Czasopisma dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 27 kwie 2010, o 20:27

A juz dla prawdziwych profesjonalistow bylo to czasopismo:
Załączniki
re87.jpg

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 28 kwie 2010, o 23:06

A kto pamięta o "Delta " i "Mała delta" . Niestety nie posiadam żadnego numeru . Może ktos wrzuci jakiś obrazek.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 29 kwie 2010, o 11:46

"Delta" była takim czasopismem matematyczno-fizyczno-astronomicznym jeśli dobrze kojarzę.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 29 kwie 2010, o 18:44

Delta wychodzi do dziś :smile: .
http://www.mimuw.edu.pl/delta/index.html
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 29 kwie 2010, o 19:16

Nie wiedzialem że Delta jeszcze wychodzi . W natłoku ogromu czasopism z pewnością musiałem ją przeoczyć . Bo szczerze mówiąc jeszcze się z nią nie spotkałem .

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 1 maja 2010, o 19:46

1) Kuba70 - to ten "Króliczek" ! dzięki. Masz może coś więcej ? I dzięki za "Okienko". Również, poproszę o więcej :wink: .

2) Pamiętacie JA, TY i MY ? Trzy pisemka (miesięczniki), adresowane do różnych grup wiekowych. Nie potrafię określić, kiedy się ukazywały. Ja kupowałam MY gdzieś między 1987 a 1990. Przy czym, przestałam, bo nie mogłam nigdzie dostać, więc zakładam, że przestały się ukazywać. Wydawcą była Młodzieżowa Agencja Wydawnicza.

W MY było troszkę o ówczesnych Gwiazdach, ale dominowały artykuły edukacyjne. Był też cykl artykułów o ty, jak się zachowywać w nietypowych sytuacjach. Pamiętam też, jak uczyli mnożyć na palcach. Oto niektóre stałe pozycje :
- Listy, liściki, karteczki,
- Gawędy dziacka,
- To i owo naukowo,
- Mała mama szyje sama,
- krzyżówki, rebusy itp.,
- Słowa z myszką,
- Życie ze mną, z tobą, z nami,
- opowiadania np. "Lustrzane siostry"
- moda (Jak polubić stare ciuchy?),
- Życie potoczne - serial dla rodziców (to było we wszystkich trzech pisemkach - adresowane do rodziców dzieci, czytających pisma. Scenki z życia pewnej rodziny wraz z komentarzem. Uwielbiałam to ! :wink: ),
- Bziki i pupile,
- ciekawostki, wpisy do pamiętnika itp.,
- MY do tablicy, a ty oceniaj,
- Lekturka z mojego podwórka,
- komiks (na dwóch ostatnich stronach).

Dodatkowo, co jakiś czas tzw. "Pod szyldem JA, TY i MY" ukazywały się takie wąskie i długie jakby książeczki. Istniał też dziecięcy zespół muzyczny JA, TY, MY (bez "i"!).

Załączam skany z jednego z numerów. ORAZ 3) Załączam skan okładki "Świata Młodych" po zmianie szaty graficznej (aczkolwiek, to nie jest pierwszy numer w nowym wydaniu).
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

4) Pamiętacie pismo "10/20". Pochodzi z tego okresu, co "Bravo", "Popcorn" i "Dziewczyna". Ale nie było aż tak puste.

5) I jeszcze pytanie o pisemko dla dziewcząt, z połowy lat 90. Formatu mniejszego, niż zeszyt A5, a w związku z tym, dość grube. Dominowały informacje o Gwiazdach oraz "poradniki" dla dziewczyn. Nie super ambitne, ale lepsze od Bravo-podobnych. Pamięta ktoś tytuł ?
Ostatnio zmieniony 2 maja 2010, o 19:12 przez Kamila, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 2 maja 2010, o 07:58

PYTANIE : Jak dodać zdjęcia ? Założyłam konto na ImageVenue, by załączyć skany. Skorzystalam z funkcji Img w trakcie pisania wiadomości, a wyszło j.w.
Ja używam innego hosta, i szcerze mówiąc nie wklejałem na tym forum, ale do odważnych świat należy :)

1. logujesz się na http://photobucket.com/
2. ładujesz fotkę do folderu
3. pod (lub obok) załadowaną fotką pokażą się cztery opcje:

Share URL - Email & IM
Direct Link - Layout Pages
HTML Code - Websites & Blogs
IMG Code - Forums & Bulletin Boards

kopiujesz link, który pokaże się przy opcji czwartej.
4. umieszczasz link w poście i fotka (mam nadzieję ) wskoczy. Jeśli nie, nakrzycz na adminów :mrgreen:

Być może takie same opcje są też na Twoim hoscie. Nie znam :oops:

POWODZENIA

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 2 maja 2010, o 16:56

Kamila pisze:1) Kuba70 - to ten "Króliczek" ! dzięki. Masz może coś więcej ? I dzięki za "Okienko". Również, poproszę o więcej :wink: .
Hej, Króliczka widuję regularnie na Allegro, jest do kupienia za 1PLN, był już wystawiany kilka razy- link do ostatniej aukcji: http://allegro.pl/item1003731989_krolic ... _1989.html

Okienko to inna bajka, bo mam jeden egzemplarz. Jak już obiecałem skopiuje go i wrzuce do sieci zaraz jak tylko bede w Polsce.
pozdrawiam

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 2 maja 2010, o 18:48

Misiek - dzięki za pomoc. Poskutkowało. Efekt, powyżej :)

Kuba - też dzięki. Kiedyś wrzuciłam hasło "Króliczek" w Allegro i wyskoczyło dużo różnych rzeczy, ale nie to. Może po prostu miałam pecha :). I za "Okienko" z góry dziękuję. Pamiętam ten numer - miałam go. Czy mi się wydaje, czy w "Okienku" były/bywały plakaty ?

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 2 maja 2010, o 19:48

Kamila pisze:
4) Pamiętacie pismo "10/20". Pochodzi z tego okresu, co "Bravo", "Popcorn" i "Dziewczyna". Ale nie było aż tak puste.

5) I jeszcze pytanie o pisemko dla dziewcząt, z połowy lat 90. Formatu mniejszego, niż zeszyt A5, a w związku z tym, dość grube. Dominowały informacje o Gwiazdach oraz "poradniki" dla dziewczyn. Nie super ambitne, ale lepsze od Bravo-podobnych. Pamięta ktoś tytuł ?
10/20 oraz serii Ja Ty My nie pamiętam.
Ad 5) Kojarzę plotkarski magazyn z tamtego okresu,tytułu nie pamiętam,wydawany na pięknym papierze i dosyć gruby,wyszło może z 10 numerów,potem już go nie było.Na okładce pierwszego numeru była Julia Roberts i Patrick Swayze.Tytuł jakiś taki krótki był.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 2 maja 2010, o 22:18

wilma pisze:10/20 oraz serii Ja Ty My nie pamiętam.
Ad 5) Kojarzę plotkarski magazyn z tamtego okresu,tytułu nie pamiętam,wydawany na pięknym papierze i dosyć gruby,wyszło może z 10 numerów,potem już go nie było.Na okładce pierwszego numeru była Julia Roberts i Patrick Swayze.Tytuł jakiś taki krótki był.
Przejrzałam starą kolekcję plakatów itp. Pisemko nazywało się "Nasza MISS"

A oto jeszcze kilka okładek. "Film", "Ekran" i "Magazyn filmowy" pochodzą z pierwszej połowy lat 70 (ok. 1972, 1973). "Tele Tydzień" jest z 1993 roku. A "Secret Service" i "Factor X", to już "nowości" z końca lat 90 (1998, 1999).
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 3 maja 2010, o 08:03

O fajne.
A czy mozesz wrzucic zdjecia jakichs stron ze srodka Ekranu i Filmu?

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 3 maja 2010, o 09:57

Kamila pisze: Przejrzałam starą kolekcję plakatów itp. Pisemko nazywało się "Nasza MISS"
Faktycznie był taki tytuł,ale ponieważ mam pamięć raczej wzrokową nie pamiętam szaty graficznej tego pisemka.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 3 maja 2010, o 11:27

Kamila pisze:Misiek - dzięki za pomoc. Poskutkowało. Efekt, powyżej
Drobiażdżek :)

Świata Młodych w tej szacie nie znam, bo wtedy już "trochę" wyrosłem. Byłem na studiach ;)

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 3 maja 2010, o 18:19

Robi pisze:O fajne.
A czy mozesz wrzucic zdjecia jakichs stron ze srodka Ekranu i Filmu?
Nie ma sprawy. Próbki, poniżej, a potem dodam coś więcej. Kiedyś miałam tych gazetek sporo w domu, bo moja mama je kupowała jako młoda dziewczyna. Niestety, przy przeprowadzce (już ładnych pare lat temu, długo przed Nostalgią) je wyrzuciła (i teraz żałuje :) ). Ocalało kilka, które nieco wcześniej schowałam u siebie, bo w tamtym czasie byłam wielką fanką "W pustyni i w puszczy" i zabrałam sobie numery z artykułami o nim.

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
wilma pisze:
Kamila pisze: Przejrzałam starą kolekcję plakatów itp. Pisemko nazywało się "Nasza MISS"
Faktycznie był taki tytuł,ale ponieważ mam pamięć raczej wzrokową nie pamiętam szaty graficznej tego pisemka.
Pisemka chyba nigdzie nie znajdę, ale mogę spróbować wrzucić "logo", bo jest widoczne na plakaciku. Interesuje Cię to, czy nie bardzo ?
Misiek :) pisze:Świata Młodych w tej szacie nie znam, bo wtedy już "trochę" wyrosłem. Byłem na studiach ;)
Ja czytałam ŚM i w starej, i w nowej szacie graficznej. Już do samego końca. Jak przy okazji pojadę na działkę, to mogę trzasnąć kilka fotek.

***************************************************************************
DOKLEJONO
Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 maja 2010, o 22:00 przez Kamila, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ