Radzieckie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 24 mar 2006, o 21:05

nicefor pisze:Czy pamięta ktoś film dotyczący legendy najazdów tatarskich na ziemie Rusi. Wyprodukowanego w czasach radzieckich pod koniec lat sześćdziesiątych pod tytułem bodajże Trzygłowy smok, pamiętam że był kolorowy. :?:
http://us.imdb.com/title/tt0049358/
http://www.amazon.com/gp/product/B0001K ... 5?n=404272

"an epic tale of a cripple who is cured and goes on some kind of quest against Mongols (?) and a three-headed, firebreathing dragon."

"The original Russian title of the 1956 film "The Sword and the Dragon"was "Ilya Mporometz",Boris Andreyev plays a legendary Russian hero of the Middle ages where fact and fantasy merge by not fighting with his human enemies but with 3 headed fire breathing dragons and other strange obstacles.This is an an excellent fact/fantasy film!!"

nicefor
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2006, o 16:04

Post autor: nicefor » 24 mar 2006, o 21:44

Dziękuję Bardzo :D !
To jest napewno ten film. Pomyliłem się z datowaniem filmu lata pięćdziesiąte a nie sześćdziesiąte, Treść filmu pamiętam nie kompletnie, ale sceny batalistyczne w tym filmie były zrobione z dużym artyzmem naprawdę miało się złudzenie że to średniowiecze. Do tej pory zdumiewa mnie doskonałość scenografii, kostiumów i charakteryzacja.
To pomieszanie legendy z historią - dzisiaj mówimy fantasy.
Oczywiście trochę propagandy w tamtych czasach trochę zepsuło piękną historię.
Pamiętam porwane dziecko, chłopca którego wychowano jako Janczara. Gdy dorasta walczy z własnym ojcem. Piękne widoki ruskich ws.

kubissimo
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 08:30

Post autor: kubissimo » 5 cze 2006, o 20:46

pamietam tez film (a moze to byla seria filmow) o szympansicy Sonii
i jeszcze film, w ktorym dwoch pionierow probowalo oblaskawic kolezanke na bazie szekspirowskiego "poskromienia zlosnicy"
fabularna wersje Bambiego - czesciowo przyrodnicza, a czesciowo baletowa

i jeszcze jeden film, chociaz glowy nie dam, czy to bylo rosyjskie
opowiesc o przyjazni czlowieka i delfina, ktory na koncu zginal niszczac miny zostawione przez wroga
hesus, jak ja ryczalem

grzes78
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2006, o 13:18

bajka o krokodylu

Post autor: grzes78 » 7 cze 2006, o 12:55

Ta Bajka o tym krokodylu, który połknął piłkę, a później go zęby rozbolały to mi się też ostatnio przypomniała. NAzywałą się on o Ptaszku Kari. Tak się nazywał ten ptaszek, który te zęby mu czyścił i wyciągał mu te świństwa. Pozdrawiam

Vladescu
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2007, o 18:54

Post autor: Vladescu » 14 lut 2007, o 19:23

Oprócz Leopolda i Wilka z Zającem pamiętam jeszcze cykl o Kozakach, jakieś 5 lat temu zresztą powtarzany. Byli to: chudy ataman w czerwonym straju, osiłek oraz taki mały i wszędobylski. Najlepsze był ten jak grali sobie w piłkę kopaną. Kilka odcinków można darmowo ściągnąć ze stron rosyjskich.

ewalu
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2007, o 00:28

Post autor: ewalu » 15 lut 2007, o 00:41

Radzieckie bajki zawsze zachwycały mnie płynnością ruchów postaci. Dla mnie były o niebo lepsze nawet od prodykcji Disney'a. Pamiętam "Konika Garbuska", bardzo mnie wzruszył...

Awatar użytkownika
sasha20072007
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2010, o 23:23
Lokalizacja: Ukraine Rowno

Post autor: sasha20072007 » 3 lut 2011, o 00:33

Radzieckie bajki
http://kinozal.tv/browse.php?s=&c=22&v=0&y=&t=0&a=0&o=0

Ник: MegaThethink
Пароль: sasha20092009

ODPOWIEDZ