Z archiwum X

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Z archiwum X

Post autor: Kamila » 18 wrz 2013, o 21:30

Trudno uwierzyć, ale to już też się nadaje na Nostalgię :) Kilka dni temu (dokładnie: 10.09) minęło 20 lat od jego amerykańskiej premiery. Polska nastąpiła kilka lat później (20.03.1996), ale i tak szmat czasu temu. Oglądaliście ? Lubiliście ? Jakie są wasze wspomnienia ?

Dla mnie to był czas liceum. Byłam "zakochana" w tym serialu! Zbierałam co się dało - kolorowe gazety (głównie, zagraniczne z Empiku), książki, kasety video z wypożyczalni z dalszymi odcinkami. Najfajniejsze były wyjazdy zagraniczne. Tam szaleństwo było jeszcze większe, niż w Polsce. Tam to, jak się tylko miało pieniądze, można się było porządnie obłowić ! :) "Archiwum", to też początki fanpage'y w Internecie. Pamiętam, jak w jakieś ferie TP udostępniała uczniom Internet za darmo. Z dyskietkami 3,5 cala chodziłam i ściągałam zdjęcia, filmiki-zwiastuny kolejnych odcinków (!). I to wszystko wchodziło na małą dyskietkę ! Potem pojawiły się programy P2P, Neostrada. Można było ściągać odcinki, któe u nas jeszcze nie leciały. Były jeszcze takie fanowskie newslettery, albo strony ze streszczeniami najświeższych odcinków. I wreszcie akcja wysyłania listów protestacyjnych do TVP, dlaczego puszcza "X-Files" tak późno w nocy, albo w ogóle nie puszcza przez kilka tygodni, bo w środy są głupie mecze piłkarskie :) I jeszcze pamiętam podobne protesty Kościoła, jak dziś są w sprawie "Harrego Pottera", czy "Hello Kitty".

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Z archiwum X

Post autor: Doctor_Who » 19 wrz 2013, o 08:55

Z Archiwum X żyje do dzisiaj - w tym roku w USA wypuścili nową serię komiksową kontynuującą wątki z serialu.

A iksofilem byłem odkąd zobaczyłem pierwszy odcinek, a właściwie wciąż jestem do dzisiaj.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Z archiwum X

Post autor: Kamila » 19 wrz 2013, o 18:16

Doktorze Who, ja też X-Phileką pozostałam :) . Choć już nie tak szaloną (np. plakaty dawno już zdjęłam ;)), ale mam serial na DVD i w miarę możliwości, oglądam powtórki w tv. Staram się też śledzić wieści z X-Filesowego światka. Chodziło mi o wspomnienia z początków "Archiwum", a jego dwudziestolecie było świetną okazją !

A, żeby już nie zakładać kolejnych wątków, co z innymi serialami CC ("Millennium", "Samotni Strzelcy", "Ryzykowna gra") ?

Dla mnie najlepsze było "Millennium". Często nawet lepsze od "Archiwum" (choć już nie tak ulubione). O wiele bardziej mroczne. Szkoda, że nie chwyciło.
"Strzelcy" też byli fajni. Wiem, że wielu ludzi tego nie kupiło. Powstało chyba ze 12-13 odcinków. Było dużo lżejsze o XF, ale sam fakt, że są tam Strzelcy już to sugerował z góy. Każdy, kto znał XF powinien był się tego spodziewać.
Natomiast nie zachwyciła mnie "Ryzykowna gra". Obejrzałam wszystkie odcinki, ale już słabo pamiętam.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, o 18:37 przez Kamila, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Z archiwum X

Post autor: Doctor_Who » 19 wrz 2013, o 18:26

Ja też zostałem po dziś dzień, zwłaszcza, że często powtarzają (w tym nieszczęsny 9-ty sezon po raz pierwszy oficjalnie wyemitowano u nas dopiero niedawno). Cóż, serial dla mnie definiuje lata 90 - trafił w kilka b. nośnych ówczas temaów: władza oszukująca obywateli, mitologia UFO, zjawiska paranormalne, zderzenie chłodnego racjonalizmu z paranoiczną podejrzliwością, klimat gorączki końca tysiąclecia... Na początku w dodatku nieźle udawał autentyk (potem se odpuścili...)... Do tego dochodziło wplatanie w fabułę powtórzonych starych wątków z SF i horroru. Jednym słowem - samograj...
TXF pozostało w moim sercu. Po premierze każdego odcinka był to temat nr 1 w szkole dnia następnego przed lekcjami. Zbierałem wszelkie artykuły, komiksy (gr... dlaczego w Polsce przerwali w połowie), mam wszystkie wydane u nas ''oryginalne'' czyli nie oparte na odcinkach serialu książki - te oparte na odcinkach po kilku podarowałem sobie bo nie miały startu do oryginału, choć z drugiej strony takie ''Zdążyć do zmroku'' lubię sobie od czasu do czasu odświeżyć.

Choć trzeba uczciwie przyznać, że roztapiające się na zielono ufoludki już nie robią na mnie takiego wrażenia jak kiedyś...

EDIT: Strzelców kochałem :D , szkoda, że się nie sprzedali, może wtedy CC nie musiałby ich powybijać w TXF. Pierwszy odcinek narobił zamieszania, bo parę miesięcy przed atakiem z 11 września przewidział podobny scenariusz, późniejsze odcinki były już lżejsze, momentami ocierając się o autoparodię...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Z archiwum X

Post autor: Kamila » 19 wrz 2013, o 18:43

Według mnie "9" (tak ogólnie) nie była taka straszna. Już gorsza i bardziej naciągana była "8", szczególnie te odcinki bez Muldera. W serii 9 złapali oddech. Nie mieli już w perspektywie powrotu Muldera, w dodatku mieli mniej Gillian, w związku z czym od początku wiedzieli, że muszą sobie radzić bez nich. To nie był już pęd "byle do powrotu Davida", tylko próba radzenia sobie z tym, co mają. To nie było to samo, co kiedyś, bo i nie da się przez tyle lat utrzymać tak wysokiego poziomu, ale ostateczny kształt był przyzwoity.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Z archiwum X

Post autor: biały_delfin » 24 wrz 2013, o 19:40

Pamiętam, że pościli dokument opowiadający o serialu podsumowujący go, przypominający odcinki, pamientam że było coś wspomniane o platonicznym związku agentki Scully i Muldera.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Z archiwum X

Post autor: Doctor_Who » 23 wrz 2014, o 16:24

Duchowny i Anderson ponoć negocjują z FOXem nowy film, ale nie wiadomo co z tego wyjdzie...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Z archiwum X

Post autor: qba83 » 28 wrz 2014, o 22:13

Też oglądałem. Najlepiej zapadł mi w pamięć odcinek z facetem, który przeciskał się przez najmniejsze szczeliny i wyżerał ludziom wątroby.

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Z Archiwum X powraca będzie 10 sezon

Post autor: strabek » 21 sty 2015, o 21:31

Trzynaście lat - tyle dokładnie przyszło czekać fanom "Z Archiwum X" na nowe odcinki kultowego serialu. I choć w międzyczasie pojawiły się dwie odsłony kinowe z przygodami Scully i Muldera wszyscy czekali na dzień, gdy kierownictwo amerykańskiego FOX-a zamówi pełny sezon serialu. Jak za starych dobrych czasów! Informację o kontynuacji serialowej przygód agentów FBI potwierdził sam przedstawiciel stacji i David Duchovny.http://www.fakt.pl/gwiazdy/z-archiwum-x ... 18525.html
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Z Archiwum X powraca będzie 10 sezon

Post autor: Marecki384 » 21 sty 2015, o 22:37

No i fajnie :)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Z Archiwum X powraca będzie 10 sezon

Post autor: Doctor_Who » 21 sty 2015, o 23:25

Do nowinek z ''Faktu'' radziłbym podchodzić ostrożnie, bo to średnio wiarygodne źródło, sami często drukują rzeczy, przy których sprawy z Archiwum X to małe miki:

http://www.wykop.pl/ramka/1701846/fakt- ... naglowkow/

Ale spoko, zobaczymy co z tego wyjdzie. Może a nuż prawda ;). Niech kręcą.
Ciekawe tylko co zrobią z inwazją obcych, która wg ostatniego odcinka miała nastąpić w 2012.
Będą musieli coś wymyślić :)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

janek25
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2015, o 15:27

Re: Z Archiwum X powraca będzie 10 sezon

Post autor: janek25 » 28 mar 2015, o 00:48

Ja sceptycznie podchodzę do odgrzewania hitów... ostatnio oglądałem reedycję Głupi i Głupszy - jako dzieciak uwielbiałem ten film a teraz cała magia prysła i oceniam ten nowy na 2/10 :(

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: Z Archiwum X powraca będzie 10 sezon

Post autor: strabek » 28 mar 2015, o 11:45

Zdjęcia mają się zacząć w Maj, Czerwiec br. Główni aktorzy wyrazili już zgodę na zagranie swoich postaci. Sezon 10 ma liczyć 4 odc data premiery nie jest znana.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Z archiwum X

Post autor: Doctor_Who » 28 mar 2015, o 14:37

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/wrac ... 27500.html

Kolejne newsy o powrocie ''Z archiwum X''.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Z Archiwum X powraca będzie 10 sezon

Post autor: Doctor_Who » 31 mar 2015, o 18:07

Sezon 10 ma liczyć 4 odc
Wikipedia podaje, że 6, no ale to nie zawsze jest wiarygodne źródło. No i poza małą liczbą odcinków w przeciwieństwie do poprzednich sezonów ma mieć zwartą fabułę.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ