NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 28 maja 2017, o 19:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miasteczko Twin Peaks
PostNapisane: 29 mar 2015, o 21:48 

Cytuj:
Chyba, że w roli Boba obsadzą kogoś innego.

No, ale Frank Silva był niepowtarzalny...
Fama głosi, że dostał tę rolę przypadkiem, był członkiem ekipy filmowej, który niechcący podczas kręcenia zaplątał się w kadrze (inna wersja mówi o jego odbiciu w lustrze w scenie z żoną Lelanda); Lynch zobaczył to i zakazał wycinać tej sceny, czując, że ''coś'' z tego będzie. I tak postać Boba trafiła do scenariusza, a potem wszyscy wiemy co było dalej :).

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Boba w innym wykonaniu. Może jakieś komputerowe cuda ''ożywią'' Boba??

Tak samo w realu spaliła się kawiarenka, w której kręcono słynne ujęcia:
http://www.intwinpeaks.com/2009/03/real ... diner.html

PostNapisane: 21 sie 2016, o 11:29 

Twin Peaks wraca z nowymi odcinkami już w przyszłym roku!
Do obsady dołączyła nasza rodaczka, Karolina Wydra (wcześniej występowała m.in. w "Doktor House").

PostNapisane: 29 sie 2016, o 06:12 

No tak, Frank Silva w ogóle nie był aktorem i poza Twin Peaks nigdzie nie zagrał. Dzisiejsza technika umożliwiłaby zapewne wklejenie go komputerowo. pamiętam, że jak oglądałem serial w 1991r, to Leland wydawał mi się strasznie stary, choć grający go Ray Wise nie miał jeszcze pięćdziesiątki (może ta sztuczna siwizna dawałą takie wrażenie). No i utwór "Falling" Jule Cruise o takim niepokojącym klimacie. Teraz jak sobie odświeżam serial po 25 latach to okazuje się, ze wiele wątków mi się pomieszało, lub w rzeczywistości wyglądały inaczej niż zapamiętałem.

PostNapisane: 7 wrz 2016, o 14:49 

Cytuj:
Teraz jak sobie odświeżam serial po 25 latach to okazuje się, ze wiele wątków mi się pomieszało, lub w rzeczywistości wyglądały inaczej niż zapamiętałem.

Mam tak samo; z pierwszego seansu oglądanego za szczeniaka najbardziej mi utknął w pamięci ten odcinek, gdzie Cooper jest postrzelony oraz ten, gdzie przesłuchują Lelanda - widok z kamery wychodzi z długiego tunelu, który okazuje się jedną z setek dziurek w płycie sufitowej.

https://www.youtube.com/watch?v=3Aq7iUryxEI

Niesamowity efekt, mistrzowskie ujęcie. No i jeszcze lot sowy. Pamiętałem czerwony pokój z finału, ale jakoś w ogóle wypchnąłem z pamięci Windoma Earle'a i cały wątek z szachami.

Mike wywarł na mnie też mocne wrażenie, bo chyba w ogóle po raz pierwszy w życiu widziałem człowieka z kikutem zamiast ręki (żaden trick, aktor faktycznie stracił rękę). We wspomnieniach z pierwszej emisji Mike mieszał mi się z Bobem.

Za to na wątki seksualne w serialu w ogóle za szczyla nie zwracałem uwagi.
Ciekawe jest, na jakie elementy zwracamy uwagę jako dzieci, zwłaszcza w filmach dla dorosłych ;).

PostNapisane: 21 wrz 2016, o 00:41 

Doctor_Who napisał(a):
We wspomnieniach z pierwszej emisji Mike mieszał mi się z Bobem.

Ja miałem podobnie, ale z Bobem mieszała mi się Cathy (kiedy powróciła przebrana za faceta). Okazuje się, że nawet zbyt podobna nie była i wcale nie zapamiętałem faktu, że ta jej nowa męska tożsamość to był Japończyk. Pamiętam też scene jak sie Leland przyznał do zabójstwa Laury Palmer. A niedawno idąc rano do pracy widziałem dosłownie sobowtóra BOBa, jak szedł na spacer z psem. Facet miał długie, siwiejące włosy, zarost i na dodatek ubrany był w jeansową kurtkę.

PostNapisane: 3 paź 2016, o 08:38 

qba83 napisał(a):
A niedawno idąc rano do pracy widziałem dosłownie sobowtóra BOBa, jak szedł na spacer z psem. Facet miał długie, siwiejące włosy, zarost i na dodatek ubrany był w jeansową kurtkę.

Nieźle! :mrgreen:
Lynch kręcił już z Polakami, więc w razie czego dublera ma jak znalazł!

Cytuj:
No i utwór "Falling" Jule Cruise o takim niepokojącym klimacie.

Przeżyjmy to jeszcze raz:

https://www.youtube.com/watch?v=_rZbsnB-xkM

PostNapisane: 10 paź 2016, o 17:29 

Podobno postać BOBa pojawi się w kontynuacji i krążą pogłoski, że ma się w niego wcielić Frank Collison, czyli Horacy z dr Quinn. W sumie też ma dość parszywą, psychopatyczną gębę, zwłaszcza gdy ma zarost. Pod uwagę brany był też ponoć Eddie Vedder, zaś można wyczytać w niektórych źródłach, że Bobem ma być ... Leland. jak wiadomo Leland popełnił samobójstwo, to w kontynuacji ciekawy mógłby być wątek, kiedy to powraca jako demon, opętując kogoś, tak jak jego opętał BOB. Trwają zdjęcia do 3 sezonu i Ray Wise jest wymieniony w obsadzie, ponadto jest widywany w miejscu kręcenia. Ukazała się także książka "Sekrety Twin Peaks". Niewiele jednak wyjaśnia z tego, co działo się przez ostatnie 25 lat. Są tam opisane wydarzenia, nawet z początku XIX wieku, tajemnicze rządowe eksperymenty i wydarzenia, jakie miały miejsce w owym lesie. Wiadomo też, że Pete i Andrew zginęli w wybuchu banku. Przeżyła tylko Audrey, którą Pete osłonił. Z kolei oprych Hank Jennings został zadźgany w więzieniu. Nie jest wyjaśnione, co stało się z Leo Johnsonem, czy uwolnił się od pająków. Nie wiadomo też, czy jego postać pojawi się w obsadzie, odtwórca Leo Eric Da Re milczy aktorsko od 2002r i jest podobno zawodowym strażakiem. Ksiązka niewiele też mówi na temat Coopera, w zasadzie nic ponad to, co powszechnie wiadomo.

PostNapisane: 27 lut 2017, o 13:40 

Bardzo ciekawe, może skuszę się na zakup. Czy książka wyjaśnia rozmaite nieścisłości i sprzeczności między serialem a filmem "Ogniu, krocz ze mną"? Na przykład w serialu Mike mówił, że nie wie, w czyim ciele jest BOB, a w filmie w scenie w samochodzie wyraźnie ostrzega przed Lelandem; także szczegóły ostatnich godzin życia Laury nieznacznie różnią się od tego, co zostało ustalone w serialu, np. nie widać w filmie, żeby Laura została podziobana przez wypuszczonego z klatki Waldo i przegryzła żeton z Jednookiego Jacka. Ronnette w serialu będąc jeszcze w śpiączce przypomina sobie jak Leland/Bob zabija Laurę, a potem wyje nad jej ciałem. W filmie zanim doszło do zabójstwa została wyrzucona z wagonu, więc samego zabójstwa nie mogła widzieć. Takich rozbieżności jest jeszcze parę.

PostNapisane: 27 lut 2017, o 14:22 

Właśnie nie ma tych rozbieżności wyjaśnionych. Palmerom poświęcony jest może jeden rozdział, (dowiedzieć się można, że Leland nie miał rodzeństwa, był bardzo zdolnym studentem). Większość książki to opis wydarzeń z XIX wieku i I połowy XX. i próba wyjaśnienia dlaczego w Twin Peaks działy się te wszystkie dziwne rzeczy i rózne dziwne wydarzenia z tamtego okresu jak "Noc płonącej rzeki" - kiedy to zapaliły się transportowane rzeką bele drewna i nie można ich było ugasić. Są opisy tajnych rządowych eksperymentów. Pojawiają się osoby m. in prezydentów Nixona i JFK.

PostNapisane: 3 mar 2017, o 19:25 

Znana już jest data premiery nowej serii za oceanem - 21 maja. O polskiej na razie cicho, ale mam nadzieję, że jakaś polska stacja się zdecyduje na emisję. Ostatnio seriale zaczynają docierać do nas bardzo szybko po premierze i to jest dobry trend. Seria ma liczyć 18 odcinków.

Listę postaci, którą podałem na poprzedniej stronie i których odtwórcy zmarli przed premierą nowych odcinków, należy uzupełnić o Damę z pieńkiem (Catherine E. Coulson), Willa Haywarda (Warren Frost), Alberta Rosenfielda (Miguel Ferrer) i oczywiście Phillipa Jeffriesa (David Bowie) :cry:. Część z nich zdążyła jeszcze nakręcić parę scen.

EDIT: Polska premiera 22 maja na HBO!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1