W Pacanowie...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
sand_witch
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2004, o 08:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

W Pacanowie...

Post autor: sand_witch » 17 wrz 2004, o 09:04

Kozy kują/ więc Koziołek, mądra głowa/ błąka się po całym świecie/ aby dojś do Pacanowa/ A co przeżył, i co widział/ film ten zaraz wam opowie.
Jak mogliśmy zapomnieć o Koziołku Matołku? Jako dziecko miałam nawet kilka książek komiksu z rysunkami Butenki (?).

gumisio

Post autor: gumisio » 18 wrz 2004, o 15:40

A ja ostatnio widzialem ksiazke z Koziolkiem Matolkiem - ta ktora kiedys byla do kupienia w ksiegarniach ....
Widzialem ja w antykwariacie ...

Asiek
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:49
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Asiek » 6 paź 2004, o 20:58

O Koziołku Matołku trudno zapomnieć, bo telewizyjna dwójka przypomina go z przerwami już od roku. Ci, którzy chcą sobie pooglądać, niech włączą telewizor jakoś tak przed ósma rano :D

Jeż Jerzy
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2004, o 18:17
Kontakt:

Re: W Pacanowie...

Post autor: Jeż Jerzy » 19 gru 2004, o 14:48

sand_witch pisze:Kozy kują/ więc Koziołek, mądra głowa/ błąka się po całym świecie/ aby dojś do Pacanowa/ A co przeżył, i co widział/ film ten zaraz wam opowie.
Jak mogliśmy zapomnieć o Koziołku Matołku? Jako dziecko miałam nawet kilka książeki komiksu z rysunkami Butenki (?).
Koziołka Matołka, Małpkę Fiki Miki i całe mnóstwo innych wspaniałych historii narysował Marian Walentynowicz. Bohdan Butenko jest autorem innych wspaniałości jak np. "Gucio i Cezar", "Tajemnica piratów", "Wyprawa na śnieżną górę", "Gapiszon", "Kwapiszon" i inne.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 7 lis 2005, o 11:40

komiks powstał już przed wojną, jego autorami był: Kornel Makuszyński (text) oraz marian Walentynowicz (rysunki). Był to w sumie pra-komiks (tekst pod rysunkami, a nie w dymkach)

fenix
Posty: 20
Rejestracja: 21 sie 2005, o 06:50
Lokalizacja: 50°46'N 16°17'E

Post autor: fenix » 10 lis 2005, o 22:51

czesc

O Koziołku Matołku nie da sie zapomniec !!!!!!!!!
Przcież to ulubiona bajak baci Kiepskiej
hahahahaha

ODPOWIEDZ