NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 16 gru 2017, o 19:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czego brakuje nam we współczesnej TV?
PostNapisane: 19 paź 2017, o 17:14 

Tyle teleturniejów w tej TV, tyle przypominajek, remaków, a RAMBIT przepadł na dobre. Ten program i SONDA wyczarowały miłość do el-muzyki. Czyż nie?

Tytuł: Re: Czego brakuje nam we współczesnej TV?
PostNapisane: 13 gru 2017, o 03:57 

Doctor_Who napisał(a):
Pogrzebałem i wyszło, że serial nazywał się w oryginale "Piesočná potvorka". Nakręcono go w 1985. Z opisu serialu i mojej (kiepskiej) znajomości czeskiego widzę, że też była to adaptacja owej brytyjskiej powieści.

https://www.youtube.com/watch?v=QdhhARbc8BQ

Ja niestety oglądałem tylko brytyjską wersję; notabene Wikipedia przekłamuje, że serial BBC leciał w Polsce po raz pierwszy w 1998, a ja jestem pewny, że widziałem go wcześniej, gdzieś ok. 94-95 w TVP Regionalnej i to pod normalnym tytułem, czyli "Pięcioro...". Podobnie pamiętam dobrze, że leciała u nas też kontynuacja serialu, a żadna strona tego faktu nie odnotowuje.

Tą czeska wersja jest do obejrzenia w internecie i to jest właśnie ta, którą oglądałem w wakacje 1989

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1