Czasopisma dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 19 mar 2009, o 19:55

wilma pisze:Pamiętam jak kupowałam to pisemko głównie ze względu na plotki i fotki,które byly tragiczne,no ale wtedy innych nie było.Nawet myslałam o nim ostatnio,tylko tytuł z głowy wyleciał.Dzięki!
Pierwsze widzę takie pisemko :shock: Chyba zaczynam cierpieć na starczą amnezję :wink:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 19 mar 2009, o 21:15

smok_teodor pisze:
wilma pisze:Pamiętam jak kupowałam to pisemko głównie ze względu na plotki i fotki,które byly tragiczne,no ale wtedy innych nie było.Nawet myslałam o nim ostatnio,tylko tytuł z głowy wyleciał.Dzięki!
Pierwsze widzę takie pisemko :shock: Chyba zaczynam cierpieć na starczą amnezję :wink:
Bo to raczej babskie pisemko było. :lol:

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 19 mar 2009, o 23:57

W przypadku gada, jakim jest smok, starcza amnezja może się przydarzyć :wink: A zresztą nie lubię przypisywania do płci zainteresowań. Nigdy nie interesowałem się śrubkami, "bebechami" samochodów (niby to "męskie" zainteresowania), a lubiłem (i lubię) przejrzeć np. magazyny o modzie, czy pójść na wernisaż :razz:

gorzka72
Posty: 2
Rejestracja: 7 lis 2008, o 17:56

Post autor: gorzka72 » 24 mar 2009, o 11:36

TIM- PAMIĘTAM!!! Miałam wszystkie numery,dzięki mojej mamie,pracującej w bibliotece.
Niestety, te i wiele innych czasopism po prostu wyrzuciliśmy....
Ale mam z TIM-u wzory różnych robótek wklejone do zeszytu.....

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 2 wrz 2009, o 07:37

Obrazek Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com

Wkleiłam ten numer Misia, ponieważ doskonale go pamiętam a zwłaszcza Ul, który można było samodzielnie skleić. Długo jeszcze ten ul stał u mnie na półce :grin: Najprawdopodobniej numer pochodzi z początku lat 80-tych.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 2 wrz 2009, o 17:18

ten drugi obrazek - coś mi się przypomina, kiedyś to było na porządku dziennym
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 2 wrz 2009, o 19:15

ps. w watku "O wszystkim i o niczym" jest coś dla poprawy nastroju :)
możne powinienem założyć dział z humorem ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

eMka
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2009, o 02:17

Post autor: eMka » 16 sty 2010, o 19:01

Witam!!!! Ja pamiętam "Świat Młodych", " Miś", " Płomyk" i "Płomyczek" i jeszcze parę innych o których tu wspomnieliście. Łza się w oku kręci, że to już minęło i teraz rzadko można spotkać jakąś fajną gazetkę dla dzieci.
A powiedzcie mi czy w " Misiu" bywały takie wycinane lale do których były również wycinane ubranka? Takie ubranko miało na takie coś jak niby :?: zakładki :?: i nakładało się to na taką wyciętą laleczkę. Wiem, że razem z kuzynkami siadałyśmy ( każda miała swoją lalę wyciętą) i same rysowałyśmy ubranka.
Co do innych gazet dla dzieci to są tu też wspomniane gazety dla dorosłych tj. "Żołnierz Polski". Mój tato jak to zobaczył to powiedział, że były jeszcze " Skrzydlata Polska" i "II Wojna Światowa" ( której to mój tatuś ma jeszcze ładny zbiorek gdzieś w szufladzie i to w całkiem dobrym stanie).
Ja z kolei mam gdzieś ze 2 numery Burdy (jeszcze niemieckie wydanie). Co do "Świata Młodych" to niestety moje zbiory i mojej siostry :cry: przepadły bezpowrotnie. Z innych czasopism utkwiło mi jeszcze takie coś jak " Jestem " -było coś takiego :?: No i jeszcze bardzo fajna "Filipinka", nawet nie wiem czy jeszcze wychodzi, ale coś mi się wydaję, że kiedyś widziałam. Ciekawe czy formuła dalej tak fajna jak kiedyś. Z " Filipinki" najbardziej lubiłam serie ..Filip z zielonymi... Tam był chyba humor.... Pozdrawiam!!!

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 16 sty 2010, o 19:37

eMka pisze: A powiedzcie mi czy w " Misiu" bywały takie wycinane lale do których były również wycinane ubranka? Takie ubranko miało na takie coś jak niby :?: zakładki :?: i nakładało się to na taką wyciętą laleczkę. Wiem, że razem z kuzynkami siadałyśmy ( każda miała swoją lalę wyciętą) i same rysowałyśmy ubranka.
Pamietam ze bylo cos takiego co opisujesz ale nie pamietam czy to bylo z Misia ...
Moze z jakichs ksiazeczek wycinanek?

eMka
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2009, o 02:17

Post autor: eMka » 16 sty 2010, o 21:24

Możliwe, ale nie pamiętam tytułów. Cóż zrobić jak pamięć już nie ta... :lol:

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 17 sty 2010, o 07:40

A ja z kolei pamietam, że to były oddzielne, ponumerowane plansze formatu A3,z których wycinało się ludki, i ciuszki dla nich (właśnie z takimi ząbkami do zakładania). Kupowało się toto w papierniczym. Ja miałem tablicę "mundurową" z milicjantem, żołnierzem i strażakiem, oraz "rycerską" z rycerzem, królewną :) Koleżanki miały oczywiście odcinki na temat mody itp.
Jak na tamte czasy, to były fantastycznie wydrukowane - na kredowym kartonie, w kolorze i ... bez przesunięć ;)
Pierwsza poł. lat 80tych.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 17 sty 2010, o 08:09

[quote="Misiek :)]
Pierwsza poł. lat 80tych.[/quote]
Oj chyba pod koniec lat 70

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 17 sty 2010, o 09:01

Możliwe :)
Ja pamiętam to z lat 82-83 (mniej więcej oczywiście), co w żadnym razie nie wyklucza wcześniejszych dat.
Pamiętasz przecież, że design większości produktów w PRL był niezmienny latami, by nie powiedzieć - dziesięcioleciami ;)

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 17 sty 2010, o 11:54

eMka pisze:Witam!!!!
A powiedzcie mi czy w " Misiu" bywały takie wycinane lale do których były również wycinane ubranka? Takie ubranko miało na takie coś jak niby :?: zakładki :?: i nakładało się to na taką wyciętą laleczkę. Wiem, że razem z kuzynkami siadałyśmy ( każda miała swoją lalę wyciętą) i same rysowałyśmy ubranka.
Co do innych gazet dla dzieci to są tu też wspomniane gazety dla dorosłych tj. "Żołnierz Polski". Mój tato jak to zobaczył to powiedział, że były jeszcze " Skrzydlata Polska" i "II Wojna Światowa" ( której to mój tatuś ma jeszcze ładny zbiorek gdzieś w szufladzie i to w całkiem dobrym stanie).
Ja z kolei mam gdzieś ze 2 numery Burdy (jeszcze niemieckie wydanie). Co do "Świata Młodych" to niestety moje zbiory i mojej siostry :cry: przepadły bezpowrotnie. Z innych czasopism utkwiło mi jeszcze takie coś jak " Jestem " -było coś takiego :?:
Miś był drukowany na cienkim papierze,więc raczej te laleczki długo by nie wytrzymały :wink: ,nie pamiętam żadnych wycinanek oprócz Misiowej encyklopedi. Te arkusze z papierniczego pamiętam. :smile: Całkiem zapomniałam o "Jestem",to była gazetka w wiekszości poświecona zdrowiu.Miała nawet logo PCK na okładce.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 17 sty 2010, o 18:11

wilma pisze:Miś był drukowany na cienkim papierze,więc raczej te laleczki długo by nie wytrzymały
Chyba była tekturowa wkładka w środku, albo drukowano z tyłu okładki, bo na pewno sklejałem z dziadkiem Tarpana wyciętego z misia (... eee samochód taki :) )

ODPOWIEDZ