Pierwsze wypożyczalnie VHS

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: Marecki384 » 10 sie 2014, o 21:47

Pierwszy film obejrzany na video to Najlepsi z najlepszych :)
Mam do tego filmu ogromny sentyment
Pierwsze wypożyczalnie video jakie pamiętam to były jakies budy

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: Doctor_Who » 11 kwie 2015, o 17:54

biały_delfin pisze:w domu nagrywało się z tv np. Płonący wieżowiec i potem był odtwarzany codziennie z milion razy, tak smo było z Terminatorem
Też tak miałem - u mnie nie licząc kreskówek (zgrywałem ''Kacze opowieści'') ciągle na tapecie były nagrane z tv ''Trzęsienie ziemi'', ''Robocop'', ''Elektroniczne marzenia'', ''Wysłannik piekieł'', ''Gorączka śmierci'', ''Powrót do przyszłości'' (wszystkie części), któraś część serii o żywych trupach i... ''Gremliny 2'' z niemieckiej stacji :mrgreen:.

Znałem te filmy na pamięć. 8)

Ojciec zaś kolekcjonował westerny, skrupulatnie katalogując każdy nagrany ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
simian raticus
Posty: 26
Rejestracja: 14 maja 2006, o 00:12
Lokalizacja: Nightmare in BRAIN!
Kontakt:

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: simian raticus » 17 kwie 2015, o 17:42

Wszystkie stare filmy sa na eMule!
Moje Gadu-Gadu to 5473221 (piszcie to powspominamy sobie).
Obrazek
ObrazekObrazek

Pablo1989
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2012, o 22:38

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: Pablo1989 » 29 kwie 2015, o 21:32

Nie wiem kiedy zamknięto ale stoi pusta i zapomniana do dnia obecnego, w mojej sąsiadującej dzielnicy
http://goo.gl/Z2Zz5t

Awatar użytkownika
fakk3
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 12:00

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: fakk3 » 10 maja 2015, o 22:14

Ktoś jest z Wrocławia i pamięta wypożyczalnie filmów "Portos" z Sienkiewicza? Później przemianowali się na salon gier PlayStation i wypożyczali konsole N64. :D Później przenieśli się na Jaracza i nie wiem, co się z nimi stało.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: Doctor_Who » 5 sty 2019, o 08:45

A kto prowadził taką domową filmotekę? :wink:

Obrazek
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: Robi » 5 sty 2019, o 17:10

Od razu widać że kasety pochodzą z wymian bazarowych. Różne naklejki ,różny charakter pisma. Wymieniało się takie

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pierwsze wypożyczalnie VHS

Post autor: Doctor_Who » 5 sty 2019, o 17:47

Robi pisze: Od razu widać że kasety pochodzą z wymian bazarowych.
Albo pożyczane i wymieniane po sąsiedzku lub z kumplami :D. Zresztą kupowało się jakie akurat były, różnych marek to i naklejki inne. Różne charaktery pisma mogą pochodzić też równie dobrze od innych domowników. Druga kaseta od dołu ma zdaje się zaklejone miejsce po płytce zabezpieczającej. Wyłamanie takiej płytki miało uniemożliwić nagrywanie na kasecie (i, za czym idzie, skasowanie nagranego wcześniej filmu), ale wystarczało zakleić otwór naklejką lub najzwyklejszą taśmą klejącą, żeby to "obejść". To było powszechnie stosowane i nawet w instrukcji obsługi magnetowidu pisano jak to wykonać. Zresztą widać wyraźnie na zdjęciu (np. na pierwszej i trzeciej od dołu), że naklejki są naklejane jedna na drugiej, więc kasety przechodziły kilka nagrań.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ