Co to za serial - dziewczynka wbiegała do domu, a on wybuchł

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Co to za serial - dziewczynka wbiegała do domu, a on wybuchł

Post autor: Kamila » 11 lis 2006, o 15:00

Pamiętam pewien serial, a właściwie jeden odcinek. To był chyba kryminał. Leciał koło 1985 roku. Mnie się kojarzy, że we środy, ale jak kryminał, to raczej musiał to być czwartek.

W każdym razie, tam było dwóch detektywów (nie wiem, czy nie byli to nawet dziennikarze) - facet i babeczka. Pamiętam jeden odcinek, że jakaś kobieta się do nich zgłosiła. by odnaleźli jej zaginioną 11-12letną córkę. W trakcie śledztwa wyszło, że ta córka zniknęła kupę lat temu. W dodatku zginęła w wybuchu. Okazało się, że gdzieś tam w przeszłości została ona adoptowana. Ta kobieta, która teraz jej szuka, to jej matka biologiczna. Odnalazła ją wtedy i chciała odzyskać. Włamała się do domu tej rodziny, w której dziewczynka (chyba miała na imię Amanda) mieszkała i poodkręcała kurki z gazem. Chciała, by dom wyleciał w powietrze, rodzina zginęła, a córka wróciła do niej. Schowała się w krzakach i obserwowała. N iestety ta dziewczynka wróciła pierwsza. Jak wbiegała po schodach do domu, to on wybuchł. Ta kobieta nie zdążyła jej zatrzymać. Tę scenę, jak ona wbiega, a dom wybucha pokazywali kilka razy. Kobieta po tym zwariowała i od tego czasu poszukuje córki. Gdy Ci detektywi to odkryli i próbowali jej powiedzieć, ona doszła do wniosku i przyszła z tą rewelacją do nich, że to ta pani detektyw jest Amandą, i próbowała ją przekonać, bo ona chyba też była adoptowana. Mówiła jej na przykład, że rodzina wymyśliła jej inną datę urodzenia itp.

Potrafi mi ktoś pomóc ? Co to za serial ?

bigos
Posty: 10
Rejestracja: 8 paź 2006, o 20:38

Post autor: bigos » 11 lis 2006, o 16:12

Może chodzi Ci o....
Dempsey i Makepeace na tropie ?

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 11 lis 2006, o 22:08

Nie, to na pewno nie było D&M, bo jakiś czas temu były dodawane do jednej z gazet z programem plyty ze wszystkimi odcinkami. Mam je i tam czegos takiego nie ma.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 12 lis 2006, o 21:55

Byl jeszcze taki seria fancuski o detektywach : kobiecie i mezczyznie , ale nie wiem czy o ten Ci chodzi , nie pamietam tytulu ale byl nadawany w tym okresie co piszesz

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 15 lis 2006, o 19:03

Nie pamiętam zupełnie, jaki to mógł być język. Pamiętam tylko ten jeden odcinek - musiał zrobić na mnie wrażenie ten wybuch. Ale dzięki za pomoc. Bardzo możliwe, że to ten serial.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 20 lis 2006, o 08:56

Hm, facet i babeczka byli także w serialu kryminalnym "Niebezpieczne ujęcia", ale on leciał, owszem, w czwartek, ale jakoś w 1992-1994 r. To była chyba para fotografów, którzy przy okazji bawili się w detektywów. Muzyka z czołówki to "I need a hero" Bonnie Tyler.

Awatar użytkownika
the_saint
Posty: 47
Rejestracja: 25 lis 2006, o 12:36

Post autor: the_saint » 25 lis 2006, o 13:05

Był w latach osiemdziesiątych taki europejski serial kryminalny(francuski lub brytyjski), którego bohaterai była kobieta i mężczyzna( o ile pamiętam nosił on okulary i miał kręcone włosy). Na sto procent pewien jestem jedynie tego, że jeździł on starym zdezellowanym samochodem ale marki nie pamiętam.

Bruxa
Posty: 25
Rejestracja: 6 gru 2005, o 19:08
Lokalizacja: ze Zdolnego Śląska

Post autor: Bruxa » 27 lis 2006, o 11:41

A może "Rewolwer i melonik" (The Avengers)
http://www.imdb.com/title/tt0054518/
dość stary serial, ale w polskiej TV dośc niedawno go powtarzano.

jamais
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 14:06

Post autor: jamais » 27 lis 2006, o 21:07

Facet z jasnymi kręconymi włosami, od czasu do czasu kobieta i auto były w serialu Bergerac. Nie pamiętam kiedy leciał w PL ale jego 11 serii powstawało przez całe lata 80. Akcja rozgrywała się na wyspie Jersey a serial miał niesamowitą muzykę w czołówce.

Stary, zdezelowany samochód i facet z kręconymi włosami (ale brunet) to bohaterowie serialu Lovejoy. On był antykwariuszem i też rozwiązywał jakieś kryminalne zagadki.

Awatar użytkownika
the_saint
Posty: 47
Rejestracja: 25 lis 2006, o 12:36

Post autor: the_saint » 28 lis 2006, o 22:01

Na pewno nie miałem na myśli serialu Bergerac

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 28 lis 2006, o 22:20

obreb pisze:Hm, facet i babeczka byli także w serialu kryminalnym "Niebezpieczne ujęcia", ale on leciał, owszem, w czwartek, ale jakoś w 1992-1994 r. To była chyba para fotografów, którzy przy okazji bawili się w detektywów. Muzyka z czołówki to "I need a hero" Bonnie Tyler.
"Niebezpieczne ujęcia" (które zresztą były gdzieś powtarzane, tylko pod innym tytułem) leciały na przełomie 1994 i 1995, z przechyleniem na 1995. Jakoś w ferie zimowe był pierwszy odcinek z tym drugim facetem.

A ten serial, o którym piszę leciał koło 1987 roku.

ponette
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2007, o 12:19

Post autor: ponette » 14 sty 2007, o 12:32

Kamila i Obreb,pięknie dziękuję za to,że przypomnieliście serial ''niebezpieczne ujęcia''.Kiedy był emitowany ,miałam 6,7 lat .bardzo lubiłam ten serial no i któregoś dnia jeden odcinek był taki inny,jakaś kobieta płakała i mówiła,że jon już już nie wrcói(tego właśnie nie pamietam za dobrze,ale użyła chyba prawdziwego imienia aktora) a potem jego nazwisko w ramce.o co chodzi?kilka dni potem mama przeczytała mi w gazecie,że akto zabił się na planie filmu.szok.potem ługo długo nic,ale ten serial wciąż za mna chodził ale w czasach gdy nie było internetu ,majac 7 lat i nie znajac angilelskiego nie miałam szans ,zeby jakoś zidentyfikować co to był za film.wpisałam w google hasło''I need a hero bonnie tyler esrial tv'' i znalazły się Wasze wpisy.coś pięknego,czuję się tak,jakbym jakieś dziecko zaginione odnalazła::)ten serial jednak gdzieś tam w zakamarkach podświadomości krążył wciąż:)po po co najmniej 13 latach spokój wreszcie wiem:)

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 14 sty 2007, o 14:45

Ta kobietka najpierw miała jednego partnera; Maca Harpera (Jon-Erik Hexum ), a potem nagle pojawił się nagle kolejny - Jack Striker (Antony Hamilton). Nad nimi był chyba jeszcze jeden, starszy facet; ktoś w rodzaju szefa i on jej wtedy powiedział, że to jednorazowo, bo Mac musiał załatwić coś innego. We dwójkę rozwiązali jakąś kolejną sprawę i na koniec ten nowy facet i szef wspólnie jej powiedzieli, że Mac nie wróci (w domysle - nie żyje). Nie mówili jej na początku, bo nie chcieli, by się nastawiła negatywnie do nowego partnera.

I faktyczynie, ten aktor, który grał Maca, podobno bawił się podczas przerwy w zdjęciach pistoletem, który miał być nienabity i podobno przyłożył sobie dla frajdy do głowy i strzelił. Niestety, to nie była żadna atrapa, ani nie nabity ...

Jeśli Cię nadal interesuje ten serial, to jego oryginalny tytuł brzmi "Cover Up". Najlepiej zacząć poszukiwania od IMDb.

Mam nadzieję, że pomogłam. Mogłam coś pokręcić, bo to w końcu już ponad 10 lat, ale akurat to raczej powinnam pamiętać dobrze, bo też to strasznie przeżywałam :wink: :D

ODPOWIEDZ