Dwaj i Jedna? Dwóch i Ona?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
jamais
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 14:06

Dwaj i Jedna? Dwóch i Ona?

Post autor: jamais » 10 wrz 2006, o 14:23

Witam wszystkich :-)

Czytając to forum przypomniałam sobie o wielu bajkach/filmach z dzieciństwa. Dziekuje :-) Ale mam jeszcze jedno wspomnienie, którego nie potrafie połączyć z żadnym z dotychczas omawianych programów.

Serial raczej produkcji polskiej, leciał chyba w wakacje na początku lat osiemdziesiątych. Pamiętam go jako czarno-biały ale nie wiem czy nie wynikało to z tego że chyba jeszcze wtedy nie mielismy kolorowego tv ;-)
Serial opowiadał o przygodach dwóch chłopaków i dziewczyny. Wydaje mi się, że na początku traktowali ją z rezerwą i dopiero stopniowo sie do niej przekonywali. Jeden z tych chłopaków miał dłuższe, jasne, kręcone włosy, drugi był chyba ciemny. Dziewczyny nie pamiętam.
Z całego serialu utkwiły mi w głowie tylko dwa okruchy:
1. Chłopcy i dziewczyna brali udział w jakimś rajdzie samochodowym (?) jako widzowie (?) i którys z kierowców miał wypadek. Potrzebna mu była rzadka grupa krwi AB Rh - i oni w jakis sposób pomogli ja zdobyć.
2. Ten blondyn z kręconymi włosami czymś się zaraził (?) i musiał zostać zaszczepiony. Po całym zabiegu wybiegł z gabinetu ze strzykawką tkwiącą wciąż w ... ehem ... dolnej części pleców (tak, to jedno z tych traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, ten obrazek prześladował mnie zawsze jak szłam do lekarza ;-) )

Czy ktoś wie o jaki serial mi chodzi? Brat i znajomi go nie pamiętają, zaczynam sie zastanawiać czy go sobie nie wymyśliłam albo czy nie pomieszałam róznych wspomnień.

Aha, tytuł kojarzy mi się tak jak w temacie - coś o dwóch chłopakach i dziewczynie.

grzes78
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2006, o 13:18

Post autor: grzes78 » 13 wrz 2006, o 13:48

To był serial produkcji Polsko-Czeskiej zatytuowany "3+jedna". Tych chłopaków było trzech, a dziewczyna była rzeczywiście jedna. O co tam dokłądnie chodziło to już też nie pamiętam, ale pamiętam, że serial ten był emitowany w trakcie ferii zimowych w roku 1987 i niedługo po nich. Wiem tylko tyle, że ta dziewczyna miała na imię Jagoda i chyba skądś przyjechała ze swoimi rodzicami i Ci chłopcy, któzy o jej względy zabieali byli miejscowi. W ostanim odcinku ona wyjechała żegnając się z wielkim bólem z tymi 3 chłopakami. Tyle tylko z tego serialu pamiętam. Pozdrawiam

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 20 wrz 2006, o 08:19

A tu więcej o tym serialu:

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/124026

[ Add: 2006-09-20, 09:21 ]
a co do emisji w 1987 r. może to i prawda, ale byłaby to powtórka, bo serial jest z 1982 r. (premiera w TV w 1983 r.)

TH
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2006, o 00:49
Lokalizacja: zza oceanu

Post autor: TH » 26 wrz 2006, o 02:06

A ja pamietam odcinek, gdy byla lawina. Jakis chlopiec zrobil wtedy zdjecia, ktore pomogly w ustaleniu pozycji ofiar, dzieki czemu mozna ich bylo na czas odkopac. Jagoda + 3 pomogli w zdobyciu tych zdjec.

I jeszcze taki odcinek: do miasteczka przybyla zdaje sie ekipa filmowa, zatrudnili Jagode -potem jakos okazalo sie, ze to nie byli chyba prawdziwi filmowcy, zamkneli Jagode w pokoju na pietrze, a ona uciekla w dol po zwiazanych przescieradlach.

Tyle pamietam...

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 27 wrz 2006, o 23:18

A, pewnie ze pamietam - serial byl kolorowy i akcja toczyla sie napewno w zimie, chyba w jakiejs miejscowosci turystycznej. Dosyc to lubilem choc malo pamietam.

jamais
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 14:06

Post autor: jamais » 2 paź 2006, o 11:14

Dzieki wielkie! :-)
No to mi sie wreszcie to wyjaśniło. Ciekawe, że pamięć płata takie figle - gdzies mi sie ten jeden chłopak zgubił po drodze ;-)

ODPOWIEDZ