Plecak pełen przygód

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krasnal
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 13:15

Plecak pełen przygód

Post autor: krasnal » 5 kwie 2013, o 19:07

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem ani słowa o jednym z moich ulubionych seriali z dzieciństwa - "Plecaku pełnym przygód". Ten serial z 1993 roku powstał w popularnej wówczas kooproduckji, w tym przypadku polsko-fińsko-niemieckiej. Akcja toczy się w Finlandii, bohaterowie mają fińskie imiona i nazwiska, aczkolwiek grają polscy aktorzy. Główny bohater, Matti Laminen (Adam Siemion) przeprowadza się razem z matką i ojczymem (świetny Orłoś) do Helsinek. Ciężko jest mu przyzwyczaić się do nowego miejsca, więc często ucieka do świata fantazji. W dodatku trafia w sam środek rywalizacji pomiędzy dwiema "bandami" Wilkami a Niedźwiedziami.

Kiedy serial ten leciał w telewizji byłem mniej więcej w wieku bohaterów, z którymi się utożsamiałem i naprawdę darzę "Plecak..." ogromnym sentymentem.

PS - jestem młody na forum i jeszcze nie poznałem zasad odnośnie wklejania linków, ale podpowiem, że odcinki "Plecaka..." można znaleźć na popularnym portalu kojarzącym się z pewnym gryzoniem. Może ktoś po obejrzeniu czołówki przypomni sobie ten serial.
Kde domov můj?

ODPOWIEDZ