Najbardziej nostalgiczne filmy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
MRT1
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2014, o 15:50

Najbardziej nostalgiczne filmy

Post autor: MRT1 » 10 lis 2014, o 20:04

Epoka przeminęła, wiec napawam się filmami, które ja utrwaliły. Dla mnie takim filmem jest "Dzięcioł" Obrazekponieważ pokazywał cudowny sklep samoobsługowy przy placu Unii Lubelskiej Obrazek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Najbardziej nostalgiczne filmy

Post autor: Doctor_Who » 15 lis 2014, o 20:51

Kingsajz dla mnie jest nieco nostalgiczny, bo pokazuje w powiększeniu mnóstwo charakterystycznych przedmiotów codziennego użytku z dawnych czasów, od ''wykręcanego'' telefonu, przez zabawki i znaczki pocztowe, po zakrętki od butelek, które krasnoludowa ''milicja'' nosiła jako kaski. A dla dzieci wszystkie przedmioty zawsze wydają się większe :D.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2376
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Najbardziej nostalgiczne filmy

Post autor: Robi » 15 lis 2014, o 21:42

Dla mnie takim filmem jest Czterdziestolatek. Z jednej strony pokazuje lata 70 przypadajace na okres mojego dziecinstwa a z drugiej strony piosenka tytulowa przypomina mi okres kiedy film byl emitowany pierwszy raz. Ogladalem go mimo chodem , przypominam sobie z tamtego czasu tylko niektore sceny . Nie bawil mnie wtedy, gdyz prawie go nie rozumialem. Teraz patrze na niego z innej perspektywy. Moge go ogladac bez konca.

qba83
Posty: 594
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Najbardziej nostalgiczne filmy

Post autor: qba83 » 16 lis 2014, o 23:32

Ja lubię filmy polskie z lat 80 i 90. Niektóre doskonale oddają tamte czasy pod względem ubioru bohaterów, czy umeblowania mieszkań. Niedawno ściągnąłem dość mało znany film "Piggate", na podstawie słuchowiska M. Wolskiego "Świnka" ogólnie dość słaby i żenujący, choć jest parę śmiesznych scen ale niesie w sobie klimat Polski epoki przemian ustrojowych ( wtedy był kręcony) choć akcja dzieje się w USA, zdjęcia kręcono w Polsce, i śmieszą trochę te scenografie w postaci wielkich tablic reklamowych m.in Coca coli na tle typowo polskich krajobrazów.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Najbardziej nostalgiczne filmy

Post autor: Doctor_Who » 25 lip 2018, o 07:57

Nie tylko peerelowskie filmy pokazują rzeczywistość, która już minęła bezpowrotnie. Weźmy taki film "Smacznego, telewizorku" - pamiętam, że to był jeden z pierwszych filmów lat 90. któremu towarzyszyła iście zachodnia kampania reklamowa. Ale nie o tym chciałem pisać. Ten film jest charakterystyczny dla dawnych czasów z pewnego powodu. W filmie ofiarami telewizorów padają dorośli, a dzieci są odporne, bo nie oglądają tak dużo TV jak starsze pokolenie (wyjątkiem był dziadek, ale on nie lubił telewizji).

Dorośli już straceni i już uzależnieni, gdy tylko coś się świeci, oglądają jak leci.

Oczywiście, mieliśmy dobranocki, teatr młodego widza, jakieś Teleranki, Tik-Taki itp. ale to zajmowało niewielki procent ramówki. O kanałach nadających tylko audycje dla dzieci mało kto słyszał i dopiero zaczynały do nas one docierać za sprawą telewizji satelitarnej, ale w obcych językach (np. The Children's Channel i startujące dopiero Cartoon Network). Ale dzisiaj nakręcenie filmu z identyczną fabułą byłoby niemożliwe (sam zaś film był jednak dość nudnawy, choć miejscami zabawny, amerykański "Nie zmieniajcie kanału" lepiej wykorzystał pomysł na uwięzienie bohaterów w programach telewizyjnych).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Re: Najbardziej nostalgiczne filmy

Post autor: noster » 6 wrz 2018, o 23:34

Filmy? Seriale tez sie w tym kryterium zawierają?
Dla mnie szalenie nostalgiczny jest "Shogun". Oczywiscie pamietam pierwszą emisję z przelomu lat 1984/85 w niedzielne wieczory i wszyscy domownicy przed telewizorem.

armonik
Posty: 28
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Najbardziej nostalgiczne filmy

Post autor: armonik » 10 gru 2020, o 10:17

Jak dla mnie zdecydowanie "Znachor" :) To taki film, który można oglądać ciągle i nigdy się nie znudzi :)

____________________
Elegancka biżuteria z malachitu

ODPOWIEDZ