Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Re: Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Post autor: noster » 15 lis 2013, o 20:53

Dobrze, że Ewa Złotowska nie odmówiła udziału, chociaż głos nieco pomatowiał.. Szkoda, ze piosenke zmienili, choć mógł zaśpiewać ją znów Wodecki, bo jest w formie a tekst można bylo zmienić, zaś aranże unowocześnić. Komputerowa Maja jednak nie ma tak słodkiej twarzyczki jak w tradycyjnej animacji.. :)

kamiledi15
Posty: 19
Rejestracja: 8 lis 2013, o 15:19

Re: Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Post autor: kamiledi15 » 15 lis 2013, o 22:52

Gdzieś czytałem, że dość długo wzbraniał się przed nagraniem oryginalnej wersji. Mimo to dość często śpiewa tą piosenkę na żywo i owszem, głos ma nadal bardzo dobry:
http://www.youtube.com/watch?v=Fm4t_l2Pezo Nagranie chyba z tego roku.
Gdyby Wodecki zaśpiewał, to nowa wersja dużo by zyskała. Ale trudno, dla samej Ewy warto obejrzeć parę odcinków :) Może głos się trochę zmienił, ale jak na 38 lat różnicy to jest zaskakująco dobrze. Chyba nie było jeszcze takiej sytuacji w polskim dubbingu.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Post autor: Syriusz Falcon » 27 sty 2014, o 02:26

noster pisze:Szkoda, ze piosenke zmienili, choć mógł zaśpiewać ją znów Wodecki, bo jest w formie a tekst można bylo zmienić, zaś aranże unowocześnić. Komputerowa Maja jednak nie ma tak słodkiej twarzyczki jak w tradycyjnej animacji.. :)
Śpiewa, ale w jakiejś reklamie. Za czołówkę pewnie mniejsza kasa.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Post autor: Doctor_Who » 12 sie 2014, o 10:18

Za czasów starej pszczółki Mai kółka PCK (albo harcerstwo) wydawały takie książeczki-kalendarzyki i w jednym z nich (siostra przynosiła do domu) pamiętam były historyjki z przygodami Mai i reszty mieszkańców łąki (sam tekst, bez ilustracji, opowiadanie albo raczej scenariusz słuchowiska). Potrafi ktoś to zweryfikować? Bo jestem pewny, że miałem kiedyś coś takiego w rękach (miałem może z pięć lat, wspominałem już, że czytałem zanim poszedłem do szkoły?)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

kamiledi15
Posty: 19
Rejestracja: 8 lis 2013, o 15:19

Re: Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Post autor: kamiledi15 » 21 wrz 2014, o 08:51

Do kin wchodzi nowa Maja, ale tym razem już z nowym głosem. Ciekawe, czemu pani Ewa nie podłożyła głosu w filmowej wersji, tym bardziej, że nowy głos jest kompletnie inny. Mogli chociaż postarać się wziąć głos podobny, a ten nawet odrobinę nie przypomina dawnego.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Post autor: Syriusz Falcon » 24 wrz 2014, o 12:15

Agnieszka Fajlhauer nowa polska królowa dubbingu (Zuzanna z "Podróż wędrowca do świtu"), (Margaret z "Program ochrony księżniczek), dla mnie Mają będzie zawsze Ewa Złotowska. Nie wiem kogo można by polecić do dubbingu, Joannę Jabłczyńską może ona dała by radę.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Nowa Pszczółka Maja w TVP1

Post autor: armonik » 4 gru 2023, o 12:16

Mimo wszystko wolę starą Pszczółkę Maję :)

___________________________________
czy znasz już te eleganckie sukienki damskie?

ODPOWIEDZ