Teleturniej "Do trzech razy sztuka"

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Teleturniej "Do trzech razy sztuka"

Post autor: Kamila » 26 lis 2013, o 21:57

Pamiętacie ? Leciał w pierwszej połowie lat 90 (tak gdzieś ok. 1993 roku), na TVP2, chyba w soboty ok.15:00. Prowadzącym był chyba Wojciech Mann. Dwie drużyny 2-3 osobowe myślę, złożone z dorosłych osób (chyba to były różne znane osoby), odgadywały zagadki zadawane przez dzieci. To były małe dzieci (takie od przedszkola do wczesnej podstawówki) i opisywały różne przedmioty, bądź zjawiska. Trudność polegała na tym, że jedną rzecz opisywało kilkoro dzieci i każde na swój sposób (nierzadko nawzajem sobie zaprzeczając). Najpierw pokazywali kilka wypowiedzi, potem - gdy drużyna nie mogła odgadnąć - kolejne. Wygrana drużyna chyba wskazywała na jaki cel charytatywny mają pójść pieniądze. Pamiętam, że w przerwie pokazywali występy, teledyski różnych znanych dziecięcych wykonawców (m.in. Piccolo Coro dell'Antoniano, które wtedy już powoli zaczynało być zapominane w Polsce).

Potraficie mi potwierdzić te wspomnienia ? Pamiętam jeszcze, że wiele lat później (tak stosunkowo niedawno) przez jakiś czas istniał podobny program, chyba w któreś ze stacji komercyjnych. Ale tamto było znacznie lepsze.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Teleturniej "Do trzech razy sztuka"

Post autor: Doctor_Who » 27 lis 2013, o 10:05

Potwierdzam, było coś takiego, ale tytuł wyleciał mi z głowy, dzięki! 8)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Kaja228
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, o 17:16

Re: Teleturniej "Do trzech razy sztuka"

Post autor: Kaja228 » 28 sty 2014, o 23:19

ja nie pamiętam :(
Szukasz prezentu ? Sprawdź najnowszą Rossmann gazetkę

ODPOWIEDZ