nie wiem, niestety. A sprawdzałeś trop tych dzieci z tła? Może to będzie zespół Gawęda? Obiecuję, że będę myśleć. A, jak przyjadą moi rodzice, to też ich spytam - często oglądali ze mną programy dla dzieci, to może pamiętają...
Przyznam, że zastanawiałem się czy to nie Gawęda i nawet przejrzałem niektóre utwory z płyty 50 Lecie 1952-2002, ale nie natrafiłem na tę piosenkę. Choć oczywiście nie sprawdzałem wszystkich utworów, to jakoś nie wygląda mi to na Gawędę. Naprawdę nie kojarzę bym ten utwór słyszał kiedykolwiek w TV podczas jakiegoś festiwalu czy programu dla dzieci, co oczywiście nie znaczy, że nie był w którymś z nich prezentowany. Wiem, że nagrywałem to bardzo dawno i jestem jakoś dziwnie przekonany, że słyszałem to tylko w radiu, ale mogę się mylić. Nie wiem dlaczego niektórzy tutaj z tym Kołobrzegiem mają takie skojarzenia :D Albo czysty przypadek, albo coś w tym jest :shock:

Awatar użytkownika
Loin
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2006, o 12:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Loin » 29 lip 2006, o 19:13

Tylko może to nie Kołobrzeg (tam był festiwal piosenki żołnierskiej) a Konin, (festiwal piosenki dziecięcej)?
Ja tę piosenkę znam na pewno i też jestem przekonana, że ją słyszałam wiele razy (i to w TV). Zapytam mamy, jak tylko mnie odwiedzi :)

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 21 lut 2007, o 20:22

Czy naprawdę nikt nie wie co to jest za utwór?

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 26 lut 2007, o 01:18

Ja kojarzę ten utwór z czymś innym, ale pewien nie jestem. Kiedyś w latach 80 i może w 90 były takie wielkie widowiska dla dzieci w hali Arena w Poznaniu - organizował to oczywiście Zbigniew Górny. Widowisko miało zawsze jakiś temat. Tam były jakieś konkurencje dla dzieci i występowali tam też kabareciarze i piosenkarze - konkurencje i piosenki czy skecze były związane z tematem widowiska - te widowoska były transmitowane w skrócie w telewizji, nieraz nawet kilka razy powtarzane i wydaje mi się że to z tego. Myślę że tej piosenki nie ma na żadnej płycie, że była tylko wykonana w widowisku.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 26 lut 2007, o 10:25

Być może pochodzi z widowiska, ale na pewno słyszałem ją kilka razy w radiu. Właśnie z radia pochodzi to nagranie.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 9 lut 2008, o 21:28

Od czasu ostatniego wątku w tej dyskusji na forum przybyło sporo nowych osób i w związku z tym odświeżam wątek i ponawiam pytanie.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 9 lut 2008, o 22:18

Pamietam te piosenke.Napewno sluchalam jej wiele razy raczej w telewizji niz w radiu.Wydaje mi sie ,ze ma wiecej niz 15 lat.Pierwsze skojarzenie,to byl jakis teatrzyk,teatr :?: facet w mundurze pilota i dzieci machajace na pozegnanie.A drugie ranny program dla dzieci.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

ODPOWIEDZ