czeskie filmy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

lepcia
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2006, o 19:39
Lokalizacja: elbląg

czeskie filmy

Post autor: lepcia » 19 lis 2006, o 19:45

hej , pamiętacie czeskie filmy puszczane w teleferiach albo po teleranku ?( już nie pamiętam...)
było coś o rodzinie wodników, cudowna pasta do zębów , no i srokopapuga która na zlecenie gangsterów wlatywała do domów przez lufciki i kradła złote przedmioty... :lol:

tyle zapamiętałem . grali ci znani czescy aktorzy , co grali chyba we wszystkich czeskich filmach m in aktor który gra w arabelli majera (taki czarny,pucułowaty)


może ktoś pamięta tytuły??? ewentualnie skąd te filmy dorwać... :roll:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: czeskie filmy

Post autor: Robi » 20 lis 2006, o 14:22

lepcia pisze:m in aktor który gra w arabelli majera (taki czarny,pucułowaty)

Chodzi Ci pewnie o niego
http://www.filmweb.pl/Vladim%C3%ADr+Men ... ,id=113538
Faktycznie gral chyba we wszystkich filmach czeskich, niestety nie pamietam tych filmow o ktorych piszesz ale poszukaj w jego filmografii , moze cos znajdziesz

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 2 gru 2006, o 21:14

1) o rodzinie wodników to: Jak utopić doktora Mraczka( Jak utopit dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách ) - (1974)
2) Byc moze chodzi ci o Latającego Czestmira - (Latający Czestmir Létající Cestmír) - 1984
Srokopapugi bede szczery nie pamietam.

i_Lolek
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2008, o 04:11
Lokalizacja: woj.radomskie

Post autor: i_Lolek » 4 lut 2008, o 01:25

serial pamientam, ale tytułu nie.
gangsterzy porwali profesora chemii i zmuszali go zeby sprawił coby sie ich pasta do zębów pieniła się (pasta marki szef) najlepsza pasta.chyba rumburak robił u nich za magika co tuszował ich poczynania przed policją.
może i tak było, kto to wie.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 6 lut 2008, o 14:29

to była seria trzech filmów:
"Klatka pełna ptaków"
"Walizka pełna złota"
"Tuba pełna piany"

Już gdzieś na tym forum był temat (a nawet kilka) dot. czeskich filmów i seriali :) - Arabela, Latający czestmir, Operacja Adam 84, Pan Tau,Trzech + jedna, itd... wiem że szukanie może być upierdliwe :)

Ja z kolei poszukuję informacji na temat filmu "HOP! - i jest małpolud!" - może ktoś gdzieś się zderzył ? :)

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 12 lut 2008, o 20:44

Ja bardzo miło wspominam pastiż westernu produkcji czechosłowackiej Pt. "Lemoniadowy Joe" jeśli dobrze pamiętam.
Cola Loca,i te sprawy...
Może ma ktoś jakiś dostęp,linki do tego filmu...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 12 lut 2008, o 21:54

Pamietam ten film , chyba nawet ze dwa razy lecial w TV

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 12 lut 2008, o 23:38

Misiek :) pisze:to była seria trzech filmów:
"Klatka pełna ptaków"
"Walizka pełna złota"
"Tuba pełna piany"
Dokładnie. Pierwszy w serii to "Walizka pełna złota" ("Kufor plen zlata") w którym gangsterzy próbują przemycać złoto jako ołów. Drugi to "Tuba pełna piany" (Tuba plna peny") - gangsterzy chcą wprowadzić na rynek pastę do zębów niszczącą uzębienie, aby potem przejąć światowy rynek protez zębowych. Trzeci "Klatka pełna ptaków" ("Klatka plna vtakov") - gangsterzy wyhodowują krzyżówkę sroki z papugą, która jako inteligentny ptak ma kraść biżuterię z domów. Dzięki dwóm młodym chłopcom - modelarzom żaden ze zbrodniczych planów nie udaje sie bandytom . Ojcem jednego z chłopców jest miejscowy szef policji. Filmy te mają konwencję komediowych pastiszy kryminalnych produkcji zachodnich. Dużo gagów np. rzucanie granatów za siebie z jadącego samochodu, albo strzelanie do gołębi z pistoletu maszynowego ("nasz sędzia jest miłośnikiem ptaków, za jednego gołębia daje rok więzienia").

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 lut 2008, o 23:46

Misiek :) pisze:to była seria trzech filmów:
"Klatka pełna ptaków"
"Walizka pełna złota"
"Tuba pełna piany"
No ta "Tuba pełna piany", to dzwon w mojej głowie, tylko daleko i nie wiem gdzie. :roll: I zgadza się, że było kilka takich filmów, ale poza tym ostatnim tytułem to wielka, czarna dziura i nic nie pamiętam :roll: , nawet jednej sceny. :|

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 13 lut 2008, o 00:45

Elle pisze: I zgadza się, że było kilka takich filmów, ale poza tym ostatnim tytułem to wielka, czarna dziura i nic nie pamiętam :roll: , nawet jednej sceny. :|
Służę uprzejmie. Scena pierwsza:
Na wielkiej szczęce demonstrują działanie substancji niszczącej uzębienie. Po polaniu zęba substancją momentalnie on czernieje i demonstrujący rozwala go metalowym wskaźnikiem.

Scena druga.
Film kończy się eksplozją piany w kryjówce bandytów. Piana zalewa wszystko. Bandziory nurzają się w pianie i jednocześnie momentalnie tracą uzębienie. Szef bandy żałośnie wzywa bezzębnymi ustami sepleniąc: "eś o eś,eś o eś !" (czyli SOS). :D

i_Lolek
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2008, o 04:11
Lokalizacja: woj.radomskie

Re: czeskie filmy

Post autor: i_Lolek » 4 mar 2008, o 23:53

Robi pisze:
lepcia pisze:m in aktor który gra w arabelli majera (taki czarny,pucułowaty)

Chodzi Ci pewnie o niego
http://www.filmweb.pl/Vladim%C3%ADr+Men ... ,id=113538
Faktycznie gral chyba we wszystkich filmach czeskich, niestety nie pamietam tych filmow o ktorych piszesz ale poszukaj w jego filmografii , moze cos znajdziesz
jeśli chodzi o tego aktora to rzeczywiście ja i moi znajomi nazywamy go "ten co to we wszystkich czeskich filmach grał". na pewno o wiele łatwiej mógłbym wymienić tytuł filmu w którym on grał, niż w którym nie grał. vladimir mensik, to ja go nazywam od niedawna, konkretnie od czasu jak buszuje po 80s.pl i nostalgia.pl i wydaje mi sie że w całej polsce okreslenie "ten co to..." skojarzy sie z nim w pierwszej kolejności, przynajmniej wsród moich rówieśników. ciekaw jestem ilu z nostalgianów podziela moją opinie na ten temat?.
może i tak było, kto to wie.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Re: czeskie filmy

Post autor: Dudzio » 5 mar 2008, o 00:09

i_Lolek pisze: jeśli chodzi o tego aktora to rzeczywiście ja i moi znajomi nazywamy go "ten co to we wszystkich czeskich filmach grał".
Myśmy go wśród nas nazywali "wodnik" (od filmu "Jak utopić doktora Mraczka") albo "ten czarny z wargami". :D
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

i_Lolek
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2008, o 04:11
Lokalizacja: woj.radomskie

Post autor: i_Lolek » 5 mar 2008, o 01:18

w polsce mamy wielu aktorów "przyklejonych" do jednej roli. nr1 to oczywiście kloss, ale jest jeszcze janosik, tulipan, pyzdra, kwicoł. pyzdra by sie najłatwiej obronił o tej etykiety, ale dla mnie pozostanie jondrusiem pyzdrą. no ale chyba czesi dla vladimira mensika nie nadążyli by z "przyklejaniem" bo on za każdym razem grał kogoś charakterystycznego.

a odnosnie filmu "utopić doktora mraczka" to przez ten film właśnie trafiłem na ten i "konkurencyjny" portal. tak bardzo chciałem go zdobyć. dzisiaj dostałam sms od kumpla że ma go dla mnie i na sobotę i niedzielę przyjezdża do domu, to mi go da. już nie moge się doczekać. nie wiem czy tym razem uda mi sie zrozumieć sens tego filmu, bo jak go ostatnio oglądałem to byłem jeszcze szczylem.
może i tak było, kto to wie.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 5 mar 2008, o 11:22

i_Lolek pisze:nie wiem czy tym razem uda mi sie zrozumieć sens tego filmu, bo jak go ostatnio oglądałem to byłem jeszcze szczylem.
Spokojnie, na pewno zrozumiesz, to nie Bergman. :wink: Ja tam coś pamiętam. Jakaś kraksa autobusowa, profesor Ikebara, gęsia krew i tak fajnie poruszali ustami kiedy mieli się zmienić w karpie.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 7 mar 2008, o 11:59

i_Lolek pisze:
a odnosnie filmu "utopić doktora mraczka" to przez ten film właśnie trafiłem na ten i "konkurencyjny" portal. tak bardzo chciałem go zdobyć. dzisiaj dostałam sms od kumpla że ma go dla mnie i na sobotę i niedzielę przyjezdża do domu, to mi go da. już nie moge się doczekać.

jejku ... ja też chcę ... :)
Da się to gdzieś powiesić do ściągnięcia ? PLEASE

ODPOWIEDZ