Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 19 wrz 2013, o 18:34

W latach 90. stacje regionalne były o wiele bardziej zindywidualizowane, niż obecnie (teraz mają do tego wrócić). Dużo z nich posiadało nawet własne loga. Np. TVP Wrocław był kiedyś znany jako ''Piątka'' z charakterystycznym czarno-czerwono-zielonym logiem, potem zastąpionym przez magnolię. W TVP Wrocław, a pewnie nie tylko tam bo pewne pasmo było wspólne, emitowano oprócz programów typowo regionalnych sporo zagranicznych seriali i kreskówek. Niektóre z nich puszczano potem na innych kanałach, innych z kolei nie pamiętam reemisji. Proszę również o pomoc w ustaleniu, które z nich rzeczywiście leciały w Regionalnej, a które mi się pomyliły:
* Swoją drogą bardzo ''niegrzeczna'' kreskówka, mogliby powtórzyć na Nickelodeon Polska, bo lepsze to-to od przereklamowanego Spongeboba...
** Nie mylić z ''Nie z tego świata'' (''Out of this world''), też z kosmitami.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Kamila » 19 wrz 2013, o 18:47

Niekoniecznie ulubione, ale te pamiętam:
"Krok za krokiem"
"Klub Babysitters"
"Niebezpieczna zatoka"
"Biedna mała bogata dziewczynka"
Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę.


PO EDYCJI Z 25.10.2013, GODZ. OK. 19:15
Doctor_Who pisze:Proponuję podawać lata oraz REGION, gdyż być może nie wszystkie leciały w ogólnym pasmie. Jeśli chodzi o mnie, to połowa lat 90. i jak już pisałem Wrocław.
Ja piszę o Poznaniu. Tak, jak teraz pomyślałam, "Klub Baysitters" był chyba na Polsacie. To było w tym samym okresie; chyba nawet dokładnie w tym samym - tj. jesień/zima 1994/1995 (choć nie jestem pewna). "Krok" leciał w soboty wieczorem, a "Kub" w niedziele wieczorem, czy jakoś tak.
"Zatoka", to była oczywiście któraś tam z powtórek. I też jakoś w połowie lat 90tych. Nie potrafię określić pory. Coś mi się kojarzy, że w tygodniu, od rana. Ale byłabym w szkole, więc albo bardzo wcześnie z rana, albo szłam na jakąś późniejszą godzinę (a że nigdy nie chodziłam na takie naprawdę późne godziny, więc musiało to być pewnie nie później, niż ok.9).
"Dziewczynka" - też jakoś połowa lat 90tych, w sobotnie póżne popołudnia (ok.18).
Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, o 18:21 przez Kamila, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 19 wrz 2013, o 23:10

''Prrrawdziwe potwory'' opowiadały o trójce potworów uczących się jak straszyć ludzi i to parę ładnych latek wcześniej niż disnejowskie ''Potwory i spółka'' (że o ''Uniwersytecie..'' nie wspomnę). Różnica jest taka, że disnejowskie potwory rzekomo straszne wyglądają jednak sympatycznie (Sully'ego chciałoby się przytulić wręcz), natomiast bohaterowie kreskówki nickelodeonu z założenia miały być paskudne (jak ten, który nosił gałki oczne w dłoniach i śmierdziało mu spod pach), przynajmniej z wyglądu ;). Osobiście wolę tę wersję.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: arkady74 » 20 wrz 2013, o 16:35

"Rahan - syn grzmiącej góry" - francuski serial animowany na podstawie komiksu, którego akcja dzieje się w czasach prehistorycznych.
"Maluda" - anime z fantastyczną polską lektorką.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 20 wrz 2013, o 17:59

Proponuję podawać lata oraz REGION, gdyż być może nie wszystkie leciały w ogólnym pasmie.
Jeśli chodzi o mnie, to połowa lat 90. i jak już pisałem Wrocław.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 8 maja 2014, o 16:01

Rany, jak mógł mi wylecieć z pamięci jeszcze jeden wspaniały serial pt. ''Czerwony karzeł''.
Genialna parodia kosmicznej SF. Serial w którym nawet komputer pokładowy był durny i niekompetentny, że o holograficznym załogancie nie wspomnę.

Dla tych, którzy nie znają, lub nie mogą sobie przypomnieć, link:

http://reddwarf.wikia.com/wiki/Main_Page
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: biały_delfin » 11 maja 2014, o 12:47

jak byłem dzieckiem to najbardziej mi się podobały postacie uniwersalne które wszystko mogły - czarownik z lampy Aladyna, wszelkiego rodzaju roboty, byłem pod wrażeniem Trzech Muszkieterów (aż mama miła mi to za złe, że trochę za bardzo bujam w obłokach)
jak i się cos przypomni to napiszę jeszcze.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: 7zark7 » 19 maja 2014, o 09:40

Warszawski WOT. Lata 90. Jeden z najbardziej pogrzanych angielskich seriali komediowych - "Wiecznie młodzi" czyli "The Young Ones". Przedtem charakterystyczną czwórkę komików mogliśmy oglądać w często emitowanym videoclipie Cliffa Richarda - Living Doll.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 19 maja 2014, o 17:40

Też pamiętam! :D

W ogóle Brytyjczycy chyba kręcą najlepsze seriale komediowe na świecie.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Christof
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Christof » 19 maja 2014, o 19:12

Na TVP Kraków najchętniej oglądałem:
- "The Incredible Hulk" http://www.youtube.com/watch?v=tjOrXR31xB0
- "Avenger Penguins" http://www.youtube.com/watch?v=r_F84a492kY
- "Król Artur i Rycerze Sprawiedliwości" http://www.youtube.com/watch?v=USUucZVnno0
- "Flash" http://www.youtube.com/watch?v=Fa9b7ZQ3Zkw

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 19 maja 2014, o 20:08

Kojarzę wszystkie. Choć byłem przekonany, że ''Flash'' to na Polsacie, ale widocznie się pomyliłem.

Heh, co mnie najbardziej frapowało w tej wersji Hulka, to jakim czołem po powrocie do formy Bannera koleś w cudowny sposób odzyskiwał swoją koszulę :D.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.


Awatar użytkownika
Christof
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Christof » 5 sie 2014, o 11:16

Doctor_Who pisze:Kojarzę wszystkie. Choć byłem przekonany, że ''Flash'' to na Polsacie, ale widocznie się pomyliłem.

Heh, co mnie najbardziej frapowało w tej wersji Hulka, to jakim czołem po powrocie do formy Bannera koleś w cudowny sposób odzyskiwał swoją koszulę :D.
Mnie w każdej wersji Hulka zastanawiało zawsze, jakim cudem nie rozwalają mu się spodnie :lol:

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 5 sie 2014, o 11:20

Może dlatego jest taki wściekły, ja byłbym gdybym musiał łazić w za ciasnych gatkach :lol:...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Wypisujmy ulubione seriale i kreskówki z TV Regionalnej

Post autor: Doctor_Who » 21 kwie 2017, o 17:39

Przypomniał mi się jeszcze jeden serial brytyjski, "Chocky", o dzieciach nawiązujących kontakt z pozaziemską istotą, na podstawie powieści Johna Wyndhama. Serial z lat 80., ja go widziałem w TV regionalnej gdzieś w połowie lat 90. Próbowałem znaleźć jakieś info o polskiej emisji, ale widzę, że to u nas totalnie zapomniana produkcja.

Klimatyczna czołówka, może komuś się coś zaświeci:

https://www.youtube.com/watch?v=e3ztIDFU2P8
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ