Czasopisma dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Syriusz Falcon » 29 sty 2012, o 12:19

Którego dnia tygodnia były informacje o kosmosie . Bo w sobotę była chyba abrakadabra. Miałem pełno wycinków ze Świata Młodych dotyczących kosmosu . Które potem wklejałem do zeszytu.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Robi » 29 sty 2012, o 12:48

Syriusz Falcon pisze:Którego dnia tygodnia były informacje o kosmosie . Bo w sobotę była chyba abrakadabra. .
W soboty na pewno byla Abrakadabra a kiedy byl kosmos to nie pamietam...

CUJO
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2010, o 11:04

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: CUJO » 30 sty 2012, o 11:39

Witam:)

Syriusz - jeśli dobrze pamiętam, to kosmos był we wtorki. W czwartki były gwiazdy ekranu i kina, a w soboty kącik muzyczny i abrakadabra.
Kupowałem "Świat Młodych" od ok. 1983-84 roku, do końca praktycznie. Robiłem to zwłaszcza dla komiksów, ale czytałem całość, śmiałem się z "Uśmiechu numeru" (pamiętacie książeczki pod tym tytułem, które wychodziły?), rozwiązywałem krzyżówki, wycinałem notki o aktorach i filmach...
Ech, dziś już nie ma takich gazet...
Pozdrawiam
CUJO

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: obreb » 10 lut 2012, o 10:21

Czasopisma JA TY MY zaczęły ukazywać się w 1988 r. JA było dla 4-5 latków, TY dla 7-8 latków i MY dla 10-12 latków. Ukazywaly sie do ok. 1989 r. Pamietam, że mialem wtedy 10 lat i rodzice kupili mi MY, pierwszy numer. Na okladce bylo zdjecie placu zamkowego, na ktorym siedzi (narysowany) smerf - (mimo, że Smerfy lecialy juz w Polsce od roku, to nikt nie wiedzial, co to za smerf siedzi na okladce. A byla to Sasetka - a odcinkow z nia jeszcze wtedy w Polsce nie puszczali) Dodatkowo umieszczono na okladce napis: Smerfy w Warszawie. Wewnatrz pisma byla relacja z krecenia Pana Kleksa w Kosmosie i pierwszy odcinek komiksu "Jak Ciotka Fru-Bec uratowala swiat od zaglady". Uwagę przykuwala także rubryka Smietnik - różne różności, ciekawostki, itp.

Czy ma ktoś może ten numer???:))

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Natuś-77 » 27 wrz 2012, o 07:57

W trakcie porządkowania zapisków kucharskich natknęłam się na zeszyt z przepisami założony najprawdopodobniej 1990. W środku kilka stron wyrwanych z czasopism m.in. PLON oraz "Magazyn rodzinny".
Magazyn Rodzinny miał format ciut większy niż A4 i na przemian kartki kolorowe i czarno-białe. Kolorowa jest np. strona zatytułowana "My i nasz dom"- przepisy kulinarne i informacje typu warto wiedzieć. Kolejna z rubryką "Napisz- Czekam" już czarno-biała.

Naszła mnie tym samym pewna refleksja. Dziś mamy portale społecznościowe, randkowe itp. a kiedyś... Kiedyś były rubryki Napisz lub matrymonialne. Sami zobaczcie:

Obrazek Obrazek


PS: Czyż nasze aktorki, modelki nie są piękne? Ech...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Robi » 14 sie 2013, o 19:47

Strona poswiecona starym czasopisomom
http://www.jaglarz.com/ja/czasopisma/relax477.php

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Doctor_Who » 27 lis 2014, o 13:33

Ostatnio w nocy nie mogąc zasnąć przypomniałem sobie jak przez mgłę opowiadania drukowane w "Skarbie Malucha'' których bohaterem było owadopodobne stworzenie imieniem Melchior, z długimi czułkami i w stroju przywodzącym na myśl frak lub smoking. Po długim szukaniu przy tak skąpej ilości informacji udowodniłem sobie, że wcale sobie tego nie uroiłem:

http://1.bp.blogspot.com/-FrY4-0NcFuQ/T ... GP5447.JPG

Pamięć dziwnymi podąża ścieżkami, no nie? :roll:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

twojtyp
Posty: 5
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:40

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: twojtyp » 2 gru 2014, o 15:10

Również pamiętam magazyn rodzinny. Najlepsze czasopismo :-)

______________________
77777 w wersji download

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Syriusz Falcon » 2 gru 2014, o 22:51

IMG_0278a.JPG
We wczesnych latach wydawania, pismo było dość grube, z biegiem lat pozbywało się kartek i w latach 80 było zwyczajnym nie różniącym się od innych pismem.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Robi » 3 gru 2014, o 16:22

Nie pamietam tego czasopisma ...

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: qba83 » 7 gru 2014, o 15:47

Moja babcia miała całą stertę Magazynów Rodzinnych od lat 70 do chyba 1989r. Niestety zajmowały miejsce i wyrzuciła je na śmietnik.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Elle » 31 gru 2014, o 19:39

Robi pisze:Strona Swiata Mlodych
http://www.swiatmlodych.pl/
Mam tego wyciętego Marka Hamilla. Dużo ze "Świata Młodych" wycinków o Gwiezdnych Wojnach mam. :)

kika7
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2012, o 17:57

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: kika7 » 7 cze 2015, o 21:55

Ja również czytałem "Misia" czy "świerszczyka", ale pamiętam jeszcze taką gazetkę co się nazywała "Papuga" pomimo takiego tytułu nie była o ptakach, kupowałem ją, ale niestety wyszło tylko kilka numerów.
Czytałem regularnie jako miłośnik zwierząt gazetkę "Kocham zwierzęta", a czasami "Zwierzaki".
A kto pamięta gazetkę "O.K."??
Oprócz tych gazetek kupowałem również gazetki z krzyżówkami! Najpierw "Co to?", gdy byłem starszy to "Supełek" a gdy podrosłem jeszcze bardziej to "Supełek z pętelką". Z tego co się orientuję te gazetki nadal wychodzą.

Oprócz tego u nas w domu się czytało: "Poradnik domowy", "Tina", "Pani domu".

kika7
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2012, o 17:57

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: kika7 » 7 cze 2015, o 22:02

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

O to kilka zdjęć gazet o których pisałem.

Kasia71
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2016, o 23:40

Re: Czasopisma dla dzieci

Post autor: Kasia71 » 12 cze 2016, o 11:56

Witam wszystkich!! Zapisałam się tu dzięki tego wątku :) Ja w Polsce nigdy nie mieszkałam. Urodziłam się w Anglii i raz do roku jeździliśmy na urlop do Babci do Warszawy. Rodzice zawsze kupowali czasopisma dla nas i pamiętam właśnie Misia, Płomyczka i Płomyka i Świerszczyka. Jak smutno mi się zrobiło jak zobaczyłam że tylko Świerszczyk został...od razu zamówiłam dzieciom. Gdzieś w domu mam starsze egzemplarze ale na początek wstawiam te co znalazłam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma już chyba żadnych takich czasopism prawda? Już mam dość tych Barbie i Disney itd.

Jeżeli ktoś będzie chętny, będę mogła zeskanować wszystkie strony w środku też :)

ODPOWIEDZ