Gwiezdne wojny

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Gwiezdne wojny

Post autor: Doctor_Who » 19 lut 2017, o 14:22

Pomijając premierę "Łotra 1", ubiegły rok był raczej smutny dla fanów. Zmarł Kenny Baker, czyli odtwórca roli droida R2-D2, a pod koniec roku Carrie Fisher. Odszedł również Erik Bauersfeld, głos admirała Ackbara. Wykrusza się oryginalna ekipa, aktorzy trzymają się jedni lepiej, drudzy gorzej. Najsmutniejszy chyba jest los Davida Prowse, czyli Dartha Vadera (choć sam lord mówił głosem Jamesa Earla Jonesa). Lucas oskarżył go bodajże o wyciek szczegółów na temat fabuły, sam zresztą mu rzekomo obiecał, że w finale "Powrotu Jedi" widzowie zobaczą jego twarz, a jak wiemy ostatecznie Vadera bez maski zagrał Sebastian Shaw. Kontrakt miał mu również dać procent od zysków filmu, ale ostatecznie Prowse poczuł się oszukany. Lucas po latach sporów w 2010 zakazał mu uczestniczenia w spotkaniach z fanami. Prowse prowadził siłownię w Londynie, grał w kampanii uczącej dzieci przechodzenia przez jezdnię, a dziś ma kłopoty z pamięcią i chodzeniem i sam już nie pamięta szczegółów swojej gry w "Gwiezdnych wojnach". :(
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gwiezdne wojny

Post autor: gumisio » 23 cze 2019, o 19:33

Hejka ...

Pierwszy kontakt z Gwiezdnymi Wojnami to oczywiście koniec lat 70-tych a może to był 1980 rok. Warszawskie kino "Bajka". Wyszedłem oszołomiony. Warszawski Informator Kulturalny tak pisał w skrócie treść tego filmu: "Film fantastyczno-przygodowy. Historia oswobodzenia pięknej księżniczki więzionej na Gwieździe Śmierci. Barwny" :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Olek78
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 20:44

Re: Gwiezdne wojny

Post autor: Olek78 » 27 maja 2021, o 22:18

W latach 80 popularne filmy długo były w repertuarach kin i dzięki temu w okolicach 1985 udało mi się załapać na kinowe "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi". Przeżycia niesamowite :-) "Gwiezdnych wojen" już wtedy nie grali, obejrzałem je dopiero podczas pierwszej emisji w TVP, bodajże w 1989. Ech, do tej pory to najlepsza trylogia, bo epizody I-III raczej mnie rozczarowały, a z tym produkcji z ostatnich lat tylko "Rogue One" i "Mandalorian" uznaję za warte obejrzenia...

wannabe
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2020, o 21:46

Re: Gwiezdne wojny

Post autor: wannabe » 25 sty 2024, o 10:35

Dzięki za to wspomnienie, to był film mojego dzieciństwa!

___________________________________
karton z automatycznym dnem w korzystnej cenie

ODPOWIEDZ