Dynastia

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
grzes78
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2006, o 13:18

Dynastia

Post autor: grzes78 » 10 sie 2006, o 16:40

A pamiętacie jeszcze serial "Dynastia". Serial produkcji amerykańskiej, leciał na początku lat 90-tych o rodzinie Carringtonów. Wszyscy to oglądali. Pozdrawiam

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 11 sie 2006, o 08:05

taaak, fajne to było, bo w przeciwieństwie do innych oper mydlanych, tam coś się działo! A działo się wszystko, z lądowaniem UFO przy Fallon włącznie (Serio!) Było 220 odcinków + 2 dłuższe, kończące serial, ale nakrecone chyba z 5 lat po głównym serialu. No i 50 odc. potem Dynastii Colbych.

asique
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2006, o 12:53
Lokalizacja: z Wrocławia
Kontakt:

Post autor: asique » 13 sie 2006, o 18:49

Chyba nie bylo rodziny, która wtedy tego nie oglądała :) Najgorsze dla mnie było czekanie na kolejny odcinek - reklamy wydawały się trwać nieskończoność ;)

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Dynastia

Post autor: qba83 » 9 kwie 2020, o 06:41

Tak trochę z nudów zacząłem sobie przypominać Dynastię - jestem na 7 sezonie. Serial leciał w Polsce od 1 lipca 1990 do końca grudnia 1993. Potem w święta puścili " Pojednanie" a od początku 1994 " Dynastię Colbych". Co było błędem, bowiem jej akcja działa się równocześnie z 6 i 7 sezonem. W wakacje 1990 leciała codziennie popołudniami, od jesieni co tydzień. Okazało się, że te pierwsze sezony pamiętam dość słabo. Na pewno nie oglądałem wtedy regularnie. Tylko niektóre sceny. Wyleciał mi zupełnie wątek Matthew Blaisdela. Pamiętałem niektóre wątki, jak np Krystle spadła z konia i poroniła, że początkowo jej się nie układało z Blakem i jak pijany ją zgwałcił, kiedy przyłapał że bierze pigułki antykoncepcyjne - wtedy w 1990 zszokowała mnie ta scena, że tu się tak kochają, a tu coś takiego. Pamiętam podmianę aktora grającego Stevena i właściwie lepiej zapadł mi w pamięć Coleman jako Steven. Joan Collins właśnie na planie Dynastii zaczęła nosić peruki. Ta jej charakterystyczna krótka kręcona fryzura Alexis pojawiła się w 4 sezonie i była to już peruka, bardzo lubiana przez aktorkę i chodziła w niej na codzien. W scenariuszu rozwiązano to, że włosy się jej nadpaliły, kiedy została uwięziona z Krystle w płonącej daczy i potem fryzjer ją tak ostrzygł, zresztą już na początku lat 90 coś mi nie grało z uczesaniem Alexis. Tu w jednej scenie ma krótkie, a zaraz w innej o wiele dłuższe, albo upięte w kok. Niektóre wątki mi wyleciały i postaci też. Dobrze zapamiętałem np. Rashida Ahmeda, ale całkowicie wyleciał mi z głowy adorator Dominique i ojciec jej córki. Pamiętałem Kirby, ale nie to, że była żoną Jeffa. Tak na dobre to gdzieś od 5 sezonu zacząłem oglądać chyba większość odcinków, chyba jak emisję przenieśli na niedzielę. Pamiętam masakrę w Mołdawii i Michaela Praeda, wiedziałem, że to Robin Hood(rok wcześniej obejrzałem serial, bardzo mi się podobał, nawet się za Robin Hood a przebrałem na bal karnawałowy) i złościło mnie, że się zrobił z niego ostrzyżony goguś w garniturze. Potem oczywiście podmianę Krystle, a Blake się nie zorientował. Za to jego wnuk już tak. Reżyser Joel który odpowiadał za porwanie Krystle był wyjątkowo odrażającą postacią. No i bójka dwóch Krystle. Jedną z najciekawszych postaci był Dex Dexter, początkowo scenarzyści planowali go jedynie jako epizod, a stał się bardzo ważny dla fabuły i naprawdę kochał Alexis.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dynastia

Post autor: gumisio » 11 kwie 2020, o 12:26

Dość ciekawe spostrzeżenia ... ja początkowo Dynastii nie oglądałem - wciągnąłem się częściowo jak po raz pierwszy - bodajże w sądzie - pojawiła się Alexis, potem też sobie odpuściłem i tylko patrzyłem czy Alexis nie spotyka sie z Crystal by wziąć się za kudły. Było na co popatrzeć :) Pojednanie oglądałem oczywiście z ciekawości bo byłem ciekaw zakończenia a Dynastii Colbych nie oglądałem chociaż faktycznie mogli by ją puścić między 6 a 7 sezonem.
A do użytkownika qba83 bodajże mam pytanie - może zechciałby podjąć się napisania artykułu na temat Dynastii .. jak już obejrzy wszystkie odcinki to na świeżo coś skrobnie ... z chęcią ją zamieszczę na swojej stronie.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Dynastia

Post autor: Marecki384 » 11 kwie 2020, o 17:30

Moim zdaniem jakby nie było PRL to ten serial by bankowo śmigał w jakiejś prywatnej tv i skończyłby się na początku lat 90.
Aha ten serial powstał jako konkurencja dla Dallas (1978-1991)

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Dynastia

Post autor: qba83 » 6 maja 2020, o 13:54

Mogę spróbować coś napisać. Jestem już w połowie ostatniego sezonu, jak Krystle trafiła do kliniki w Szwajcarii.

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Dynastia

Post autor: armonik » 18 maja 2020, o 11:27

Ostatnio dla porównania oglądałem sobie kilka scen z nowej i starej Dynastii. Stara mimo wszystko ma o wiele fajniej uchwyconą atmosferę. Wszystko jest takie "nadmuchane" :D

_____________________________
Polecany sklep internetowy z pościelą
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2020, o 10:29 przez armonik, łącznie zmieniany 1 raz.

Vorondycz
Posty: 13
Rejestracja: 1 kwie 2020, o 13:10

Re: Dynastia

Post autor: Vorondycz » 26 maja 2020, o 13:54

armonik pisze:
18 maja 2020, o 11:27
Ostatnio dla porównania oglądałem sobie kilka scen z nowej i starej Dynastii. Stara mimo wszystko ma o wiele fajniej uchwyconą atmosferę. Wszystko jest takie "nadmuchane" :D
zgadzam się, nowa się nie umywa do starej wersji :)

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dynastia

Post autor: gumisio » 26 maja 2020, o 21:32

qba83 pisze:
6 maja 2020, o 13:54
Mogę spróbować coś napisać. Jestem już w połowie ostatniego sezonu, jak Krystle trafiła do kliniki w Szwajcarii.
To czekam z niecierpliwością ... nie musisz pisać streszczenia wszystkich sezonów bo to by się mijało z celem. Ogólnie z duchem nostalgicznego tematu :) typu: serial puszczany w niedzielne popołudnia (wcześniej nie wiem czy nie był emitowany codziennie), gromadził tłumy przed telewizorami, najbardziej spektakularne to były walki Crystal z Alexis kiedy wszystko fruwało :) itd itd ....
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Teodora44
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, o 13:59
Kontakt:

Re: Dynastia

Post autor: Teodora44 » 3 sie 2020, o 10:03

Patrząc na czasy jakie były w przypadku pierwszej "Dynastii" a jakie są w przypadku nowej. Uważam ze nowa sie bardzo dobrze wpisuje w obecny standard życia. Nie powinno się ich porównywać, Pomiędzy nimi jest 30 lat zmian świecie.

Magda171983
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2023, o 14:18

Re: Dynastia

Post autor: Magda171983 » 15 sty 2024, o 08:13

Jest to niebywały serial amerykański który pozwala mi się wciągnąć każdego dnia. Zachęcam każdego do sprawdzenia najnowszego odcinka.

kołdra z owczej wełny

ODPOWIEDZ