"Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

"Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: Kamila » 1 lut 2014, o 15:20

Pamiętacie serial "Paradise znaczy raj" ? Coś w stylu "Doktor Quinn", czy "Domku na prerii". O wujku, który opiekował się osieroconymi siostrzeńcami. Był emitowany w TVP1 około 1991-92 roku, w niedziele, ok.18. I tego jestem pewna.

Ale jakiś czas potem był inny serial. Chyba w piątki, w TVP2, około godz.15(?). Też na Dzikim Zachodzie, ale nie taki bardzo familijny, raczej przygodowo-awanturniczy. Bliżej mu było do "Bonanzy". W polskim tłumaczeniu tytułu było coś o strzelcach, strzelbach, młodych strzelbach (- ale to jest film, nie serial).

Dzwoni coś komuś ? Bo ja się tak zastanawiam, czy to były dalsze sezony "Paradise znaczy raj". Bo ten z kolei miał w oryginale dwa tytuły - najpierw "Paradise", a potem "Guns of Paradise" i to by pasowało. Niestety tego drugiego serialu nie śledziłam. Po prostu wiem, że był, widziałam pojedyncze sceny, ale nie potrafię opowiedzieć fabuły. Mam nadzieję, że komuś się coś jednak przypomni. Dzięki ! :)

elaczek
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2013, o 12:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: elaczek » 1 lut 2014, o 18:59

Jeśli moja łamana angielszczyzna coś jest warta, rozumiem to w ten sposób,
że na potrzeby wydania DVD zmienili tytuł z "Paradise" na "Guns of Paradise".
Nie ma żadnej drugiej części po latach tego serialu.

A z innej beczki, to dziś chyba zasugerowałem się Twoim wpisem i nawet
dałem propozycję CBS Drama Polska, by wzięli pod uwagę ten serial w niedalekiej przyszłości.
Znacznie wyżej cenię tę serię niż bzdury w "Dr Quinn", ale może tylko przez wzgląd
na dzieciństwo. Niemniej z chęcią bym sobie przypomniał ten serial, który należy do stacji CBS.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: Kamila » 2 lut 2014, o 00:17

Wznowienie po latach, ale nie w tym sensie. Trochę źle mnie zrozumiałeś, albo ja się źle wyraziłam. "Paradise znaczy raj" leciało we wczesnych latach 90, w weekendy. Nie pamiętam ile odcinków (czy wszystkie trzy sezony). Wiem, że oglądałam i że mi się podobał. Czy pokazali całość - wątpię.

Kilka lat później, tak jak pisałam, chyba w piątki, ale mogę się mylić, leciał inny(?) serial-western. I tak konkretnie, to mi teraz chodzi o niego. Co to było, jaki był tytuł oryginalny i/lub polski, albo kto tam grał ? Wydaje mi się, że to było coś o młodych mężczyznach na Dzikim Zachodzie, że wątek familijno-obyczajowy nie był tam szczególnie rozwinięty, i to by sugerowało, że to coś innego. Ale z drugiej strony, po głowie mi chodzą jakieś strzelby, strzelcy, a "Paradise" ma w oryginale niby drugi tytuł - "Gunmen of Paradise", więc sobie pomyślałam, że może kilka lat późnie pokazali drugi, albo trzeci sezon.

Także, "Paradise" - bardzo fajne i też bym chętnie obejrzała ponownie, ale teraz mi chodzi konkretnie o inny serial, choć podobny. Co to było, pod czym szukać itp. :)

DOPISANO 02/02/2014, godz. ok.18:10
Już chyba wiem, o co mi chodzi ! I to jednak nie był kolejny sezon "Paradise", lecz coś zupełnie innego. Prawdopodobnie "The Young Riders" (po polsku "Młodzi jeźdźcy").
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0096732/
YouTube (czołówka): http://www.youtube.com/watch?v=XF32pGGoqUM
Przypomina sobie ktoś ? Dobrze mi się kojarzy, że coś takiego puszczała nasza telewizja ?

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: gumisio » 2 lut 2014, o 20:58

Lata 90-te to nie moja bajka więc wam nie pomogę ...
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: Doctor_Who » 20 gru 2014, o 21:10

Znacznie wyżej cenię tę serię niż bzdury w "Dr Quinn", ale może tylko przez wzgląd
na dzieciństwo
Możliwe, ja np. lubiłem Dr Quinn ale właśnie dlatego, że emisja przypadała na czas mojego dzieciństwa w latach 90. Dzisiaj widzę te różne anachronizmy, współczesne tematy i morały powpychane w scenerię Dzikiego Zachodu, że już o geniuszu medycznym nie wspomnę, co by nie gadać, jakby się kobiecina trochę rozpędziła to by pewno penicylinę i i przeszczep serca wynalazła sto lat przed czasem ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: qba83 » 21 gru 2014, o 00:55

Też czasami oglądałem dr Queen. Śmieszył mnie głupkowaty, niedorozwinięty Horacy.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: Doctor_Who » 21 gru 2014, o 09:13

Mój ulubiony odcinek to ten, w którym właściciel burde... to jest saloonu ;) i sklepikarz (a może golibroda, nie jestem już całkiem pewny, który z nich to był) wykręcali sobie nawzajem żarty, np. jeden drugiemu przeciął rzemienie od siodła, ten drugi wsiada na konia i się przekręca do góry nogami :D.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: qba83 » 21 gru 2014, o 20:28

Pamiętam ten odcinek. Zdaje sie też chyba jeden drugiemu wysadził wychodek, kiedy ten z niego korzystał. Jeden z żuli u mnie na dzielnicy był bardzo podobny do tego długowłosego Henka, właściciela saloonu.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: Doctor_Who » 21 gru 2014, o 22:21

Ze tych lżejszych i śmieszniejszych odcinków pamiętam jeszcze jak Hanka i innych osmrodził skunks i kąpali się w soku pomidorowym oraz jak zorganizowali mecz baseballa i ten Indianin, Tańcząca Chmura kradł bazy.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Serendipity
Posty: 9
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 14:07

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: Serendipity » 13 paź 2015, o 10:59

Kamila pisze:Wznowienie po latach, ale nie w tym sensie. Trochę źle mnie zrozumiałeś, albo ja się źle wyraziłam. "Paradise znaczy raj" leciało we wczesnych latach 90, w weekendy. Nie pamiętam ile odcinków (czy wszystkie trzy sezony). Wiem, że oglądałam i że mi się podobał. Czy pokazali całość - wątpię.

Kilka lat później, tak jak pisałam, chyba w piątki, ale mogę się mylić, leciał inny(?) serial-western. I tak konkretnie, to mi teraz chodzi o niego. Co to było, jaki był tytuł oryginalny i/lub polski, albo kto tam grał ? Wydaje mi się, że to było coś o młodych mężczyznach na Dzikim Zachodzie, że wątek familijno-obyczajowy nie był tam szczególnie rozwinięty, i to by sugerowało, że to coś innego. Ale z drugiej strony, po głowie mi chodzą jakieś strzelby, strzelcy, a "Paradise" ma w oryginale niby drugi tytuł - "Gunmen of Paradise", więc sobie pomyślałam, że może kilka lat późnie pokazali drugi, albo trzeci sezon.

Także, "Paradise" - bardzo fajne i też bym chętnie obejrzała ponownie, ale teraz mi chodzi konkretnie o inny serial, choć podobny. Co to było, pod czym szukać itp. :)

DOPISANO 02/02/2014, godz. ok.18:10
Już chyba wiem, o co mi chodzi ! I to jednak nie był kolejny sezon "Paradise", lecz coś zupełnie innego. Prawdopodobnie "The Young Riders" (po polsku "Młodzi jeźdźcy").
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0096732/
YouTube (czołówka): http://www.youtube.com/watch?v=XF32pGGoqUM
Przypomina sobie ktoś ? Dobrze mi się kojarzy, że coś takiego puszczała nasza telewizja ?
A czy to nie byl przypadkiem Młodzi jeźdźcy ? http://www.filmweb.pl/serial/M%C5%82odz ... 989-104709

Kornita303
Posty: 31
Rejestracja: 30 mar 2020, o 11:56

Re: "Paradise znaczy raj" - wznowienie pod innym tytułem ?

Post autor: Kornita303 » 21 lis 2022, o 12:32

Chyba masz rację ;)
__________________
https://okotrendy.pl/blog/jak-dobrac-ok ... losow.html

ODPOWIEDZ