jakich bajek baliśmy się ?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 lis 2007, o 18:52

no Pszczółka Maja bije rekordy w tym wątku
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 20 lis 2007, o 19:08

Eryk75 pisze: W "Akademii Pana Kleksa" przerażały mnie wilkołaki, które napadły na królestwo, co potęgował jescze Marsz wilkołaków w wykonaniu TSA. :D
-----------------------------------------------------
Wilki, czy tam wilkołaki i oczywiście golarz Filip to był klasyka naszych strachów filmowych. :lol:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 lis 2007, o 19:31

miejsce nr 2 - Wilkołaki
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 20 lis 2007, o 20:58

Rekord chyba bije buka. Całe nasze przedszkole sie jej bało. A w szczególności Buki z Opowiadań z doliny muminków. (jest nawet na nostalgii ten kawałek z buka do ściągnięcia, polecam obejrzeć w ciemnym pokoju)
A bałem sie Gargamela ze smerfów ale tylko przez pewien okres życia. Do dziś jeden z ulubionych postaci z bajek :D
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Robert de Clair
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2008, o 15:51
Kontakt:

Post autor: Robert de Clair » 17 cze 2008, o 23:22

da mnie:

1 Superpotwór - Gamera film fantastyczny o monstrualnym żółwiu który odpiera ataki potworów najeźdźców z kosmosu.
2 Buka - Muminki
3 Czołówka jakiegoś porgramu która była przedstawiona jako kręcące się po orbitach atomy
4 film o przybyszach z kosmosu którzy przywieźli ze sobą potwora. Dla nich ten ptwór był zabawką, dla nas (ludzi) masakratorem. Z tego filmu pamietam to ze ktos zmielil sobie palec w maszynce do mięsa, a sam potwór był lalką zabawką która po wypuszczeniu dopiero zaczynała szaleć.
5 Pszczółka maja i rosiczka
http://www.krokmania.com
Portal Gier Muzycznych

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 18 cze 2008, o 06:49

Robert de Clair pisze: 3 Czołówka jakiegoś porgramu która była przedstawiona jako kręcące się po orbitach atomy
5 Pszczółka maja i rosiczka
A może to SONDA była? Czołówka sondy, dzięki muzyce, kolorom też mogła trochę przerażać co wrażliwszych, np. ta wysłana w kosmos słynna plakietka z dwiema sylwetkami ludzkimi, które w programie stopniowo rozpływały się na tle gwiezdnego nieba. Brr... :grin:
Baliśmy się albo Mai z rosiczką, albo operacji resekcji spuchniętego odwłoka u dżdżownicy Magdy. :smile:

Robert de Clair
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2008, o 15:51
Kontakt:

Post autor: Robert de Clair » 18 cze 2008, o 09:45

tło było z tego co pamiętam jasne (tv mieliśmy wtedy czarno biały więc kolorów nie określę inaczej) i w centrum tego tła było Obrazek
Coś takiego (oczywiście w uproszczeniu) możliwe że to była nawet czołówka DTV choć na youtube nie znalazlem czegos takiego pod hasłem DTV. Wydaje mi sie ze jesli to nie byl DTV to program mimo wszystko musial byc cykliczny.

Z programów TV moja córeczka boi się teledysku Tenacious D - Tribute (to zrozumiałe bo przedstawiony tam demon faktycznie u dzieci może wywołać przerażenie) oraz Alvina i wiewiórek, a konkretnie to tych drugich gdy mówią.
http://www.krokmania.com
Portal Gier Muzycznych

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 18 cze 2008, o 17:03

pszczółka maja w moim wątku to miejsce nr 1 wśród forumowiczów :) Buke też ludzie często wspominają
czy z tym atomem to był program czy kreskówka ?
pamiętasz Gamerę ?! jestem twoim rówieśnikiem a nie pamiętam :?: :o
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: 7zark7 » 5 wrz 2008, o 13:32

Z bajek - Buka z Muminków

Strasznie bałem sie też serialu "Najeźdźcy z kosmosu" i przeraziła mnie wiadoma scena z filmu "Test pilota Pirxa".

Jednak największy lęk wywołał we mnie reportaż z 1979 czy 1980 r o bliskim spotkaniu III stopnia we wsi Emilcin. Sczególnie pokazany rysunek-ryspois kosmity. Brrrr......

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 6 wrz 2008, o 00:07

7zark7 pisze:Jednak największy lęk wywołał we mnie reportaż z 1979 czy 1980 r o bliskim spotkaniu III stopnia we wsi Emilcin. Sczególnie pokazany rysunek-ryspois kosmity. Brrrr......

Hehe, przybij piątkę. Widziałam o tym reportaż nie dalej jak dwa lata temu i też mam ciary.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: 7zark7 » 6 wrz 2008, o 08:20

Jej!! No nie wiem czy bym go chciał jeszcze raz widzieć :neutral:

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: 7zark7 » 6 wrz 2008, o 08:21

Ta historyjka miała też swoją wersję komiksową, w magazynie "Relax". Miałem wszystkie "Relaxy", a tego celowo nie kupiłem :smile: .

izka75
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2008, o 16:40

Post autor: izka75 » 14 wrz 2008, o 13:54

Witam wszystkich Forumowiczow
Tak sie zastanawiam,jakiej bajki sie balam w dziecinstwie i oprocz Buki z Mumikow nic nie przychodzi mi do glowy :roll: No,moze jeszcze wampirzyca,ktora grala Izabela Trojanowska w jakims filmie.Nawet nie wiem jaki to byl film,bo ze strachu(to pamietam)bylam sparalizowana,do tego jeszcze 3 grosze wsadzala tez moja siostra. :twisted:
A pamietacie jak gaslo swiatlo bo byl 21 stopien zasilania?????????Moja babcia wtedy opowiadala przezycia z wojny.Uwierzcie mi,laleczka Chucky i Freddie Kruger to byly filmiki dla grzecznych dzieci :lol:
Ha!Wiem co mnie straszylo!Zajecza lapka i Noc Walpurgii!!!!!!!!!!Nie wiem czy ktos pamieta ale byly ksiazki-horrory,niesamowite i wlasnie z tych ksiazek byla Zajecza Lapka i Noc Walpurgii.Do tej pory noc 30 maja przyprawia mnie o gesia skorke :shock: Ale coz jak ktos ma wybujala wyobraznie to musi miec i traumy :lol:
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, o 13:55 przez izka75, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 16 wrz 2008, o 18:22

Witaj! :smile:
A te książeczki-horrory to za jakiejś konkretnej serii były?

izka75
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2008, o 16:40

Post autor: izka75 » 16 wrz 2008, o 19:23

:?: A kto to pamieta????? :cry: Zajecza Lapka jak byla znajdowana w domu to znaczylo smierc.Musialabym popytac sie czy ktos z mojej rodzinki je jeszcze pamieta.A ktos czytal wszystkie bajki Andersena??????? :shock: To byla masakra!!!!!!!Dziewczynce w czerwonych pantofelkach trzeba bylo ucinac stopy.Albo "O dziewczynce co podeptala chleb" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ???? To sie nazywalo horror :wink:

ODPOWIEDZ