Jaki to był tytuł ???

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

bartix3
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2006, o 22:01

Jaki to był tytuł ???

Post autor: bartix3 » 17 sie 2006, o 22:10

Witam serdecznie wszystkich. Świetna Strona! Świetne forum :) Mam kilkapytań które od lat nie dają mi spokoju:

1. Serial leciał chyba na 2 w niedziele - ok. popołudnia. Tytuł ".......i ......" o dwóch braciach, a może przyjaciołach, ale chyba braciach, działo się to gdzieś w górach, a przynajmniej w terenie górzystym. Tytuł składał się z imion tych dwóch bohaterów. I była w tym serialu piekna muzyczka na początku

2. SeriaL Leciał dawno. Na bank na 2 ale w różnych porach ok .17. Byłem mały i słabo pamietam. W każdym razie pamiętam że to był raczej sensacyjny serial. Pamiętam czołówkę! Była taka animowana jakby. Serial opowiadał o 2 bohaterach, chyba przyjaciołach, a może o jednym :D:P Tez fajna muzyczka. Do dzis potrafie zanucić ją :D W kazdym razie w czołówce pojawiał sie na czarnym tle obrys postaci, Wiem ze uwielbiałem ten serial.

3. To serial o którym juz była na forum mowa o tych dzieciach z Syriusza chyba ?????? Super był. Główna bohaterka dziewczyna. Jakies jezioro. otem ona pod te jezioro w jakims jakby rurociągu zjeżdżała, a tam były te stwory (kosmici?? - nie wiem w każdym razie wielkie glisty.

Wiem ze wyjasnienia powyzsze raczej mgliste. Wybaczcie, ale to wszystko co moge sobie przypomnieć :(

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: Robi » 18 sie 2006, o 09:17

bartix3 pisze:
2. SeriaL Leciał dawno.
Dla mnie dawno to 30 lat temu , moze troche bardziej sprecyzujesz lata.....

bartix3
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2006, o 22:01

Post autor: bartix3 » 18 sie 2006, o 10:42

ad. 2 Hmm Faktycznie moze troche za mało jasno napisałem
Nie wiem dokładnie ale myśle że leciał w przedziale 1987-94 ??
Pamiętam iż leciał nieregularnie i o ile sie nie mylę, na pewno nie leciał w niedziele.
Czołówka była taka nietypowa, taka szybka muzyczka oraz zdjęcia, jakby obrys postaci ,ala Kraftwerk :)
Wybaczcie, ale naprawde niewiele więcej pamiętam. :(

Sparrow
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2006, o 17:48

Post autor: Sparrow » 20 sie 2006, o 01:36

3 — Children of the Dog Star. Nawet mam na DVD. :wink:

kevin
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2006, o 21:31

Post autor: kevin » 27 sie 2006, o 21:39

Witam!

Od kilku lat nie mogę sobie przypomnieć jednego serialu z dzieciństwa. Podejrzewam, że pochodzi z lat 80tych. Pamietam, że był to serial dla dzieci, ale potwornie się bałem. Był chyba produkcji angielskiej. Pamiętam szczątkowe sceny. Np. dzieci są same w domu, a do drzwi puka gość przebrany za listonosza, dzieci nie chcą go wpuścić, a on sie robi coraz bardziej wściekły i zamienia się po mału w zieloną galarete. Pamiętam też jakiieś podziemne korytarze ociekające tą zieloną galaretą. Cholera męczy mnie to już od dawna, może ktoś z was kojarzy co to było?

Pozdrawiam

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 6 wrz 2006, o 22:09

kevin pisze:Witam!

Od kilku lat nie mogę sobie przypomnieć jednego serialu z dzieciństwa. Podejrzewam, że pochodzi z lat 80tych. Pamietam, że był to serial dla dzieci, ale potwornie się bałem. Był chyba produkcji angielskiej. Pamiętam szczątkowe sceny. Np. dzieci są same w domu, a do drzwi puka gość przebrany za listonosza, dzieci nie chcą go wpuścić, a on sie robi coraz bardziej wściekły i zamienia się po mału w zieloną galarete. Pamiętam też jakiieś podziemne korytarze ociekające tą zieloną galaretą. Cholera męczy mnie to już od dawna, może ktoś z was kojarzy co to było?

Pozdrawiam
Chyba chodzi Ci o "Tajemnicę wygasłych wulkanów" (Under the Mountain). Czy to nie jest ta scena : http://www.youtube.com/watch?v=oYNsJInk ... 20Mountain ?

[ Add: 2006-09-07, 19:43 ]
A ja też mam kilka (narazie, ale zaznaczam, że będzie tego więcej :) ). Zdarza się, że pamiętam tytuły, pojedyncze sceny, odcinki itp. Jeśli coś skojarzycie (super by było, gdyby to był tytuł oryginalny lub jakiś aktor, to dajcie proszę znać ! Dzięki z góry !!!

1) serial, który leciał w niedziele po Teleranku, coś około 1985 roku. Chyba anglojęzyczny. Zaczęło się chyba, że dwoje dzieci (starszy chłopiec i młodsza dziewczynka) zostało samych w domu. Oni mieszkali chyba na plaży, albo na jakieś wyspie, bo jak zaczęła się burza, z dużymi falami, to ich zmyło. W tym domu wylądowali na jakieś wyspie i musieli sobie radzić. Pamiętam, że wlazła im do domu pantera, czy inny kotowaty, a ten chłopiec się z nią zaprzyjaźnił. I jeszcze w którym odcinku, na tą wyspę przypłynęli jacyś chyba bandyci i dzieci musiały się ukrywać. Ten chłopiec chyba zwinął im łódkę i gdzieś popłynął. Kojarzycie ?

2) serial czechosłowacki. Leciał latem 1988, 89, może 90. O dzieciach spędzających wakacje w zoo

3) serial czechosłowacki. W podobnym okresie jak poprzedni. Dziewczynka i chłopiec spędzli wakacje w jakimś zamku i szukali instrumentów, które zginęły z obrazu. W każdym odcinku znajdywali jeden.

4) o czym był "Chłopiec z Andromedy" ? To chyba był serial australijski.

5) NRDowski serial "Dżokej Monika" wakacje 1985, 86. Może oryginalny tytuł pamiętacie ?

6) czechosłowacka "Gapulka". Najpierw leciała w piątki w Pankracym, a potem w piątki na dobranockę. To było o dziewczynce, która w paczce została wysłana do jakiegoś dziadka. I on zaopiekowuje się nią i mają różne przygody, bo ona jest właśnie taką "gapulką".

7) o czym były "Ośmiornice z drugiego piętra" ? (Chobotnice z druhého patra, http://www.imdb.com/title/tt0090834/) To było też z Czechosłowacji. Fabularne, ale z plastelinowymi chyba stworkami (tytułowymi ośmiornicami). Jakaś rodzina jechała na wakacje, z przyczepą i zatrzymali się na noc na plaży. To było nielegalne i rodziców zgarnęła milicja. Potem było jakieś blokowisko... Nie pamiętam za wiele :(

Dzięki za wszelką pomoc !!! ;)

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 9 wrz 2006, o 09:10

Ten pierwszy też pamiętam, leciał chyba w soboty na dwójce,ale tytułu za nic nie mogę sobie przypomnieć. Pamiętam tylko tą wyspę...

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 9 wrz 2006, o 13:26

A jeszcze takie pozycje :

8) "Piaskowy Stworek" - czechosłowacki, o dzieciach, które znajdują w pasku stworka, który spełnia życzenia, a wszystko wraca do normalności po zachodzie słońca. Pamiętam jeden (chyba pierwszy) odcinek, 'Piękni, jak z bajki', gdzie oni chcieli być właśnie piękni i potem mieli kłopoty, bo ciotka nie mogła ich poznań, i szukała ich po całym miasteczku.

9) "Skarb w ziemi niczyjej" - chyba RFN (ewentualnie NRD). Leciał w Kinie Familijnym, o dzieciakach, które bawiły się pod Murem Berlińskim.

10) "Wyspa dzieci" (http://www.imdb.com/title/tt0295903/, http://www.starletsdatabase.com/spages/ ... .asp?name=) - o ewakuacji angielskich dzieci do USA podczas wojny. Statek rozbił się i kilkoro z nich uratowało się i wylądowało na wyspie, na której sami musieli sobie radzić. Ja to pamiętam jako serial, a z IMDb wynka, że to był film.

11) "Dzieci z ulicy Degrassi" - wiem, że o Degrassi jest sporo, ale nie bardzo mi pasuje to, co jest. Ja pamiętam, że to były faktycznie dzieci, a z tego co jest, bardziej mi wygląda na młodzież. Pamiętam jeden odcinek, w którym dziewczynka imieniem Cookie miała atak wyrostka robaczkowego.

CDN. :)

[ Add: 2006-09-09, 20:52 ]
12) "Karate Kid" - taki był chyba angielski tytuł tego serialu - leciał w soboty rano na 1. O chłopcu japońskim (w USA), którego adoptował policjant. Ten policjant przyjaźnił się z babką-blondynką. W trakcie różnych przygód i perypetii , ten chłopiec (miał na imię Erni) wykorzystywał czasami karate. I pamiętam, jak modlił się przed zdjęciem dziadka - klęczał, oczy zamknięte, ręce miał złożone, ale nie tak, jak my, tylko zaplecione, a palce wskazujące lub środkowe (nie pamiętam) miał wyprostowane.Tymi złożonymi rękami lekko "kiwał" i mówił : "Sabasan, Sabasan". Jaki był polski tytuł ?

tomek filipiak
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 19:44

Partnerzy

Post autor: tomek filipiak » 12 wrz 2006, o 19:46

To byli Partnerzy - serial był super

bosssmanka
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 10:00

Post autor: bosssmanka » 13 wrz 2006, o 10:23

A czy pamieta ktos moze tytul bajki, bodajze nie polska, o skrzatach czy innych czlekopodobnych? mieli oni takie czapeczki szpiczaste, chyba czerwone. Bajka leciala w niedziele z tego co pamietam w latach: koncowka 80, poczatek 90. Piosenka z tej bajki podobala mi sie, ale nie moge sobie przypomniec tytulu...

I mam jeszcze pytanie o film na styl "Gesiej skorki". Tez niezbyt wiele pamietam z niego, ale zapamietalam motyw wiatraka na jakiejs szopie, czy domu. Glowna role grala dziewczyna a w filmie dzialy sie rozne rzeczy: facet umial sobie odkrecic reke i mial trzecie oko z tylu glowy. Pamietam tez jeszcze rzezbe misia, ktoremu czasem oczy sie swiecily, ale nie wiem na jaki kolor, bo moj telewizor mial tylko kolorowa obudowe :)
I strasznie sie balam na tym filmie, ktory byl pod koniec lat 80 w TV

Byc moze to, co napisalam, to jest malo, ale fajnie by bylo, gdyby ktos mi pomogl :)

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 13 wrz 2006, o 17:20

Bajka o skrzatach, to "Wiwat Skrzaty". Ten temat był już trochę poruszany w następujących threadach :
http://starzaki.eu.org/~disney/forum/vi ... 7c6caeca48
http://starzaki.eu.org/~disney/forum/vi ... 7c6caeca48

Awatar użytkownika
mya
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2004, o 01:23
Kontakt:

Post autor: mya » 16 wrz 2006, o 15:55

Kamila pisze:6) czechosłowacka "Gapulka". Najpierw leciała w piątki w Pankracym, a potem w piątki na dobranockę. To było o dziewczynce, która w paczce została wysłana do jakiegoś dziadka. I on zaopiekowuje się nią i mają różne przygody, bo ona jest właśnie taką "gapulką".
Hurra, nareszcie ktoś wspomniał o serialu, który szukałam w tym poście :) Pamiętam Gapulkę! Słodki film :)

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 20 wrz 2006, o 08:05

A Piaskowy Stworek (tytuł: Piecioro dzieci i coś) nie był czechosłowacki, tylko angielski. Na podstawie powieści E. Nezbith (zresztą nakręcono potem kontynuację - "Powrót Psameda)

[ Add: 2006-09-20, 09:07 ]
a o Partnerach i Ernim jest tu już obszerny post

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 21 wrz 2006, o 20:47

Naprawdę to był angielski serial ? Ja bym głowę sobie dała obciąć, że czechosłowacki ! Ale która wersja, bo z tego, co jest na IMDb, to mi nic nie pasuje. To był serial/miniserial i leciał chyba jakoś w 1989.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 22 wrz 2006, o 07:22

Rok się zgadza. I faktycznie, w TV puszczali to jako miniserial. Ale ponadto opowieść ukazała się w 2 częściach, na dwóch kasetach VHS. (ok. 1992-3 r.) Nieraz na allegro można to kupić. A póki co, nakręcono nową wersję, którą można kupić, w polskiej wersji również, na DVD. np. tutaj:

http://www.allegro.pl/item128528789_pie ... h_dvd.html

[ Add: 2006-09-22, 08:24 ]
aha, i na 100% tamten serial był angielski lub kanadyjski lub australijski

ODPOWIEDZ